ST: FARMA - Strategie a efektivita farmaření

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pajda361, 6/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Zdravím, zkusím se zeptat tady a snad nebudu OT.
  Sledovala jsem videa od dobena a u šlechtění říkal, že dá šlechtit např. tři základní + 1. šlechtěnec, a že skoro vždy vyjde přeskok. Toto ale bylo řečeno ještě u starého šlechtění. A tak by mě zajímalo, jestli taky takto mícháte základní + šlechtěnce, a jestli se to vyplatí více než, když budu šlechtit čtyři stejná zvířata.
   
  doben tohle ocenil(a).
 2. doben

  doben Ikona fóra

  ritterca prosím napiš mi sem nebo poštou název toho konkrétního videa, ať vím, o čem jsem v tom videu mluvil. Vždy se vyplatí dát 4 stejná zvířata, ale pokud je nemáš, tak se někdy vyplatí riskovat. Samozřejmě někdy to vychází často, někdy vůbec. Jistotu, že dostaneš vyššího šlechtěnce máš pouze, pokud šlechtíš 4 stejné.
   
 3. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  doben

  Jedná se o video "Jak na krejcary" (netuším, jestli tu můžu hodit odkaz) - cca 11. minuta.
   
 4. doben

  doben Ikona fóra

  Jde o to, že když dáš 3 základní zvířata a 1 vyššího šlechtěnce, tak při přeskoku dostaneš alespoň o jeden stupeň vyššího než byl ten nejvyšší z nich. Vyplatí se to pokud šlechtíš kvůli krejcarům nebo pokud prostě nemáš 4 šlechtěnce, které potřebuješ. Samozřejmě někdy to vychází velmi často, jindy vůbec. Je to risk, ale může se hodně vyplatit. U tohoto stylu šlechtění, ale musíš vědět kdy přestat, ať nepřijdeš o všechny krejcary.
   
  Naposledy upraveno: 3/2/17
 5. sopti

  sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj doben - jen upřesním, že se dávají celkem 4 zvířata do chovné ohrady, takže u mixování myslíš určitě 3 základní zvířata a 1 šlechtěnce.
  hezkou hru všem

  EDIT: chápu ;)
   
  Naposledy upraveno: 3/2/17
 6. doben

  doben Ikona fóra

  sopti jsem si ani nevšiml, že jsem napsal takovou blbost. No jo no, OaD.
   
 7. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Zdravím,
  zajímalo by mě podle čeho se rozhodujete, kterou plodinu budete pěstovat?

  Hraji od začátku roku a řekla jsem si, že budu pěstovat postupně po tisícovce - že nejprve budu mít od každé plodiny 1000, pak 2000....
  Jenže jsem momentálně v levelu 49 a zatím se mi nepodařilo dosáhnout ani tisícovky u všech rostlin. Stane se, že při výrobě krmiva nebo při dodání plodin do úkolů v družstvu mi počet klesne pod tisíc a já hned tu plodinu pěstuji, abych ten tisíc měla. Přijde mi ale, že moje strategie je vysoce neefektivní a tak by mě zajímal váš způsob farmaření :)

  [​IMG]
   
  Prepperka tohle ocenil(a).
 8. krakoramaja

  krakoramaja Polobůh fóra

  ritterca - jsem se rozhodovala podle toho, co jsem potřebovala do úkolů nebo co se dobře prodávalo. A samozřejmě podle času, kdy se zase dostanu na farmu. Ráno pročetla diskuzi, přitom točila mrkev, pšenici i salát, pak dala potřebné.
  Tisícovka je málo. Dobře prodejné jsem točila pořád, mně potřebné nakupovala. Je třeba mít zásobu toho, co se většinou objevuje v akcích, ať máš co prodávat. Před akcí cena hodně stoupá. Moc jsem nechovala, tak spotřeba do krmiva nebyla celkem žádná. Vyráběla jsem jen to dobře prodejné. Zvířata pak nakupovala.
  Stav ve stodole si můžeš za pár krejcarů navýšit koupí ve městě. Každý den stovku. Vyplatí se plodiny z prvního řádku.
   
 9. Prepperka

  Prepperka Dozorce fóra

  ritterca - nehraju o moc dýl než ty a jsem na tom podobně. Snažím se, aby mi žádná plodina neklesla pod 1 000 kousků, ale držím to jen obtížně, mnohá políčka mi zabírají zvířata či stromy a pořád je potřeba něco do úkolů či krmiva. Ale na začátku se do družstva dodává mnohem víc než později. Myslím plodiny. A zvlášť tyhle krátkodobé. Ale vyplatí se ty úkoly dokončit. Jak tyhle počáteční úkoly překonáš, trochu se to zklidní co se plodin týče. Špatné na tom je, že teď teprve tě čekají dlouhodobky, které přibývají hodně pomalu.

  Co radit. Já jsem si spočítala, že se skoro na každou sklizeň vyplatí zbaštit dýňovou marmeládu. Nakupuju ji když je levná (do 10 000). Přidá ti ke sklizni +1 a pokud máš otevřenou i Baha, tak na prodeji toho počtu navíc vyděláš víc než těch 10 000. A s ní to přibývá opravdu znatelně. Samozřejmě že MJS je ještě o dost lepší, ale zase ta cena. Takže tu si šetřím jen na pěstovací akce.

  Jinak přesně co radí krakoramaja - pěstovat hlavně co se dobře (výhodně) prodává, krejcárky jsou základ, takže vydělávat, vydělávat.
   
  astrid888, abc23 a karbar tohle ocenili.
 10. kiki2305

  kiki2305 Ikona fóra

  Jen bych k téhle základní strategii, se kterou plně souhlasím, dodala ještě 2 poznámky (čistě osobní názor farmáře, který spíš pěstuje, než chová). První - u některých plodin ta tisícovka opravdu bohatě stačí. Jakmile se použijí do úkolu či zkrátka na to, nač se pěstovaly, už jsem se k nim nevrátila. A samozřejmě záleží na tom, které řemeslo si zvolíš. Já měla jako prvního marmeládníka a pak je nezbytností dostatek rajčat, mrkve, lískáčů atd - zkrátka, ze kterých se vaří.
  A druhá - dlouhodobky paradoxně přibývají poměrně dobře. Jakmile se totiž dostaneš do lvl, kdy už budeš plnit "pěstovací" akce, budeš je sít kvůli vypadávátkům - i kdyby jen jako přípravu na akci. A tím ti bude jejich počet tak nějak nenápadně růst ;)
   
  astrid888, abc23 a krakoramaja tohle ocenili.
 11. artex

  artex Perspektivní autor

  Já jsem taky spíš pěstitel a když jsem začínal tak jsem si řekl že bude dobré mít rostlin kolem pěti tisíc v zásobě. Toto rozhodnutí jsem nakonec navýšil na deset tisíc. Pak se mě stalo že byla akce která vyžadovala větší množsví rostlin a napadlo mě že kdybych měl víc, tak z přebytků by se dalo krásně zbohatnout. Postupem času se ke mě dostali dekorace a ve stonku řádky co dávají pravidelně docela dost krejcarů, tak si zpětně myslím že pěstovat hodně do zásoby rostin z tohoto důvodu nemá moc smysl. Teď jsem ve fázi že mám napěstováno od každé rostliny minimálně (spíš víc) dvacet tisíc, jsou samozřejmě vyjímky (pšenice, řeřicha, salát, mrkev a karafiát) ty přes sto tisíc. Tolik zásob držím spíš z pohodlnosti než z nějaké strategie a samozřejmě nikdy nic nesklízim bez mrkvo jablečné marmelády, kterou kupuji a i stonek jí dává. Dříve jsem si jí vyráběl ale teď už to pro mě nemá smysl.
   
  tydýtková, krakoramaja a astrid888 tohle ocenili.
 12. Bezejmenný

  Bezejmenný Ikona fóra

  ritterca : v podstatě se můžeš řídit tím, že cokoliv co roste dýl jak 4 hodiny, použiješ jen velmi výmečně, nebo vůbec.
  Styl, od všeho 10 000, potom 20 000, nikdy nebude fungovat, protože u Salátu to sice napěstuješ za pár chvilek i bez dýňovek a nebo mrkvojablečných směsí, jenže už u takových Rajčat se zasekneš i na 2-3 týdnech, protože je potřeba pěstovat i jiný kytky na krmivo (pokud jseš samozásobitel a na trh chodíš jen tak omrkávat) a teď si představ jak dlouho by trvalo napěstovat třeba takový Pórek, který roste 18 hodin. K ničemu se nehodí a prodávat to nemá smysl, protože za tu dobu než ti vyleze Pórek tak napěstuješ 100x víc třeba Mrkve kterou prodáš za 30ti násobnou cenu než tych pár kousků Pórku (u kterého ani nemáš záruku že ho někdo koupí)
  Pokud nemáš nijak velké problémy z penězma (dokážeš si jich vydělat dost a nemusíš moc hledět na to za co je utratíš) tak bych doporučil tydle dlouhý kytky spíše než pěstovat, nakupovat po troškách na trhu, nebo v obchodě (podle ceny samozřejmě) Po čase stejně zjistíš že takovýchdle kytek je zbytečný mít 20 000 a stačí když - pro klid dušičky - zůstaneš na třeba 5 000.

  Stačí když se mrkneš na složení krmiva pro zvířata. To ti napoví co nejvíc budeš potřebovat. Dlouhý kytky se pěstujou jen při akcích. Jinak jsou k nepotřebě (možná že jako protihodnota do nějakých akcí, tam toho ale chtějí mnohdy tolik že i kdybys jich měla 20 000 tak ti to jakoby k ničemu není, páč je to kolikrát jak flusanec do rybníka)

  Já mám různé počty a nikdy se mi nestalo že bych nějak měl litovat že třeba Růží mám "jen" 5 500. Prostě mi k ničemu nejsou.
   
  Apachie1, tydýtková a kiki2305 tohle ocenili.
 13. Baroland

  Baroland Ikona fóra

  Veškeré pěstování do zásoby mělo význam jen "kdysi" tj. v době, kdy bejvaly Akce do kterých se dodávalo ze Stodoly. Dnes je 1000 od každého až moc.
  1.Denně nakup po 100 ks plodiny až po Rajče (mimo orchidej).
  2.Okamžitě je na trhu nabídni za aktuální cenu a za zisk nakupuj Dýňovou marmeládu do 7000Kr.
  3.Pěstuj jen plodiny potřebné do krmiva. (s Dýňovkou na polích 1x1,max. 1x2 pokud nemáš Pomocníky)
  4.Namel 500 ks krmiva a zbytek odprodávej.
  5.Nachovej 300 ks zvířátek na které máš lvl a zbytek odprodávej.
  6.V Družstvu plň JEN Farmářské úkoly za * , na Farmářské zakázky se vyprdni.
  7.Hnůj prodávej,v Akci vyděláš,mimo akci tě stejně nepomůže (minuty na krátkodobkách)
  8.Na noc dávej co nejdelší zrání,nebo Pohopole.
  9.Udržuj cca 5 000 000 Kr jako minimum na účtě. (na dokoupení,kdyby byla Akce ze Stodoly)
  10.Než něco začneš vyrábět(marmeládník,pekař ap.)podívej se zda není lepší suroviny prodat a koupit hotový výrobek.
  Toto je tak do cca 60 lvl -pak už jeď podle své strategie,která ti nejlépe vyhovuje. Hnát se za BZ nedoporučuji,všechny Akce jsou do 21 lvl a čím výše jsi,tím více toho sice můžeš mít ale zas tím méně toho někam potřebuješ.Jeden úkol a šmytec,pak se tě válí plodiny a chlévy v liště.

  Aktuální tip.: Kup Dýňovou m. + Sluneč.vývazek (cca 15 000)
  Nasej Slunečnici,po 1,5hod.použij DM+SV a skliď.Nasej znovu,skliď,nasej naposledy,skliď. Na dvou plochách (cca 400 polí) máš 3x 1200 ks zisk.
  3600 ks prodáš po 90 Kr = 324 000 - daň (32400) - náklady (15000) = cca 275000 Kr. odpoledne to otočíš v klidu 2x a máš přes půl milionu .
  Pokud už máš i Lesní mýtinu a MJS vyděláš cca 750 000 za 5 hod.
   
  Naposledy upraveno: 18/2/17
 14. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Baroland:

  Moc díky za rady (a to nejenom tobě ale i ostatním :)).
  Od toho pěstování po tisícovce jsem už po pár dnech napsání svého příspěvku upustila. Začala jsem se více věnovat úkolům v družstvu (doteď jsem to dělala tak, že jsem tak jednou za týden úkoly otevřela a dívala se co bych kam mohla dodat, zatímco teď už vlastně cíleně pěstuji a chovám do úkolů). A pěstuji si už teda psíše rostliny, které potřebuji než abych měla určitý počet.

  Určitě některé tvé rady využiju.
  ad 3, 4 - jak jsem psala pěstuji hlavně teď cíleně do úkolů a rostliny do krmiva. Nepoužívám teda zádné marmelády (pouze během akce, kdy nestíhám), jelikož nikam nespěchám. Mám především velká pole, protože pomocníky nekupuji, mám je pouze v případě odměny z úkolu a musím říct, že se pak velmi těžko loučím s kombajnem :D. Už tak mě to nebaví sklízet ručně natož abych sklízela ještě menší pole :D. Ohledně počtu krmiva, tam jsem taky jela na počet. Takže jsem mlela nejdříve po stovce a pak po dvoustovce a to jsem si řekla, že bude strop. Ale zase jsem si řekla, že na co je třeba tolik toho krmiva v zásobě (pokud nepočítám, že se něco prodá), takže mám spíše 50ks od každého krmiva, protože stejně to všechno naráz nevypotřebuji a tak budu v klidu stíhat mlít další a spíš melu superkrmivo.
  ad 6 - udělala jsem je pár farmářských zakázek, ale pochopila jsem, že dávají pouze BZ, které prostě nepotřebuji. Kdyby dávali TBZ, tak to beru (na Bahamarama se mi líbí ten styl, že za každý level dostanu banány a pak si můžu koupit to, co chci já, zatímco na normální farmě třeba během pár dní postoupíš třikrát do dalšího levelu, dostaneš x stromů, x plodin, x výběhů, přitom třeba si ještě nezačala pěstovat plodiny, které jsi dostala v předchozích levelech... snad je to srozumitelné :D). Takže i z toho důvodu, když dostanu nějaké ty řemeslné věci, které dávají BZ, tak je hned prodávám na trhu.
  ad 7 - jo, na hnoji se během akce dobře vydělává :D.
  ad 10 - mám marmeládníka, zatím jsem v prvním levelu, ale teda vyrábím marmelády jen proto, abych je mohla prodávat.
   
  Apachie1 a tydýtková tohle ocenili.
 15. Baroland

  Baroland Ikona fóra

  Vše záleží na tobě....mou udávané počty mají své důvody. Např 50 ks krmení nestačí,pokud bude potřeba zvířenu chovat,zakrmíš jednu plochu (44 chlévů) a ty jsou hotové dříve než nameleš další.Nehledě ke skutečnosti,že některé krmení je dražší než jeho zvíře a zatím co chlév zabírá místo,mlýn mele bokem a zadarmo.Je lepší prodat volné krmení a nakoupit za to to samé zvíře,než si obsadit plochu chlévy.
  Každý si musí vytvořit vlastní způsob hry..... a učit se z chyb,to si nejlépe zapamatuje ;) Tak do práce ..a makat ! xD
   
  skalara.v, Apachie1 a tydýtková tohle ocenili.
 16. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Ou, to s tím krmivem a zvířaty je rada nad zlato! Krmivo pro kukačky za 3 000 a samotná kukačka necelé 2 000. Nemáte zač :p :D.
   
  Apachie1 a tydýtková tohle ocenili.
 17. danielasoviusova

  danielasoviusova Perspektivní autor

  na tu legendu som sa doteraz na strome múdrosti ako si nezamerala,všetko beriem do okola a zybtočne.....už len pár hviezdyčiek a budem ju mat......vadaka za radu....občas je dobre aj tu zájst a si prečitat nie ktoré dobre rady....vdaka
   
  Apachie1 tohle ocenil(a).
 18. ritterca

  ritterca Stálice fóra

  Kupujete si nádrže na vodu?
   
 19. Apachie1

  Apachie1 Velvyslanec fóra

  ritterca:
  Nevím, jak ostatní, ale já si je kupuji a dávám je do stonku.
   
  abc23 a krakoramaja tohle ocenili.
 20. tydýtková

  tydýtková Veterán fóra

  ritterca: Já si je kupovala kdysi, když jsem ještě neměla zaplněný park dekorkama, takže jsem ho měla plný nádrží. Taky byl tehdy každý krejcar dobrý. Teď jich mám tím pádem dostatek v liště a používám je přesně stejně jako Apachie.
   
  abc23 a Apachie1 tohle ocenili.