Určeno k archivaci Technické dotazy Prosinec 2018

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem pezt, 1/12/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    *** Určeno k archivaci ***
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  2. [Rhina]

    [Rhina] Pisálek fóra

    Ahoj, jak je ten nový sezonní dárek Horký elixír života, je úúúžasný, tak mám problém ho najít v seznamu dekorací, protože se v řazení podle počtu bodů řadí až za všechny dekorky, které dávají body...stejně tak při řazení podle výnosnosti...chápu, že to je asi proto, že body nejsou pevně dané...ale je to hrozně matoucí...nešlo by s tím něco udělat? prosíííím....
     
  3. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj [Rhina]

    Bohužel nevím jestli s tím půjde něco udělat, ale předám to dále.
    Nicméně většinou používám vyhledávání podle názvu.
    A když říkáš, že je úžasná tak si ji budeš pamatovat, a nebude s jejím hledáním, nějaký výraznější problém ;).

    Fajn hru pezt
     
  4. Evelina.

    Evelina. Pisálek fóra

    Prosím o radu už 3 den se mi ukazuje hláška není nainstalován Flash/ Flash plugin deaktivován, podle starého návodu nám to nejde aktivovat.
     
    Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  5. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Evelina.

    Nejprve jsem přesunul tvůj příspěvek do nového vlákna.
    Teď k tvému problému. Předpokládá, že používáš prohlížeč Google chrome. Tato hláška se objevuje od aktualizace prohlížeče verze 69 a výše. Buď je nutno hlášku potvrdit při každém spuštění prohlížeče nebo lze aktivovat trvale. Pokud si na troufneš, návod na trvalou aktivaci najdeš v tomto příspěvku Možnost trvalé aktivace Flash playeru v Google chrome verze 69
    Pokud by nebylo něco jasné, ještě se zeptej.

    Fajn hru pezt
     
    Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  6. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    Ahoj pezt, tak mě to také začalo dnes dělat,jestli si pamatuješ,už jsme jednou toto u mě opravovali.Jedu také na Chrome Win- 10 takže jsem na to najela,projela celou dlouhou řadu, nekecám 3x řádek po řádku ,Enable je tam nespočítatelně,všemožné,ale Ephemeral Flash Permissions ani jednou, i v nastavení je Flash pro Farmeramu povolen.Prosím skus poradit co s tím. Děkuji Lída
     
    Naposledy upraveno: 18/12/18
    evainfo, Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  7. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj marketka47

    Tak jsem na to koukal, a vypadá to, že trvalá aktivace již není možná, protože opravdu ta položka se po aktualizaci na verzi prohlížeče 71 ztratila.
    Nezbývá než při každém spuštění prohlížeče flash povolovat.
    Nepředpokládám, že bych ještě něco našel jak toto obejít.
    Google chrome pro farmu používám zcela vyjímečně tak jsem si toho ani nevšiml.
    Možnost je, přejít na starší verzi a zakázat aktualizace, jinak je potřeba vydržet než farmerama přejde na jiný formát než je flash a odklikávat povolení.

    Fajn hru pezt
     
  8. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    pezt: Ahoj, jen doplním, že FF se od poslední aktualizace (14.12.... 64.0) chová úplně stejně. Nevím jestli je někde možnost trvalé aktivace FP, ale potvrzení "povolit zapamatovat" je platné jen do dalšího otevření prohlížeče. Dotaz zní... víš o nějaké možnosti? Pokud ne, tak se z toho neoloupu ,-)
     
    evainfo, Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
  9. marketka47

    marketka47 Dozorce fóra

    pezt, děkuji za tvou reakci a tvojí snahu něco udělat.Budu radši povolovat,nežli přeinstalovávat,je to jednodušší;) A přesně jak píše
    Casey27 neoloupeme se z toho,jen to trošku znepříjemňuje hru a kdo to neví,může z toho zůstat chvilku vykulenýxD
    Tak hezkou hru přeji Lída
     
  10. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Casey27

    Firefox používám, a momentálně mám aktuální verzi, ale 64 bit

    [​IMG]

    Aktualizováno už také nějaký ten den a žádná hláška o deaktivovaném FP se neukazuje.
    V nastavení mám pouze toto, nic navíc jsem v prohlížeči nedělal

    [​IMG]

    Tam se dostaneš přes nastavení (tři čárky) - doplňky - zásuvné moduly.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  11. Casey27

    Casey27 Polobůh fóra

    pezt: To máme stejně... taky mám 64bit 64.0. Popravdě moc sem to nezkoumal... poslední dny "jedu na kole" a nevím co dřív, takže bylo rychlejší odkliknout povolení, než hledat kde je problém. A že to bude jen v povolení zás modulu mě nenapadlo, protože sem v nich nebyl snad 2 roky... držím se hesla, když něco funguje, tak do toho nehrabu. A do poslední aktualizace to fungovalo v pohodě a nechtělo povolování. Předpokládám, že se to při ní koplo do nějakýho "default" nastavení v rámci bezpečnosti a dalších fičurin ,-) Takže sem tam aktuálně měl spustit na vyžádání... Každopádně díky.
     
    marketka47 tohle ocenil(a).
  12. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Casey27

    Není zač. Hlavně když to bude fungovat.
     
    Honzulka05 a marketka47 tohle ocenili.
  13. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Taky sem to nedávno instalovala, šlapalo to a teď to chce stále aktivovat. No když vy tady mluvíte cizí řečí, které nerozumím, tak to asi budu muset odklikávat xD :p

    pezt hlavně, že to jde odkliknout, ale snad se jednou nestane, že se sem nedostanu
    xD
     
    Naposledy upraveno: 18/12/18
    Honzulka05, marketka47 a pezt tohle ocenili.
  14. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj evainfo

    Bohužel je to aktualizací prohlížeče Google chrome, že už neumožňuje aktivaci, respektive deaktivace hlášky o deaktivovaném pluginu Flash playeru.
    Proto bude nutné při každém spuštění prohlížeče odkliknout tuto hlášku.

    Fajn hru pezt

    EDIT: i to se klidně může stát, ale už připravuji návod jak na to ;)
     
    Naposledy upraveno: 18/12/18
  15. Evelina.

    Evelina. Pisálek fóra

    Děkuji za odpověď
     
  16. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Zdravím. Vím že jsem mimo téma, ale tohle vlákno mi přišlo nejvhodnější, tak snad jen lehce.
    Jde mi taky o hlášku, jen tu s nabídkou překladu do čj. Na farmu chodím v Chromu, a jakmile program detekuje cizí slova na načítané stránce (nejen na farmě), nabídne mi překlad. Nejde i tuto hlášku nějak deaktivovat? Ikona ať zůstane (i ji občas využiju), ale to okénko mi často vadí v dalším prohlížení. Natož když se stránka načte, a já musím nejdřív odkliknout 3 hlášky (překlad, uložení hesla a cookies) než můžu jít dál.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  17. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Prepperka

    Sice nevím jak to může to okénko vadit při dalším prohlížení, prostě kliknu na křížek v tom okénku a je to.
    Nicméně pokud se to objeví a nemáš o překlad zájem můžeš kliknout v tom okénku na možnosti a vybrat s nabídky tento web nikdy nepřekládat.

    [​IMG]

    Jak se to bude chovat dále nevím, nemám vyzkoušeno.
    Přeložit stránku pokud se nenabízí možnost je potom přes kliknutí pravým tlačítkem myši na stránce a z nabídky vybrat přeložit do jazyka čeština

    [​IMG]

    Položka je teď zašedlá protože je to v češtině

    Fajn hru pezt
     
    Arči1000 a Honzulka05 tohle ocenili.
  18. Prepperka

    Prepperka Velvyslanec fóra

    Děkuju za radu, hledat v tom infookně nějaké další možnosti než jen překlad, mě ani nenapadlo. Takže super, vyzkouším hned jak se zase hláška ukáže. V tom momentě jí já hned ukážu zač je toho loket. :)

    Na farmě i jinde si to infookno samozřejmě taky křížkem zavřu, ale řešila jsem hlavně to, že je to otravné pokaždé zavírat. Zvlášť když mi na jiných webech vyjede víc infooken najednou. Člověk, než se dobere vlastního obsahu, aby zešedivěl. Ale vyzkouším tvou radu a doufám, že aspoň na některých webech už budu mít pokoj.

    Ty počítače si stejně čím dál víc dělají co chtějí. Že já jsem spoilerovala reálný život a dívala se na filmy jako "Já robot", "Upgrade" nebo "Transcendence". Teď už vím kam to všechno spěje. :cry:


    Edit: Tak seriál Revoluce vůbec neznám. Ale kouknu na něj, žádné dílo na téma apokalypsy mi nesmí uniknout. Informací o budoucnosti není nikdy dost. :music:
     
    Naposledy upraveno: 20/12/18
    Honzulka05, tydýtková a Arči1000 tohle ocenili.
  19. pezt

    pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj Prepperka

    Není zač:), snad bude fungovat;)
    A co teprve seriál "Revoluce", to by bylo něco :p
     
    Prepperka, Y_n_O a Honzulka05 tohle ocenili.
  20. lowba

    lowba Rádoby autor

    Ahoj, nevím kde je zakopán pes. Po dodání padátek se mi neotevřela žádná výzdoba. Když jsem zkusila dát akční, otevřel se mi stromeček. Zkusila jsem znovu dodat padátka nic. Při dalším dodání akční kytky se mi neotevřel už ani další stromeček..Výsledek je, že jsem mínus 300 padátek a akční na jeden stromeček. Dodáno vše jednou. Děkuji za pomoc. Zkusila jsem jiný prohlížeč a nic.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.