ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. -jujula-

  -jujula- Perspektivní autor

  Ahojky,proč mi to u těch karafiátů nevychází???|Mám lásku k SH,zkrácení růstu,eko.láska(zkrácení růstu při použití hnoje a vody),runu,vánočku a nevinnost a přesto mě to vychází na 2:37hod.....co mám špatně? ...na obyč.pole to je na 40min.Přeci není možný,aby 5%(z kaštanu)dělalo takový časový rozdíl?
  Jo,a ještě mám aktivní květinový řádek.... tak jak toje????
  sopti dík,to je,ale vážně jsem nečekal takový rozdíl - :) - mamka to tentokrát poprvé použila,a bylo to takové kouzlo :) -zasadíš,klikneš na SH a můžeš sbírat - čučel jsem
   
  Naposledy upraveno: 21/12/15
  bursuk59 tohle ocenil(a).
 2. sopti

  sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj - jujula-,
  bohužel je to tak. Bez "kaštanového řádku" ten čas opravdu vychází na 2:37 se vším, co jsi zmiňovala.
  I přesto si myslím, že to je dosti velká časová úspora.
  Přeji fajn hru
   
 3. bropyk

  bropyk Hrabě fóra

  Ahoj,
  dlouho jsem se rozmýšlel zda mám psát či nikoliv. Zásadní problém je, že je stejný text (zvýšení účinnosti o x%), ale různě se to počítá. Bylo by vhodné napsat přímo ve FAQ z jakého základu se zvýšení počítá (především u skleníku, zbytek se sčítá). Zkoušel jsem růže (nic jiného nemám vyšlechtěného) a ať jsem násobil jak jsem chtěl tak k přesnému číslu jsem se nedostal. Upozorňuji, že nemám kaštanový řádek, takže na nulu se nedostanu. Bylo tady sice psáno v dřívější diskuzi, ale mně to prostě nevychází a uvítal bych oficiální vyjádření od RT jak to funguje.
  Pro mně je to záloha kdybych náhodou nestíhal a odměny stály za to. Protože nemám obr stromy na SH, tak se snažím SH šetřit na dobu kdy budu skutečně potřebovat.
   
  bursuk59, petapec a tydýtková tohle ocenili.
 4. Robinela1

  Robinela1 Obyvatel fóra

  bropyk nejsem sice RT, ale právě z nedostatku oficiálních informací, jsem se pustila do počítání a dospěla jsem k těmto závěrům. Pokud máš více slotů obsazených bonusy jedné rostliny, počítá se to následovně: nejprve se zohlední bonus na zkrácení základní doby růstu, poté se započítá při zalití bonus na vodu a nakonec na hnůj, pokud ho použiješ. Časy s SH jsem netestovala. Výsledky se mi lišily max. o minutu, což je dáno zaokrouhlováním během výpočtu.

  Jako příklad uvedu cibuli s aktivovanými bonusy časné dozrávání (zkrácení doby růstu o 9%) a láska k vodě (zvýšení efektivity vody o 7,2%) - základní doba růstu se nejprve zkrátí o 9% - tj.15 hod -9% a výsledný čas je 13:39, při použití vody se z toho času odečte 21,44% (normální účinek vody 20% se navýší o 7,2% - tady se to nesčítá, ale násobí 0,2*7,2=1,44%, které se přičtou k 20-ti procentům) čas je 10:44. Pokud bych nepoužila druhý bonus, ale jen na časné dozrávání, čas s vodou by byl 10:55 - mně tedy nestojí za to kvůli 10-ti minutám blokovat slot a proto jsem bonus láska k vodě vyhodila.

  Co je zajímavé, že účinek vody ani hnoje se ze zkrácením doby nesčítá tj. nelze vzít, že mám 9% zkrácení z bonusu + 20% na vodu + 10% na hnůj (s aktivovanou runou) a odečíst od základního času 39%, pokud cibuli zaleji a pohnojím, ale odečítá se to postupně - tj. základní čas 15:00 - 9% = 13:39 - 20% = 10:55 - 10% = 9:50. Kdybych odečetla rovnou 39%, dostala bych se na lepší čas 9:09, který nám bohužel není souzen :)

  Shrnutí - při zohlednění bonusů jedeme postupně v tomto pořadí:
  1) bonus na základní čas
  2) voda (pokud mám bonus na zvýšení účinku, musím vynásobit původním účinkem vody a teprve výsledné číslo přičíst k účinku vody - v modelovém příkladu účinek 20% - tj.0,2 vynásobit 7,2% - 0,2*7,2=1,44% a to přičíst k původním dvaceti, takže z času odečtu 21,44%)
  3) hnůj (započítání bonusů je stejné jako u vody)
  4) SH - zde nemám odzkoušeno, ale předpokládám, že princip bude stejný jako u vody a hnoje.

  Doufám, že jsem to napsala srozumitelně a že to alespoň někomu pomůže ;)
   
 5. bropyk

  bropyk Hrabě fóra

  Ahoj,
  srozumitelné to je, ale SH mi prostě nevychází. Příklad růže . Mám sníženou dobu růstu o 7,5% - z 648 minut se dostanu na 600. Mám runu takže 60% SH, dále lásku k SH a dvojitou lásku k hnoji - 20+9=29%. 0,6*0,29=0,174, takže účinnost SH vychází 77,4%, takže 600*0,226= 135,5 minut k tomu 20% voda a měl bych mít 108,4 minuty, ale ukázalo se mi 103 minut. Vím, že je to lepší o 5 minut pro mě, ale to není podstatné. Pro mne je podstatné, že je nějaký rozdíl (myslím, že to není jen zaokrouhlení) a já nevím kde.
  Taky přivítám pokud někdo vyzkouší skřítka z alchymisty jak ten se počítá (aby to nakonec nebylo skoro nic)
   
  ell1956 tohle ocenil(a).
 6. pezt

  pezt Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj bropyk

  Vyzkoušel jsem oba skřítky (vodní skřítek + energetický skřítek, dohromady 10% bonus), aktivoval jsem bonusy co máš aktivované ty na růže a skřítci působí na zbývající čas po odečtu bonusu Časné dozrávání tedy čas byl 540 min.
  S použitím vánočky a bílé nevinnosti, vody, hnoje a SH byl výsledný čas 2 min.
  Snad ti to trošku pomůže;)

  Hezkou hru přeji
   
  ell1956, šebejda a duna.duna1 tohle ocenili.
 7. tydýtková

  tydýtková Veterán fóra

  Ahojte, právě jsem vyšlechtila Lásku k SH u růží za použití pouze nejmenšího skleníku. Sama jsem byla zvědavá, jestli to jde, a jde to! Stálo mně to cca 50 pokusů, a měla jsem už 6 bonusů z 9. Takže mi chybí už Předměty ZSH a ZSH, ale ty už nechám plavat, a vrhnu se na nějaké delší rostliny.
  Jupí!
  :)
   
 8. Robinela1

  Robinela1 Obyvatel fóra

  bropyk nasadil jsi mi brouka do hlavy, jsem to počítala asi 5x :D, ale též jsem na to nepřišla.
  pezt to vypadá dobře, se skřítky jsem ještě ani nezačala, možná je vezmu do úvahy ;)
   
 9. .macca.

  .macca. Baron fóra

  skřítci se podle mě nevyplatí růže lásku k sh nemám ale zkoušela jsem karafiaty s láskou k sh všechny bonusy bílá nevinnost vánočko mag.stonek party lístek bez kaštanového řádku na komfort polích bez skřítků to je 2,37 a ze skřítkama to je 2,20 takže rozdíl 17 min a skřítek je žrout palet kdybych to měla dát na všechny tři plochy tak to by bylo nějakých palet a ani zrušit se to nedá až za těch 8 a 6 hodin
   
 10. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Nemám to tedy vyzkoušeno,ale konkrétně u růží by se ti skřítci mohli vyplatit! Přece jen je to 30% ! Nedaří se mně vyšlechtit druhou lásku abych to mohl odzkoušet!:sleepy:
   
  bursuk59 tohle ocenil(a).
 11. .macca.

  .macca. Baron fóra

  kaolín11 nevím jak jsi přišel na 30% ale skřítci ti dají 10% u růží to bude taky jenom pár minut nemůžu vyzkoušet nemám vyšlechtěné lásku k superhnojivu
   
  bursuk59 tohle ocenil(a).
 12. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  V pátém stupni můžeš dát na plochu 5 skřítků! Takže je to vlastně 5x 6 % [​IMG]
  Ale také to nemám vyzkoušeno.
   
  bursuk59 tohle ocenil(a).
 13. marcipánka74

  marcipánka74 Pilný autor

  Ahojky Kaolín , není to 30%, každý skřítek se odečítá od zbývajícího času. Tedy to není celých 30% ze základního času . :music:
   
  evainfo tohle ocenil(a).
 14. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  no já bych si tím nebyla úplně jistá, když dám na plochu pět skřítků a zasadím růže, tak mi to hodí čas 453 minut, který odpovídá zkrácení o 30%, nikoli o nějakých 26,6% (kdyby se to bralo postupně)...
  zkuste to někdo, třeba se pletu :)
   
  bursuk59 tohle ocenil(a).
 15. rastaman19

  rastaman19 Mistr fóra

  tak už jsem vyšlechtil lásku k sh u karafiatu je lepší dávat na poho pole nebo obyč
   
  evainfo tohle ocenil(a).
 16. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  rastaman19 jestli ti jde o "okamžitou sklizeň" kvůli padátkům v akcích - tak toto je počítáno na pohopole. Jinak pěstovat karafiáty s SH je škoda toho SH... ;)


  EDIT: a "kaštanový řádek" byl jako odměna v Dožínkách 2014
   
  Naposledy upraveno: 3/1/16
  tomokoco tohle ocenil(a).
 17. rastaman19

  rastaman19 Mistr fóra

  ahoj dáte sem kaštanoví stonek dekorace a obrázek děkuji
   
  evainfo tohle ocenil(a).
 18. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Ahojky, tady ho máš [​IMG]
   
  Jonsdorf tohle ocenil(a).
 19. rastaman19

  rastaman19 Mistr fóra

  díky čarodšjko děkuji evo kaštanový stonek mám ale jen 5 procent dolu u sh já myslel že ste říkaly že dáva - 25 procent asi jsem to blbě pochopil díky za obrázky a návod
   
 20. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  Chci se zeptat, jestliže mám vyšlechtěno - např.
  [​IMG]

  budu mít akčí při zasázení vše co mám vyšlechtěno, nebo jen co mám"ve slotu" ?
  [​IMG]