ST: Jak na "vypadávátka" - rady a zkušenosti

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem evalumar, 15/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. evalumar

  evalumar Vévoda fóra

  [​IMG]
  To je otázka, kterou si často klademe při akcích, když potřebujeme do úkolů dodávat předměty, které nám mají vypadávat při sklizni z úrody, ale ony, mršky jedny, ne a ne padat v takové míře, v jaké bychom potřebovali. Toto téma přinášíme, abychom svými radami a zkušenostmi pomohli vám, kdo jste ještě neobjevili všechny fígle a třeba vám tak pomohli k lepším výsledkům při akcích. Samozřejmě se může stát, že na něco zapomeneme nebo někdo z vás má fintu, kterou jsme ještě neobjevili, budeme proto rádi, když ti zkušenější z vás tento "bedekr" doplní svými postřehy a zkušenostmi, které následně zapracujeme do úvodních návodných příspěvků, aby byly hezky "po ruce", když bude potřeba.

  ***
  Postupů, které nám mohou pomoci k úspěchu je hned několik a my si je tady všechny hezky podrobně probereme. Některé jsou však dostupné z různých důvodů jen vyšším levelům. Proto budou postupy vhodné i pro nižší levely (3. - 40.) psány tučně, aby bylo hned na první pohled příchozímu zřejmé, které rady se ho týkají a které jsou až pro vyšší levely.

  Co zde probereme:
  1. Příprava na akci
  2. Poháry "Výstava" a "Chovatelská soutěž" (a kouzla s nimi)
  3. Runa "Živoucí legenda"
  4. Johnny Citrón - nejoblíbenější a nejžádanější člen želví hudební skupiny Farmstreet Boys
  5. Prémium
   
 2. evalumar

  evalumar Vévoda fóra

  1. Příprava na akci

  Toto je velmi důležitý bod, který může dokonce rozhodnout o tom, zda akci stihneme, či nikoliv, proto je na řadě jako první. V oficiálních oznámeních se dozvíme, kdy a v kolik hodin akce začne. Pokud jsou ohlášena vypadávátka, je třeba začít s přípravou na akci již den před jejím vypuknutím. Všeobecná rada zní: zasít to, co máme nejvyššího v secí tabulce, vysadit ty nejvyšší (ve smyslu BZ) stromy, popřípadě chlívky a výrobny. Pokud máme v inventáři tzv. megastromy z vláčku či megastáje, je jejich čas. Vysadit, zasadit, nakrmit, napojit (megastromy, tedy obrovské stromy z vláčku, je dobře ještě posypat zuziným hnojivem a ultrahnojivem) a vydržet nesklízet až do chvíle, kdy bude odstartována akce! Samozřejmě všechno chystáme tak, aby nám to pokud možno dozrálo těsně před akcí nebo jenom maličko po jejím začátku.
  Hráči, kteří mají prémium si vypnou automatické sklízení stromů, pokud je mají aktivované! Znovu je zapnou ve chvíli, kdy mají za sebou první sklizeň po začátku akce.


  Vyšší levely, které už mají k dispozici pohodlná pole, mohou zasít na ně, je tam mnohem vyšší šance na úspěch - u vyšších plodin, jako např. růží nebo cibule atd. je vysoká pravděpodobnost, že dostaneme z každého políčka jedno vypadávátko. Jen je třeba počítat s tím, že na pohopolích to zraje všechno 4x déle a vytasit se s nimi o to dříve nebo, pokud máme dostatek superhnojiva, použít na ně superhnojivo (v případě, že hodláte použít superhnojivo, doporučuju před tím zkonzumovat Bílou nevinnost - zesílí účinek superhnojiva). Co se týká výběru plodin, tak po té nejvyšší většina vyšších levelů sahá do chvíle, než dosáhne na růže, kterým pak zůstávají věrni až do chvíle, kdy získají přístup ke karafiátům. Je to dáno tím, že růže mají ze všech dlouhodobek nejpříznivější poměr čas:BZ. V momentě, kdy máme k dispozici karafiáty, neexistuje v naší tabulce plodina, která by měla delší dobu zrání a proto jsou pro naše účely nejvhodnější. Kdo se podíval blíž na zoubek šlechtění ve skleníku, může je (nebo již zmíněné růže) mít hezky "vytuněné", takže mu dávají více BZ a v kratším čase.


  2. Poháry "Výstava" a "Chovatelská soutěž" (a kouzla s nimi)

  Jakmile vstoupíme na farmě do 8. levelu, čekají na nás v družstvu dva nové úkoly:
  Výstava a Chovatelská soutěž. Po splnění prvního úkolu u každé z těchto dvou misí obdržíme trofej-pohár (z výstavy v podobě kukuřičného klasu, z chovatelské soutěže v podobě dobytčí hlavy), a to bude dekorace, která nás bude provázet celým farmářským životem a její síla poroste současně s tím, jak budeme plnit ve výše zmíněných misích další a další úkoly. Nebude to lehké, protože požadavky rostou geometrickou řadou, takže v posledním, 15. úkole, už na nás čeká pořádná darda, ale každé % vyšší pravděpodobnosti vypadávátek, které nám tyto poháry dávají, se hodí a moc. Po splnění dalších úkolů už dostáváme jen upgrady, které vždy nasadíme na pohár původní. Upgrade s pohárem pevně sroste a neoddělí se ani v případě, že pohár zbouráme a máme ho v inventáři pro dekorace. Vždy se nám budou zobrazovat takto:

  [​IMG][​IMG]

  Poháry můžeme umístit kamkoliv, ale rozhodně nedoporučuju park, protože by z nich nebyl absolutně žádný užitek. Nejlépe je umístit je na hlavní louku a na Divokou louku, protože tyto dvě plochy jsou při akcích nejfrekventovanější. Pohár přináší svůj bonus na ploše, na které byl umístěn. Nebo ...?

  A tím se dostávám ke zvláštní kapitole o pohárech, a sice ke "Kouzlení s poháry".
  V poznámce pod informacemi o úkolech na poháry se dočteme:

  Ale! zkušenosti mezi lidem farmářským jsou jiné. Mnoho z nás, až do chvíle, kdy jsme nastřádali dostatek hvězd, abychom dosáhli na runu "Živoucí legenda", o které si povíme více kousek dál v dalším kapitole, provozovalo s poháry kouzlo, které spočívalo právě ve stěhování pohárů.
  Celá legrace spočívá v tom, že se poháry postaví oba dva na plochu, kterou chceme sklízet, poté použijeme klávesu F5 a znovunačteme hru, aby si informaci o přítomnosti pohárů na ploše "nacucla" a následně sklidíme. Pak poháry zase zbouráme do lišty, přejdeme na další plochu ke sklizení, postavíme je na plochu, použijeme klávesu F5, sklidíme...atd. Až máme sklizeny všechny plochy (netýká se parku, z toho nikdy žádná vypadávátka nevyrazíme*). Zkušenosti hráčů, kteří tuto metodu praktikovali, praví, že opravdu stoupne počet vypadávátek při sklizni. U každého je to ovšem jinak a metodě pokus-omyl se do určité míry nevyhneme nikdy, protože každá farma je živý organismus se spoustou náhodně nastavených vlastností.
  V každém případě tuto metodu důrazně nedoporučuji osobám extrémně roztržitým nebo zbrklým, protože se může stát, že poháry zapomenou před sklizní další plochy vysadit na plochu a tím pádem dostanou výsledky ještě žalostnější, než kdyby poháry vůbec nestěhovali. Pokud tedy k této skupině lidí patříte, nechte raději poháry stabilně na zvolených dvou plochách a sklízejte bez stěhování.
  ----------------------------------------------------
  *) vyjimkou jsou parky, kde máme umístěný tzv. Kouzelný strom, protože ten dává každých 24 hodin při akci 1 vypadávátko, ale bylo by pošetilé mít ho v parku, když ho můžeme umístit na Bahamaramě, kde nám dává Baha BZ a to ne zrovna málo. Kdo však má už Ostrov pokladů, který vlastně jakýmsi parkem je také, může mít Kouzelné stromy tam - pak tedy získává vypadávátka i zde. Ovšem více než 1 vypadávátko z jednoho stromu stejně nedostanete, takže tam poháry opravdu nemají co pohledávat.  Jakmile nastřádáme dostatek hvězd, dosáhneme na runu, která nám rozvine vlastnosti pohárů až do kantátové šíře - na scénu přichází

  3. Runa "Živoucí legenda"

  Tuto runu najdeme na Stromě moudrosti až na jeho samotném vrcholku:
  [​IMG]
  Již z umístění runy je jasné, že než se k Živoucí legendě doplácáme, budeme muset vydobýt takové množství hvězd, že už dávno nebudeme nízký level, proto jsem přestala psát tučně. :)
  Info o tom, jak Živoucí legendu "nakrmit", najdete v odkaze, který jsem do tohoto textu dala, takže to vynechám. Půjdu hned k informacím o tom, jak tato runa funguje. Její jedinečnou předností je, že nám fungují oba poháry společně, tedy jejich účinek se sčítá, a to na všech plochách hry, tedy dokonce i na Bahamaramě. A to je báječná výpomoc, protože Bahamarama stojí při většině akcí stranou, akční kytky se na ní nepěstují a může se nám tedy stát vítanou "zásobárnou vypadávátek". Vyplatí se po dobu akce na ostrově vysadit všechny stromy, co máme, nebo ty co dávají nejvíce BZ, pokud jich už máme mnoho, nebo dát kombinaci stromů a výroben a chlívků. Pokud již máme odemčené "vysokooktanové" plodiny jako papriku, kaktusy, ibišky,kávu, či dokonce zelený čaj, citronovou trávu nebo zázvor, je čas na jejich pěstování. Při každé sklizni nám tak Baha daruje radostnou porci vypadávátek.


  4. Johnny Citrón - nejoblíbenější a nejžádanější člen želví hudební skupiny Farmstreet Boys

  Kdo už na farmě zažil alespoň jednou akci "Obchodovat & darovat", jistě nepřehlédl, že je velká sháňka po želvím muzikantovi Johnnym Citrónovi (na Slovensku se jmenuje Noky Citrón) a že je tato dekorace velmi v kursu, protože se vyměňuje za velmi lukrativní věci a vysoce ceněné předměty. Proč je tak v kursu a proč je po něm taková sháňka? Protože tento želvák dává naprosto skvělý bonus a na rozdíl od mazlíků si jich na plochu můžete postavit kolik chcete a máte a každý z nich vám při sklizni zvýší šanci na vypadávátka o báječných 5%!


  5. Prémium

  Prémium jsem nechala jako poslední bod tohoto pojednání. Vpodstatě sem moc nepatří, protože metodou bych to nenazvala, spíš je to faktor, který množství vypadávátek ovlivňuje. Takže je zde pouze pro úplnost, abych uvedla všechny možnosti, které mají vliv na počet vypadávátek. Má-li hráč zakoupeno zlaté nebo diamantové prémium, má mezi jinými výhodami i tu, že se mu o 5% zvýší vypadávání předmětů z úrody.


  ***
  A ještě na závěr si dovolím ocitovat doplnění od hráče .Libri. (původní příspěvek je ZDE):
   
 3. evalumar

  evalumar Vévoda fóra

  rossi1972:
  Zdravím, tvůj příspěvek jsem skryla, neboť jsem v něm nepostřehla byť i jen náznak nějaké cenné rady na téma, které je deklarováno nadpisem.
   
 4. mar73

  mar73 Zelenáč fóra

  Ahoj, děkuji za cenné rady, měl bych otázku:

  Mám aktivovánu runu na stromě zvyšující o 10% vyskakovánní nástrojů a jak jsem pochopil znamená to o 10% méně akčních předmětů.

  Jde tato runa vypnout? A pochopil jsem to správně?

  Děkuji za odpověď M
   
 5. Ria30.

  Ria30. Guest

  Ahoj mar73, vypnúť sa runa určite nedá. Či to má na to vplyv týmto spôsobom teda zrejme nikto nevie.
  Peknú hru prajem
   
 6. hansicek

  hansicek Vážený autor

  Prekopiroval som sem cast mojho prispevku z inej diskusie ktora pojde o chvilu do archivu:

  moja strategia na vypadavatka je takato , snad to niekomu pomoze, alebo inspiruje vymysliet nieco este lepsie:
  1. na strome mudrosti si co najskor zaktivovat runu Legenda + snazit sa co najvyssie splnit ulohy v druzstve vystava a chov. sutaz
  2. priprava na akciu: vsade nasadim stromy - iba zaklad bez upgradov, to plati hlavne pre Baha (u mna rozdiel medzi zazvorom a stromami robi aj 20 padatok na pole a to uz je nezanedbatelny rozdiel)
  3. hned zaciatku akcie pouzijem 3 MJS + pinkie + bielu nevinnost (toto nie je kvoli vypadavatkam, ale uspore casu na napestovanie akcnych), idealne ak aj mame aktivovanu runu na zvysenie ucinnosti SH o 10%
  4. rozpestujem akcne na polickach 2x2 + voda + superhnojivo+hnojivo + renatka cim ziskam 90 ks akcnej rastliny, potom druhu otocku - zvazim pouzitie SH ZH RH podla toho aka dlha je akciova rastlina tak (ak to vsetko pouzijeme tak spotreba vsetkych hnojiv bude 100ks na akciu a za par hodin mame napestovanych 810ks akcnej), aby bolo na zapestovanie na noc (SH ani RH nekupujem a obrstromy nemam tak musim setrit) co zvycajne staci na to aby sa dalo na noc zapestovat na mini poliach
  5. tocim akcne na minipolickach + voda, ak je akcna 4.hod tak na noc zapestuvam dlhodobky, tak aby polia nestali - pada z nich viac padatok
  6. max. po 3 dnoch mam akcne napestovane a tocim uz len dlhodobky (tak ab y som zberal 2x denne) na minipoliach a 1-2 dni pred koncom akcie uz mam aj padatka splnene. Stromy uz nepouzivam, rastu 20 hod a skratenie vyzaduje hnojivo ktore by som potom musel nakupovat za floreny, karafiat s cca 19 hod. mozem zaliat a bude rast 15hod. Pouzivam iba minipolia 2x za den sa to da pozberat aj rucne. Minipolia preto lebo z kazdeho policka nemozu vypadnut 2 rovnake padatka, takze je rozdiel mat 44velkych +25 malych alebo 202 malych poli.
  7. nepouzivam ziadne rem. produkty na zvysenie BS (cukynak, veniec, velkonocna marmelada, mrkvovy chlieb) - nemaju absolutne ziaden vplyv na zvysenie poctu padatok - mam to odskusane: pri zbere z cca 1500 policok bez rem. produktov vypadlo o 1 padatko viac ako pri zbere s nimi (pouzity bonus +60%BS) za rovnakych podmienok a s tou istou plodinou samozrejme
  8. Odporucam vyslachtit si v skleniku lasku k superhnojivu(zvysi ucinnost SH o 20%) aspon u jednej dlhodobky (por, karafiat,....) a zaktivovat si ju, takisto runu na strome mudrosti +10%ucinnost SH. Je to poistka ak by nastala kriza s padatkami. Ak totiz mame takto vyslachtenu rastlinu a posadime ju na pohopolia, pouzijeme remeselne produkty vianocka a biela nevinnost dosiahneme 95% skratenie doby rastu co u najdlhsich karafiatov znamena nieco cez 3 hod. a z kazdeho polia mame iste jedno padatko. Takze aj posledny den rano mame sancu dohnat chybajuce padatka, bez kupovania padatok, alebo kosikov za peniaze alebo floreny.

  EDIT:
  medzi akciami som sa nudil a skusal som ako to vlastne funguje - inspiroval ma Casey - za co mu tymto dakujem:
  z mojich pokusov vyplynulo ze: pocet vypadavatok nezavisi na BS ale na dobe rastu/vyroby, a to je aj dovod preco na vypadavatka nefunguju rem. produkty a mazlickovia, a preco to z ruzi "nepada". Sice dlhsia doba rastu znamena az na par vynimiek aj viac BS, ale prave na tych vynimkach sa to da overit * .
  Na pripravu na akciu sa daju pouzit aj stromy (nie jablone - tie rastu len 12hod) tie maju dobu rastu 20 hod., ale nepouzivajte na nich XL a XXL upgrady - pretoze system to potom berie ako XXL strom s dobou rastu 12hod a tomu odpovedajucou sancou na padatko

  *skuste si posadit a spocitat kolko padatok vam vypadne z tychto plodin vlci mak 10:33/66BS;ruza 10:48/96BS;cukrova repa 16:06/98BS - stavim sa, ze repa bezkonkurencne tromfne ruze aj ked by vzhladom k zisku BS mali byt na tom rovnako a z ruzi vypadne priblizne rovnako ako z vlcieho maku kedze maju takmer zhodnu dobu rastu - pokusy treba robit na co najvacsom pocte policok, aby ste co najviac obmedzili vplyv generatora nah. cisel

  este jeden den ilustracny priklad: osadil som cele jedno pole 202 minipolicok so stromami (iba zaklad) - vsetky s dobou rastu 20hod., zisk BS nad 55 z jedneho stromu, druhe pole zito s dobou rasu okolo 19 hod. zisk BS 28,5 na minipolicko. Vysledok: pocet vypadavatok aj napriek tomu ze stromy mali min.2x viac BS na minipole bol skoro rovnaky (rozdiel par padatok), ked som na tie iste stromy stromy pri dalsom zbere nahodil vsetky XL a XXL upgrady ktore som mal k dispozicii(asi 1/5 z celkoveho poctu) co zvysilo vyrazne zisk BS ale zaroven skratilo dobu rastu, vysledny efekt bol: zito oproti minulemu zberu rozdiel 2 padatka, stromy s upgradami pocet padatok o cca 20% mensi.


  EDIT2:
  upravil a doplnil som povodny prispevok o par dalsich rad, doplnene veci su pisane modre farbou
   
  Naposledy upraveno: 10/2/16
 7. evalumar

  evalumar Vévoda fóra

  mar73:
  Zdravím, nevím z čeho jsi "pochopil", že runa, která zvyšuje pravděpodobnost vypadávání nástrojů, snižuje vypadávání akčních předmětů. Mám na Stromě aktivované všechny runy a nepozoruju, že by mi vypadávalo méně akčních předmětů. Akční předměty jsou při akci jaksi navíc a "mimo soutěž", takže s nastavením ostatního vypadávajícího harampádí nemají souvislost.
   
 8. Gentradel

  Gentradel Rádoby autor

  Ahoj, já jsem se spíše chtěl zeptat, slyšel jsem, že je možné si někde nastavit, co chci, aby mi vypadávalo, například, aby mi nevypadával cukr a oto více mi bude vypadávat sůl, nevíte někdo jak na to? :)
   
 9. hansicek

  hansicek Vážený autor

  gentradel: nastavit co ti ma vypadavat sa neda nikde, zavisi to na urovni pravdepodobnosti , ktora je nastavena pre kazdy jeden druh padatka, tieto pravdepodobnosti pre remeselnicke padatka sa daju zvysit pomocou rem. produktov, dalsia moznost zvysenia pravdepodobnosti pre niektore menej caste padatka je pomocou slachtenia rastlin v skleniku (ale to je dost nerentabilne je mala sanca ze sa podari prave to co chces).
  Musis si vsak uvedomit jedno: padatok vypadne vzdy rovnako, ak zvysis sancu na jeden druh, tak ten bude padat viac na ukor ostatnych. (akciovych padatok sa to netyka, tie padaju "navyse" bez ohladu na to aky druh "normalnych" vypadne, mne to vychadza tak 25%-50% z celkoveho poctu normalnychh)
  EDIT: farebny text je nespravne tvrdenie, padatka vypadavaju nezavisle od seba
   
  Naposledy upraveno: 3/8/15
  tydýtková tohle ocenil(a).
 10. Kulasec04

  Kulasec04 Vycházející hvězda fóra

  to: hansicek: Nesouhlasím s tvrzením, že jeden druh vypadávátek padá na úkor ostatních. Už jsem zažil situaci, kdy mi z jednoho "Obrstromu" vypadly zároveň Cukr, sůl, drát i elixír. Někde v hlubinách fora je pojednání na téma vypadávátek, kde se píše, že se pro každé jedno vypadávátko vypočítává pravděpodobnost vyskočení zvlášť. Totéž platí i pro akční vypadávátka. Pokud bylo více akčních vypadávátek současně, například některé ze speciálních akčních hnojiv, tak se také občas povedlo, že z jednoho pole vyskočila obě akční vypadávátka současně.
   
 11. hansicek

  hansicek Vážený autor

  Kuasec04: to ze z jedneho pola 2x2 vyskoci viac predmetov je bezne, pretoze sa to rozpocitava na policka 1x1, ale ze by z jedneho minipolicka vyskocilo viac naraz, som este nezaregistroval, co vsak neznamena, ze nemas pravdu. A kedze RT o tom nemieni informovat a toto sa da overit len velmi tazko, tak mozme len spekulovat, ako to je naozaj. To ze "pro každé jedno vypadávátko vypočítává pravděpodobnost vyskočení zvlášť" je urcite elegantnejsie (a asi pravdepodobnejsie) riesenie ako prepocet vsetkych ostatnych pri zmene jedneho.

  a aby som nebol OT tak este jedno zistenie a rada:
  oplati sa "vytunovat" si nejaku dlhodobku v skleniku, pre vypadavatka berie zakladnu dobu rastu a nie tu vyslachtenu, takze napriklad taka malina sa da skratit az o 29%, lieskovec o 12%, ja mam vytunovany stvorec v obili skrateny o 29%+zvysena efektivita vody - po poliati dozreje za 7:20 miesto 12:42, je to sice investicia (mna to stalo asi 7700 ks kym som sa k tomu dopracoval zhruba polovicu mi vsak vratilo spat), ale z dlhodobeho hladiska sa oplati
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 12. Nenince

  Nenince Aktivní autor

  Mám jednu otázku.Ak aktivujem žijúcu legendu a dám do toho iba trofej kukurice,čiže na plodiny tak to bude tiež fungovať alebo tam musím mat aj druhú trofej?
   
 13. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  Ahoj Nenice,

  ano bude to fungovat dosaženým počtem procent na všechny plochy. Tedy je to lepší než postavit pohár na jednu plochu.
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 14. kopretina1976

  kopretina1976 Perspektivní autor

  dobry večer prosím o radu aktivovala jsem živouci legendu a naplnila poháry píšou tam 30 procent od každého poharu.v ukolech v družstvu už zbyli poslední 2 ukoly ale po splneni chovatelského ukolu už nejde dal nasadit .je to tak spravne nebo jak dodelam vse znovu mužu poháry nasadit s vyššími procenty pravdepodobnosti na vypadavatka pekny večer a dekuji za milou odpověď.
   
  Honzulka05 tohle ocenil(a).
 15. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  kopretina1976 ahoj, v družstvu máš 15 úkolů ve Výstavě a 15 v Chovateli. To je všechno - jakmile toto splníš a zasadíš upgrady pohárů do stromu, je hotovo a budeš tam mít toto:
  [​IMG]

  dál už to vylepšit nejde
   
 16. BigClick

  BigClick Znalec fóra

  Exzistuje aj moznost ziskania conajviacej vypadavatiek vyuzitim bonusov zo sklenika - u rostlin, ktore maju bonus "Laska k SH" (zvyseniu efektivitu SH o 25%). Ked sa tento bonus skombinuje s 60. řadou obláčků - Kaštanový festival a ked sa pouziju Vianocka a Bielu nevinnost aj ked mame na strome otvorenu runu na zvysenie efektivitu SH tak dostaneme takzvane okamzite dozrievanie. Tak potom na pohopolia z kazdeho jedneho dostavame 1 vypadavatko a to za cas, potrebny na sadenie, hnojenie SH a zber rostlin (napr. karafiaty).
   
  Alice, tydýtková a aljanu tohle ocenili.
 17. buty71

  buty71 Zelenáč fóra

  Ahoj, nevím, čím to je, ale zkusím se zde zeptat Mám dvě farmy. V jedné mám aktivovanou živoucí legendu a v druhé ne. Procenta stejná. A akční vypadávátka mi padají skoro stejně. Nikdy akce nestíhám kvůli vypadávátkům. Dokonce mám pocit, že mi jich vypadává čím dál míň. Třeba z jedné louky osázené karafiáty mi jich vypadne 17. A to je asi nejvíc, co mi jich kdy vypadlo. Nemám pocit, že by to legenda nějak ovlivnila. Používám všechna doporučení zde, obr stromy nemám, citrona ani kaštanový řáde také ne. Tak nevím....
   
  Brumík tohle ocenil(a).
 18. hansicek

  hansicek Vážený autor

  po precitani si narekov a stazovania na padatka po poslednej akcii upravil a doplnil som svoj prvy prispevok o par dalsich rad, pre tych ktori to uz citali, zmeny a doplnenia su pisane modrou farbou.
  Aj ked s tym nebudu niektori suhlasit dovolim si tvrdit, ze neexistuje ziadne nahodne cislo pre farmu ako to tu stale dokola niektori spominaju. Nahodne cislo sa generuje pre kazde policko (chlievik) zvlast a pomocou nejakeho algoritmu program vypocita ci padatko vypadne alebo nie. Ak by bolo iba jedno cislo pre farmu, tak by vam potom z 2 rovnko velkych poli osiatych 2 rovnakymi plodinami museli vzdy vypadnut rovnake padatka v rovnakom pocte (a pri kazdom zbere by to bol ten isty pocet).

  buty71: skus pestovat na minipoliach, a urcite ich bude viac (v priemere samozrejme), a ak mas pohare v legende alegendu aspon na 20% tak by rozdiel mal byt poznat. pripadne mozes mi napisat do posty a skusim poradit konkretne
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 19. Pitrýsek47

  Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

  Ahoj, nikdo netvrdil, že je pouze jedno náhodné číslo pro farmu, ale náhoda tak jak ji popisuješ existuje, jistě, že není pořád stejné na jednom poli. Ovlivní to nastavení programu.
  Základní rady a příprava je důležitá, to je bez debaty.
  Šíří se na fóru, že při akci nepadá z obr stromů a XXL stromů. Nepsal bych kdybych dnes ráno nevyzkoušel. Sklízel jsem ručně po třech až čtyřech stromech. Zvlášť obyčejné, XL, XXL, obří. Nevidím výrazný rozdíl, vždy aspoň dvě padátka byla.
  Fakt si to musí každý vyzkoušet sám, jinak se bavíme o teorii relativity ,-)
  Edit: no vždyť ano, na každé farmě to může fungovat jinak, já stromy neruším nikdy, udělal jsem to jen jednou a drbal jsem si hlavu hodně dlouho :) a sklízím je 2x denně
   
  Naposledy upraveno: 15/2/16
  tydýtková tohle ocenil(a).
 20. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Musím tedy oponovat.Z obřích stromů na mé farmě je skoro vždycky 100% stav vypadávátek! Ale rozdíl mezi normálními stromy a stromy XXL je minimálně 30 kusů a více na plochu!! Nezachrání to ani dvě sklizně za jeden den. Pokud člověk nemá stádo JC, tak se opravdu vyplatí sklízet 1x denně obyč. stromy! Do stejné kategorie platí i kaštany,z těch padá také velký kulový!
  Jinak ,jak se omílá pořád dokola,že nejvíce to padá z plodin a zvěře s nejvyšším BZ,tak stím po poslední akci už také nesouhlasím!
  Já bych řekl,že to padá tak jak potřebuje RT,nic jinýho bych v tom nehledal!o_O