ST: MARMELÁDOVNA – MARMELÁDNÍK - Strategie a využití řemesla

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pajda361, 6/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  MARMELÁDOVNA – MARMELÁDNÍK
  Strategie a využití řemesla


  [​IMG]

  Toto téma je výlučně zaměřeno na strategii a využitelnost řemeslnické profese MARMELÁDNÍK
  ***

  Při přispívání do zdejšího tématu dbejte na dodržování pravidel fóra ZDE a pravidel sekce Debatního kroužku ZDE.
  Základním zdrojem informací o Řemeslnické čtvrti a Marmeládovně - Marmeládníkovi na fóru, je FAQ ZDE. Pokud i přes prostudování FAQ a fóra máte nejasnosti a hodláte vznést dotaz, slouží k tomuto účelu sekce Pomoc začátečníkům ZDE, nebo Obecné dotazy ZDE.

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Byli bychom rádi, kdyby zde hráči, kteří již mají velké zkušenosti v daném řemeslu, věcně prezentovali svou strategii a zkušenosti na urychlení postupu v řemeslu a příklady jeho maximálního využití ve hře a to tak, aby toto vlákno svým obsahem bylo maximálně nápomocno těm méně zkušeným a sloužilo zejména jako zásobna cenných rad a zkušeností pro všechny zájemce. Hra se postupně upravuje, vyvíjí a i toto téma by mělo být schopno na postupné změny ve hře reagovat.
  ***
  Mějte prosím na paměti, že zdejší vlákno neslouží na pokládání dotazů a jejich zodpovídání, ale na prezentaci strategií a využití řemesla ve hře a případnou debatou nad nimi by se mělo pokusit dovésti tyto postupy k co největší funkčnosti.

  Aby byla zachována přehlednost a vypovídající hodnota vlákna, tak předem upozorňujeme, že případné prohřešky budou nekompromisně trestány v souladu s pravidly fóra!

  [​IMG][​IMG]
   
 2. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  Tak jsem teď po dlouhé době projížděla trh - a musím říci, jak je teď postup v řemesle jednodušší... pokud chcete teď postoupit rychle v marmeládníkovi, nakupujte želé náčelníka ostrova - je na páté úrovni, takže snědením získáte dost a je u nás na trhu do 15tis :) další dobrou možností je levandulová marmeláda...
   
 3. tavos7

  tavos7 Expert fóra

  AgathaCh, takže použitím těch dvou produktů ziskávám i body do marmeládníka? V jejich popisu to není. Hledal jsem něco jako je u květináře Svatební vývazek, nebo Svatební kytice v květináči přinášející BZ do řemesla a pro marmeládníka jsem nic nenašel.

  Já plánoval dělat MJS a tak jsem si co nejdříve aktivoval runy na stromě moudrosti v marmeládové mánii pro co nejvyšší zisk řemeslných BZ z výroby marmelád a ve třetím stupni jedu jenom Základní směs, která se používá na výrobu MJS - bohužel bodů do řemesla je z toho málo a tak je postup velice pozvolný. Mezitím ale mám čas se chystat pěstováním ingrediencí (na MJS Cibule a Lískáče) a šetřením FL na recept - nakoupím až bude akce Poloviční cena položky za Floreny.
  Teď je jenom otázečka zda se za současné ceny MJS tato snaha vyplatí :) Doporučili by jste mi případně přehodnotit mou strategii a soustředit se ve čtvrtém stupni marmeládníka na jiný řemeslný produkt?

  Edit: Tak už jsem na to přišel jak se vylepšuje profese užitím marmelád v dílně, možná jsem si měl nejdříve přečíst FAQ k řemeslnické čtvrti a mohl jsem být již jinde. Děkuji Agátko za nakopnutí, bylo to hezké detektivní pátrání :)

  Ještě ke strategii, pokud máte plán co budete vyrábět zkuste si potřebné plodiny - tedy když je nebudete jenom nakupovat - vyšlechtit ve skleníku, dá se dosáhnout výrazného zkrácení doby růstu.
   
  Naposledy upraveno: 17/9/15
 4. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  Bohužel takové produkty, jako jsou v květináři (či ve Spa manažerovi nebo Alchymistovi) u Marmeládníka nejsou. Ale můžeše denně "sníst" pět produktů a ty ti přinesou vylepšení profese... z čím vyššího levelu pocházejí, tím více bodů přinesou.

  Co se týče MJS, nejsem si úplně jistá. Vzhledem k tomu, že ji dává jeden řádek na stonku, její cena poměrně klesla, takže mezi akcemi je skoro lacinější, než co získáš prodejem potřebných plodin, zkus se podívat.

  Já osobně bych se snažila dostat do pátého stupně, kde je super Velikonoční marmeláda s minimálními náklady... Na druhou stranu, nějak se tam dostat musíš a k tomu není MJS špatná - podívej se na trh, podívej se, co jaké produkty dávají a co je potřeba na jejich výrobu a uvidíš :)
   
  Skeewe tohle ocenil(a).
 5. _Simona1999_

  _Simona1999_ Zelenáč fóra

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se dají nějak získat recepty k marmeládníkovi, kromě toho že si je koupím za 100 FL v obchodu. Dají se získat třeba z různých akcí? Děkuji za případnou odpověď:)
   
 6. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  _Simona1999_, za ty dva a půl roku, co hraju, nebyl v akci k získání jediný recept - takže tě asi nepotěším, ale jediný způsob je nákup. Pokud nějak výrazně nespěcháš, počkej, až bude výprodej za poloviční cenu. A objeví se ti jen recepty, na které máš v řemesle level...
   
  Skeewe tohle ocenil(a).
 7. _Simona1999_

  _Simona1999_ Zelenáč fóra

  Děkuji za odpoveď , s těmi málo floreny co mám si budu muset vystačit s pouze základními recepty:)
   
 8. rastaman19

  rastaman19 Mistr fóra

  já všechny recepty co mám mám z akcí a vánočních kalendářu nic jsem nekupoval krome mjs receptu
   
 9. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  rastaman19 no jo...jenže hraješ déle než 3 roky, tenkrát ještě recepty v akcích byly - ale za dobu, co hraju já, tedy od května 2013, už nebyl ani jeden. Jedině recepty do SPA, které jsou ve stálých úkolech v družstvu...
  A některé recepty se nedají ani koupit za floreny - a nemyslím ty, co byly pro TGC
   
 10. _Simona1999_

  _Simona1999_ Zelenáč fóra

  Můžu se zeptat co znamená MJS?:)
   
 11. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  _Simona1999_ MJS = mrkvovo-jablečná směs. To je marmeláda, která přidává při sklizni +2 plodiny z každého políčka. Je to podle mého názoru nejužitečnější řemeslný výrobek ze všech, které jsou k dispozici. Vyrábí se v marmeládovně ve čtvrtém stupni a recept stojí 199 florenů.
  Teď už se dá koupit za rozumné peníze, dříve byla o hodně dražší a vyplatilo se ji vyrábět.
   
 12. Jituna

  Jituna Velmistr fóra

  Ahoj _Simona1999, přidávám ještě odkaz na složení produktu a děkuji čarodějka007 za perfektní odpověď :)
   
 13. _Simona1999_

  _Simona1999_ Zelenáč fóra

  Díky moc;)
   
 14. kolkatka

  kolkatka Zelenáč fóra

  Ako môžem získať recept na MJZ okrem kúpy( toľko florenov nemám)
   
 15. -pechfógl-

  -pechfógl- Živoucí legenda fóra

  Obávám se, že nijak. Asi budeš muset počkat na výprodej, pak je recept levnější.
   
  Skali tohle ocenil(a).
 16. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Ahoj, v současné době nejspíš nijak. Ale samotná MJS je celkem dobře dostupná - samozřejmě hlavně na trhu za kr., ale taky vypadává z nějakého řádku (ten nemám, takže přesně nevím) anebo můžeš zvolit finančně nejdostupnější způsob - vyškemrat od hodných sousedů :)

  Ale zkus počkat na Úspornou akci, tam je recept koupila za poloviční cenu.

  EDIT: Aha, tak -pechfógl- byla rychlejší :)
   
  Honzulka05 tohle ocenil(a).
 17. MatysekKamilek

  MatysekKamilek Imperátor fóra

  Ještě dodám, že čas od času je výprodej starších řádků, tam jsem si zakoupila : VENKOVSKÉ MALOVÁNKY, který dává 1 MJS za 48h. Ta sranda mne stála tuším 171 FL.
  Jinak nevím, jak pro vás, ale když jsem začínala stála jedna MJS 40.000 Kr, teď je na mém trhu jedna za 400.000 Kr
   
  zahradnice4 a vilm4 tohle ocenili.
 18. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  U nás je nejlacinější za 348.000 Kč, ale ten nárůst ceny je na procenta asi stejný, ceny jsou u nás obecně trošku nižší.
  Já právě ten řádek myslela, jen jsem nevěděla název. Ale za dobu mého hraní jsem neregistrovala, že by je vyprodávali. Taky mi to mohlo uniknout. Teď MJS vařím sama, tak mi to už ani nevadí:)
   
  Honzulka05 a vilm4 tohle ocenili.
 19. MatysekKamilek

  MatysekKamilek Imperátor fóra

  kiki2305: jj, mám ho z výprodeje, hraju od 14.6.2015. Recept jsem kupovala ve výprodeji za 100Fl, takže taky sem tam vařím... Pořád chybí něco... houby, cibule, rajčata, mrkev, lískáče...tak dopěstovávám a dopěstovávám a pak vyrábím.... je fakt, že hodně lískáčů "zahučelo" ve skleníku, vytoužený bonus ale nemám, u růží se mi ho povedlo získat.
   
  vilm4 tohle ocenil(a).
 20. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Já hraju od září téhož roku, tak buď výprodej prosvištěl v tom krátkém období anebo jsem to opravdu prošvihla (spíš bude správně za B :p)
  Já mrkev vždycky otočím mezi sklizní a sázením akční, s vodou je to 8 min, to mě nezabije (stejně mám prostoje, to ani jinak nejde), rajčata a houby koupím každý den po 100 v obchodě (to utěšeně přibývá) a lískáče a cibule jsou mé oblíbené dlouhodobky pro padátka. Takže je to takové 2 mouchy jednou ranou :)
   
  Honzulka05 a zahradnice4 tohle ocenili.