FAQ Unity/WebGL klient

Diskuze na fóru 'Technické FAQ' zahájená uživatelem FAQ, 30/11/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. FAQ

  FAQ S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

  Unity/WebGL klient

  Jaké jsou minimální požadavky?

  Unity/WebGL klient je velmi odlišnou technologií v porovnání s Flashem a má vyšší systémové nároky. Intenzivně jsme jej testovali a myslíme si, že pro dosažení přijatelného herního zážitku bude potřeba splnit tyto požadavky:

  Operační systém:
  • Windows: 7 SP1 a vyšší verze, 8, 10, pouze 64-bit verze
  • MacOS: 10.12 a vyšší verze
  • Linux: Ubuntu 16.04, 18.04 a CentOS 7
  Hardware:
  • CPU: Core i3-3110M (BGA) (vydání červen 2012)
  • GPU: Intel(R) HD Graphics 4000
  • RAM: 4GB
  • OS: Windows 7, 64 bit
  Přesto je Farmerama v Unity/WebGL klientovi hratelná také na počítačích se slabší hardwarovou specifikací, ale může se stát, že na nich čas načítání hry výrazně stoupne a možná si budete muset v nastavení vypnout animace nebo snížit počet snímků za sekundu.

  Ve kterém prohlížeči můžete hrát?

  Můžete hrát v jakékoliv nedávno vydané verzi prohlížečů Firefox, Chrome, Edge nebo Opera. Nicméně pro nejlepší herní zážitek doporučujeme používat nejnovější 64bitové verze prohlížečů Firefox a Google Chrome.

  Je možné hrát Farmeramu na mobilu nebo tabletu?

  Momentálně není herní zážitek na mobilech nebo tabletech nejlepší, proto doporučujeme používat počítač nebo notebook.

  Odkud se můžu dostat k Unity/WebGL klientovi?

  V pravém horním horu herního rámečku najdete tlačítko: Přepnout na Unity. Stačí na něj kliknout a klient se změní z Flashe na Unity. Doporučujeme mít v prohlížeči otevřený pouze jeden herní účet, zejména pokud budete hrát v Unity/WebGL klientovi.
  [​IMG]

  Jak dlouho bude trvat načítání Unity/WebGL klienta?

  Vzhledem k tomu, že je technologie Unity/WebGL velmi odlišná od technologie Flash, načítání hry trvá v porovnání s Flashem déle. Toto má vliv zejména při prvním spuštění klienta nebo při jeho načítání poté, co došlo k vyčištění mezipaměti, smazání cookies nebo restartování prohlížeče.

  Je tedy důležité si uvědomit, že první načtení bude trvat déle, protože se musí na pozadí stáhnout veškerý obsah a zároveň se musí spustit klient Unity. To znamená, že průměrně zabere první načtení více času, než jste zvyklí. Proto vás prosíme, abyste byli trpěliví při prvním spuštění této verze.

  Při každém dalším načítání hry bude načítací čas kratší něž při prvním načítání. Nemůžeme vám však poskytnout přesné časy, protože jsou výrazně ovlivněny těmito faktory:
  • hardwarová specifikace - čím slabší specifikace, tím delší čas načítání
  • rychlost internetu
  • velikost vašeho inventáře
  • využití vašeho prohlížeče - Je důležité mít otevřené okno, ve kterém se načítá Unity/WebGL klient a nepřepínat mezi dalšími okny. Také je dobré nemít otevřená žádná další okna, zejména ta, která by mohla využívat velké množství výkonu procesoru.
  • software - pokud budete mít spuštěné velké množství aplikací, které vyžadují připojení k internetu, dojdek přirozenému zpomalení. Některé aplikace mohou běžet na pozadí bez toho, abyste si jich všimli.
  Co dělat, když se nemůžete dostat do Unity/WebGL klienta?

  Zaprvé zůstaňte klidní! Vyzkoušejte jiný prohlížeč a buďte trpěliví. Můžete si být jisti, že uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom umožnili všem hráčům hrát v Unity. Více detailů najdete v oficiálním oznámení.

  Změnilo se něco ve verzi Unity/WebGL?

  Ano, vskutku. Tržiště bylo přepracováno a Renzův jarmark již funguje - Jupí. A také jsou tam menší vizuální změny. Zbytek hry funguje stejně jako ve Flash verzi, ale může se pocitově zdát trochu odlišný.
   
  mufa, rosnička007 a vilm4 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.