ST: FARMA - Strategie a efektivita farmaření

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pajda361, 6/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. evoku57

  evoku57 Živoucí legenda fóra

  ritterca - vyměň si při OaD oranžové pštrosy, tam máš zvířata 2. Používala jsem co nejvíce barevných chlívků - oranž, červ a růžové, aby jich nebylo tolik ;) A když požádáš v Zasílání a výměně dárků při OaD farmáře, rádi ti oranžové chlívky pošlou, lišty nám přetékají :music:
   
  Naposledy upraveno: 3/11/17
  Honzulka05 tohle ocenil(a).
 2. Apachie1

  Apachie1 Velvyslanec fóra

  pezt:
  perfektní odpověď a vysvětlení - takhle nějak jsem si to přestavovala!!! Děkuji!

  Takže původní radu kuk vymazávám a zapomínám.
  Možná, že bychom, pro usnadnění i dalším hráčům, mohli založit novou složku, která by se zabývala pouze využitím různých produktů
  a bonusů u jednotlivých rostlin? Kdo by chtěl a měl i systémem svůj výpočet potvrzený, tak by mohl v rámci vzájemné pomoci, tam dávat i výsledné časy, samozřejmě i s popsanými použitými "urychlovadly".
  A zároveň by sloužila i k dotazům na toto téma. Jen nevím, kam jí umístit?
   
 3. polacka

  polacka Osvícený autor

  Děkuji, to je super nápad. Taky se ráda přiučím.
   
  evoku57 a Apachie1 tohle ocenili.
 4. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Apachie1

  Není zač :), snad to pomůže ;)
   
 5. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Ahoj farmářští matadoři. Chtěla bych vás požádat o radu nebo spíše názor, čím navýšit denní nárůst BZ.
  Od chvíle získání karafiátů jsem na BZ házela bobek, zaměřila jsem se na Bahamaramu. Ale pomalu leč jistě se blíží 100. level a také zároveň mé dvouleté výročí hraní. Napadla mě troufalá myšlenka tyto dvě záležitosti protnout v jednom bodě.
  Momentálně mám za sebou 40% času a 42% získaných BZ v 99., to je v číslech za 22 dnů zisk 44,5 mega. Vypadá to docela nadějně, ovšem plány na skladiště už mám nějaké vybrané a na další nemám šlechtěnce. Zbývá jen nakupovat produkty a plnit ty nové úkoly. Také mohu strhat marmeládovnu nebo utrácet na trhu. Tak trochu se mi to příčí navyšovat to tímto způsobem, ale zřejmě to tak děláte i ostatní, že? Nebo jak jinak za 32 dnů nahrát 60 M? Půl vodopádů dekorek jsem přesunula na farmu, ale celý ostrov stěhovat nebudu. Používám olivočesnekovou a velikonoční marmeládu. Mám 4 sovy, uvažuji o vráně, ale těch 10% 2x denně se mi zdá málo. Zakázky se absolutně nevyplatí. Tak tedy opravdu zbývá jen trh?
  Jak jste postup urychlili vy? Předem díky za sdílení vašich zkušeností.
  PS: Prosím, a myslím to opravdu upřímně, neposílejte mi žádné marmelády ani věnce, chci to zvládnout sama. Díky za pochopení.

  Edit: U vrány jsem se spletla, dává jen 5%.
  No a jinak děkuji za nápady poslané poštou. Jste skvělí, díky.
   
  Naposledy upraveno: 13/12/17
 6. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Z marmelád bych použill velikonoční a jarní věnec. Sovy a vrány bych ve výprodeji dokoupil všude.V mentoringu bych si došel pro draka. Při pěstovacích akcích bych ještě slupnul mrkvovej chleba,zabírá jen stříbrnej slot.Na zbytek ploch ,kde nemáš dekorace umístit nejvyšší stromy XXL.Za krejcary utržené na baha můžeš kupovat produkty na BZ,nebo suroviny potřebné do stálých úkolů v družstvu. Je tam také hafo BZ.Tak snad je to všechno.
   
 7. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  kaolín11 - děkuji za reakci. Pro draka si nedojdu, o mentorství jsem nežádala. Jako slepice bych polomrtvá kuřata fakt nesnášela :). Navíc nehraji tak dlouho a ne se vším bych asi uměla poradit.
  Od včera mohu vařit velikonoční marmeládu, což je super, na trhu je dost drahá. Místo utrácení vydělám.
  Vránu za mince asi tedy vezmu, ale za floreny mazlíky kupovat nemůžu. A taky kdoví kdy bude výprodej a mně jde fakt jen o tu stovku do 13. ledna. Pak nejpíš půjdou bézetka zase jen samospádem.
  Zatím to jde dobře, pokud nezasáhne vyšší moc a neodejde PC nebo já, tak bych to mohla dát :)
   
  evoku57, Prepperka a kiki2305 tohle ocenili.
 8. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj krakoramaja
  Pokud máš nějaké dekorace nazbyt můžeš je dát na plochu místo polí, pak se postupuje daleko rychleji ;)
   
  Honzulka05, evoku57 a krakoramaja tohle ocenili.
 9. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  pezt - nazbyt je jich pár, ale včera po akci jsem přestěhovala ostrov na divošku :D, Baha chvíli počká. Ty nejlepší jsem měla právě tam. A už je mi jasnější, proč občas někteří farmáři píšou, že divošku nebo mýtinu nikdy nebourají. No, až splní účel, půjdou pěkně zpátky odkud přišly.
  (Kasandro, díky za nakopnutí.)
   
  evoku57 tohle ocenil(a).
 10. cassandravega

  cassandravega Perspektivní autor

  krakoramaja
  není zač, rádo se stalo :)
   
  evoku57 a krakoramaja tohle ocenili.
 11. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  [​IMG] No, o pár dní to opravdu neklaplo, ale to mě samozřejmě nemrzí.
  Ani jsem netušila, co nesplněných úkolů mám v družstvu. Nějaké krejcary to taky stálo, ale prodávala jsem marmelády a nakupovala produkty do těch nových náročných úkolů.
  Kdyby mi nebylo líto šlechtěnců a dala je do plánů na skladiště, byla jsem ve stovce už na Silvestra. Dnes jsem měla cukání vybrat všechny šlechtěnce ze stromu, kromě dvou tam mám ještě všechny, ale po vytočení 200% BZ jsem od toho upustila. Nakoupila ještě další produkty, došlechtila 7 šetlendů do úkolu a teď po sklizni stromů na mýtině to najednou naskočilo.
  Zítra s klidem přestěhuji dekorace zpět na Bahamu, která i nadále bude mojí prioritou.
  Za morální i materiální podporu tímto děkuji: cassandravega, matlafous123, Pitrýsek47 a Evoku57. A samozřejmě také za zdejší rady: pezt a kaolín.
  Poděkování si zasloužíte i vy ostatní, kteří se v diskuzích nezištně dělíte o své zkušenosti s farmařením. Protože i díky tomu jsem tam, kde jsem.

  Nepřipadám si dostatečně povolána k tomu někomu radit, ale jen nákupem a spotřebou různých marmelád se to prostě nedá. Mnohem výnosnější jsou dekorace. Takže to chce dělat každou akci i se zdánlivě nevýhodným řádkem a snažit se získat výnosné dekorace navíc. Denně jsem používala jarní věnec a velikonoční marmeládu. Tu jsem i prodávala a věnce kupovala. Celkem mě tento šílený čtrnáctidenní maraton přišel jen na cca 2 mega krejcarů.
   
  Naposledy upraveno: 2/1/18
 12. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Krákorko, naprosto s tebou souhlasím; plochy, které mám zatím odkryté u vodopádů, jsou pokryté dekoracemi, já sklidit na Baha v pracovním procesu často nestihnu a ony mi dostatečně vynahradí ztracené body. A když jsem honila stovku, byly i na divošce a na mýtině a mimo akce všude, společně se spoustou XXL stromů.
  Jen tolik? Dobrá hospodářka ;)
   
  evoku57 a krakoramaja tohle ocenili.
 13. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Zdravím, zajímal by mě váš tip jak co nejrychleji postupovat v řemeslech. Momentálně jsem v marmeládníkovi na 3. stupni a v květináři na 1. stupni. Musím říct, že se mu moc nevěnuji, protože chce velké množství produktů, a co jsem si teď tak zhruba spočítala, že levněji mě vyjde jednotlivé produkty prodat než prodat hotový výrobek, tak bych ráda co nejefektivněji postupovala. :)
   
  MatysekKamilek a evoku57 tohle ocenili.
 14. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Ahoj, u květináře se dá využít krom vázání a použití produktu na vylepšení řemesla ještě taky přímo bonus květináře pomocí svatebních "výtvorů", takže tam to jde relativně rychle. Jenže jeho výrobky jsou takové nanicovaté, dříve se vyplatila strašikytka, ale ta se teď valí z různých směrů prakticky za nic, takže už ani ta ne.
  Já vždycky slupla 5 ks něčeho pro vylepšení a pak dala vařit/péct/vázat...:)
  Zatím ale nejlepší byl alchymista. Jednak má stejně jako květinář možnost přímého vylepšování pomocí svitků a pak má dobré produkty, které používám. Takže vlastně ho vylepšuji tak nějak mimochodem ;)

  S tou volbou mezi prodejem výrobku a prodejem surovin - teď už to moc nesleduji, ale když jsem si to hlídala, tak musím říct, že na našem trhu to bylo jak u čeho. Někdy se hodně vyplatilo prodávat výrobky, já takhle vydělala opravdu hromadu peněz na čokonápoji. A úplně nejvýnosnější bylo ananasové pečivo, což platí dosud.
   
  Honzulka05, evoku57 a zahradnice4 tohle ocenili.
 15. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Řekl bych,že květinář je nejjednodušší řemeslo.Pokud máš dost krejcarů seš za chvíli v pátém stupni.Já se jím také vyloženě prožral.:)
  Marmeládník je daleko horší.Hlavně nezapomenout papat každý den povinnejch 5 marmelád.:eek: Jinak vařit,vařit!Podle množství cukru.
   
  MatysekKamilek, evoku57 a zahradnice4 tohle ocenili.
 16. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  Na stromě moudrosti lze aktivovat vyšší procenta bodů pro postup.