ST: Farmářský dům - SKLENÍK - zkušenosti, rady, debata

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem Casey27, 29/9/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. farmarka_e

  farmarka_e Stálice fóra

  evainfo: no já to vidím tak, že každý "pokus" má nejspíš stejnou pravděpodobnost vypadnutí bonusu, u malého skleníku je 1 pokus, u středního 2 a u velkého 3 pokusy... a já to beru tak, že u středního potřebuju na 1 pokus nejméně rostlin a to 450... no a když se nenajde bonus tak se většinou vrátilo 448 kusů zpět... takže vytrvej a ono to padne :) já na to přišla pozdě a šlechtila vždy ve velkém... ale teď už jen tak ze srandy chci získat všechno u karafiátů, lásku k SH už mám...
   
  ell1956, čarodějka007 a evainfo tohle ocenili.
 2. satelit

  satelit Hvězda fóra

  evainfo
  Pokud nemáš u těch karafiatů vyšlechtěny všechny bonusy...

  [​IMG]

  ...tak je to jedno - vpravo máš zobrazeny jen ,,možné výsledky".
   
 3. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Díky za rady a půjdu tedy na střední skleník, abych ušetřila počet rostlinek :p .. no já tu lásku tam už měla, ale někdo mě držel prstík na myšce a klik .. byla pryč :eek: ... potvůrka xD. To zkouším znova a znova a nic, sem začala měnit i sazeničky jak radila naše "sopti" ;)
  Tak dnes o tom píšu a tak jsem dala střední skleník, podle zdejších rad a urychlila SH a je tááám [​IMG] .. to snad není možný :p ... tak teď už šlechtím jen na středním xD
  [​IMG]
   
  Naposledy upraveno: 30/11/15
 4. Robinela1

  Robinela1 Obyvatel fóra

  Vynášela jsem tu do nebe ten střední, ale včera jsem hodila pro nedostatek rostli malý a ejhle bonus, dnes u jiné rostliny to samé....sice zatím bonusy, co nechci, ale ze zkušenosti vím, že ty, co chci většinou padají stejně až ke konci. Asi budu občas ten střední prokládat i malým.
   
 5. ell1956

  ell1956 Komisař fóra

  taky jsem se pustila do šlechtění, zatím nic moc, ale začátky jsou vždy těžký, sázím do malých, to pro orientaci a taky zásobách ve stodole, časem uvidím;):)
   
  bursuk59 a evainfo tohle ocenili.
 6. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Vypadá to ,že RT povolil kohoutky ve skleníku! Už u druhé plodiny sem vyšlechtil Lásku k SH docela rychle!:) Jedu stále jenom v největším skleníku!
  [​IMG]
   
  Naposledy upraveno: 2/12/15
 7. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  Chci se zeptat - mám u růží aktivovanou vodu - zvýšení efektivity vody o 6%, ale při zasazení a zalití rozdíl nevidím. Musím ještě někde něco aktivovat?
   
 8. máťochov

  máťochov Velmistr fóra

  Janaj, jen pro jistotu. Máš všechny vyšlechtěné bonusy vloženy do těchto slotů?

  [​IMG]
   
 9. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  máťochov u růže mi vyskočila jen ta voda, a tu tady mám.
  Jinak tam mám cosi od karafiátů... nebo tam musí být jen jeden druh rostliny?
  Myslela jsem že co je v okýnku, to je aktivní - třeba každé okýnko jiný druh rostliny, jiný druh bonusu
   
  evainfo tohle ocenil(a).
 10. farmarka_e

  farmarka_e Stálice fóra

  janaj: pokud dobře počítám, tak rozdíl je jen 8 minut... takže žádné výrazné zkrácení
   
 11. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  farmarka_e já vím že nic moc, byla to víceméně zkouška, dělala jsem šlechtění poprvé. Ale po zasazení a zalití mi to ukázalo úplně stejný čas jako před šlechtěním. Proto se ptám
  Budu zkoušet dál :)
   
 12. máťochov

  máťochov Velmistr fóra

  Janaj, pokud máš jen tu vodu, tak ono to nebude moc znát. Voda zkracuje o 20% a bonus je 6% z toho. To znamená že ti voda bude zkracovat o 21,2%. To je opravdu otázka nějaké minutky. Tento bonus je k ničemu. Je třeba mít hlavně ten 3 a 4-tý na mém obrázku. Také samozřejmě záleží na tom, jestli nemáš v době zasazení aktivován nějaký další bonus, třeba ze stonku nebo z mixeru.
   
  janaj tohle ocenil(a).
 13. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  máťochov - mixer nemám a stonek - aha, nevím jestli nebyl aktivní.
  Ale díky, budu zkoušet až dopěstuju do zásoby karafiáty. Nějaký bonus už tam z nich mám, jen je to na dlouhý lokte. :p
   
 14. AgathaCh

  AgathaCh Veterán fóra

  ono to chce chvíli vydržet, než se ten ukazatel změní :)
   
  janaj tohle ocenil(a).
 15. kaolín11

  kaolín11 Živoucí legenda fóra

  Po vyšlechtění první lásky to jde opravdu samo.Nyní již mám "zamilované": karafiáty,ječmen,artyčok,bavlnu,kosatec a cibuli ! Teď zkouším krapet "vytunit" begónie na akce a pak se vrhnu konečně na růže! Tam se mně ta láska jaksi nedaří!
   
  bursuk59, Janké861 a evainfo tohle ocenili.
 16. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  Chci se zeptat... Šlechtím karafiáty. Stačí mi pro úplnou účinnost vyšlechtění to co má evainfo (příspěvek 63) -ne ve slotech, nebo to musím mít sázené ve slotech - příspěvek máťochov č.68.
  Pokud ten druhý, mám tam jen 4 sloty, kterou kombinaci z obr.63 do těch 4 slotů zadat pro nejlepší účinost?
  Jsem se do toho nějak zamotala :D snad je můj dotaz srozumitelný ;)
   
 17. satelit

  satelit Hvězda fóra

  janaj
  Pokud máš vše pro nejlepší účinnost (SH,kaštanový řádek,vánočku,bílou nevinnost) stačí dát do slotu jen bonus ,,Láska k SH".

  [​IMG] [​IMG]
   
 18. sopti

  sopti Board Administrator Team Farmerama CZ & SK

  Ahoj janaj,
  záleží co pro tebe znamená nejlepší účinnost. Jestli chceš docílit nulového času růstu u karafiátů, tak musíš mít aktivován slot Láska k SH ( musíš ho tam vložit - příspěvek 63). Pak už ti jen stačí použít bílou nevinnost, vánočku, "kaštanový řádek" a poté karafiáty zasít na pohopole a použít SH. Ve skleníku se ti místo fajfky musí u lásky k SH zobrazit vykřičník.
  [​IMG]

  EDIT: janaj -
  dle tvých informací by tedy na pohopolích měli karafiáty zrát cca 2 a půl hoďky (+;). Z každého pohopole mi vždy vypadlo jedno padátko, takže si myslím, že to jde. ;)
   
  Naposledy upraveno: 14/12/15
  Milka66 tohle ocenil(a).
 19. janaj

  janaj Velvyslanec fóra

  Kaštanový řádek nemám, za mě nebyl :(
  Ve slotech mám obr.2,3,6,7.
  Nevinost mám, vánočka se najde, SH snad taky něco naškudlím.
  Akorát nechápu proč pohopole,když trvají 4x dýl. Asi se to tím všm dopingem zkrátí :music:

  EDIT - tou nejlepší účinností myslím jak nejvíc z toho vytěžit :) nejkratší čas, hodně BZ a aby padala padátka , které se mojí farmě obloukem vyhýbají :D
   
  Naposledy upraveno: 14/12/15
 20. farmarka_e

  farmarka_e Stálice fóra

  janaj: pohopole proto, že tam máš téměř 100% jistotu, že co pole, to vypadávátko, což se u normálních polí říct nedá... a vzhledem k tomu, že tě to stojí SH, tak bych šla na jistotu i za cenu delšího času,... navíc vypěstuješ dost rostliny
  Jinak na urychlení musíš mít opravdu ve slotech 2,6,7... já když používám SH, tak mám aktivní 4 místo 3... o BZ mi až tak nejde, navíc někdo prokázal pokusem, že vypadávátka nezávisí na BZ jako spíš na čase... takže mám aktivní 4, což by teoreticky mělo trochu vykompenzovat tu nevýhodu 7, kdy ti občas pole vezme 2 SH místo 1...