ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. zsuzsikamm

  zsuzsikamm Zelenáč fóra

  • Pokud reaguješ na příspěvek bezprostředně nad tvým, stačí hráče oslovit. sopti
  sopti,


  Dakujem.
  (prihlasku som poslala hned ako sa to zacalo - uz je to cez rok)

  *odstraněna zbytečná citace*
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 15/1/17
 2. švestinka

  švestinka Velmistr fóra

  Přišla jsem na to, že když se najede myší na farmářský dům, objeví se hláška " Ve farmářském domě najdeš sběratelské album, skleník a knihu erbů".
  Že je tam i škola farmářů - ani zmínka. Prosím moderátory - je možno nechat to tam dopsat? My skalní už víme, ale co ti noví....
  Děkuji
   
  fujtajblinka, skalara.v a evainfo tohle ocenili.
 3. čarodějka007

  čarodějka007 Imperátor fóra

  švestinka ti noví mají povinnou školní docházku, takže to zjistí v okamžiku, kdy se jim ozve mentor.....
   
  fujtajblinka tohle ocenil(a).
 4. Ahoj švestinka
  tvoji prosbu jsem předala. :)
   
  fujtajblinka, švestinka a mirae tohle ocenili.
 5. Mikeš

  Mikeš Titán fóra

  Tak a vzdávám to.
  Poprvé za dobu mentorství nedosáhnu na žádnou odměnu.
  Vyházel jsem 3 x po 5 nehrajících kuřatech za sebou (vždy po 10 dnech)
  a stále to samé.
  U některých se ani nepřičítají body za zprávy.
  Je to marné, je to marné a je to marné.
  :cry:
  10 ks SK se nekoná a o Hopsátku si mohu jen nechat zdát.
  :(
  Ať si už konečně celou školu farmářů vetkne slavný RT za klobouk.
  Bude jí tam lépe.
  :(
   
  Naposledy upraveno: 19/1/17
 6. abc23

  abc23 Komisař fóra

  Tak to já tu situaci, jaká je, beru tak, jak je :D
  Nezažila jsem mentorství v době rozkvětu, dostala jsem se k tomu až v 9/16 a jsem stále v soc.levlu 1 :music: Mám 388/1000. 2kuřata svítí už pomalu 14dní červeně ve 3levlu, jedno kuře se zázrakem dostalo až do levlu 24!! ale vůbec nekomunikuje. Takže za činnost každému poslat 1dárek denně - zprávy už nepíšu, jenom semtam, jakože jestli ještě hraje.. no odpověď ani nic nepřijde.. ale nepsala jsem už ani poslední "uvítací" , prostě jak je to seknutý v levlu 3, je to konec :cry: - a dostat za to šlechtěnce ještě celkem ujde.. akorát je to škoda, že tímto mentorství upadá..
   
 7. evainfo

  evainfo Živoucí legenda fóra

  Tak nemohu než souhlasit s většinou. Nikdy jsem na kuřátka neměla štěstí, až ke konci minulého roku mi dal jeden měsíc a půl to, co jsem neměla za téměř celý rok (co mentoruji) Tři kuřátka ze čtyř vážně jela, byla ukecaná a otázek bylo víc, jak dost. Posílala jsem pravidelně produkty i s dárky a oni bedýnky a můžu říci, že to byla jediná fungující kukaň, kterou jsem za celou tu dobu zažila. Bylo to nezapomenutelné.
  Tak je to opravdu o velké náhodě dostat hrající kuřátka a těch je méně a méně.
  Když kuře zruším, hned se objeví nové, nikdy jsem nečekala dlouho. Zase už několikáté neodpovídá i když je vždy živé, ale nepostupuje a pomalu se vytrácí. Stále sama sebe přesvědčuji, že mé dopisy bohužel nedostanou, nebo neví o holoubkovi sedícím na rozcestníku a berou ho jako hlídače farmičky xD ... je to na nic a
  já bych tak kvokala ;) ... ostatní určitě taky.
   
 8. farmařkastatkařka

  farmařkastatkařka Pilný autor

  Já jsem se přihlásila hned na začátku, a ještě jsem do teď žádné kuře nedostala. Tak se divím, že když někdo kuře, vyšoupne a hned dostane jiné. A jiný ještě nedostal jediné.:music:
   
  Helena1313 tohle ocenil(a).
 9. Y_n_O

  Y_n_O Živoucí legenda fóra

  Já jsem se nehlásila a asi jsem udělala správné rozhodnutí... Nemusím se rozčilovat, že dostávám putovní kuřata a tak různě... Sice chci mít všechno, ale tady to nebylo dobře nastavené... Tak se bez těch soušlklab bodů obejdu...
   
  fujtajblinka tohle ocenil(a).
 10. abc23

  abc23 Komisař fóra

  farmařkastatkařka a když koukneš do Školy farmářů - máš odkliknuté, že se chceš zapojit? Myslím probíhaly nějaké změny a bylo potom potřeba znovu zažádat.. ale nevím, kdy to bylo, když píšeš, že ses hlásila hned na začátku..

  Než jsem se dostala k mentorství, taky to dlouho trvalo - podařilo se až loni v září a hraju od 2010.. ale jakmile tě jednou systém zapojí do tohoto koloběhu, tak ty nová kuřata už tak dlouho netrvají, než jsou ti přidělena nová.. vydržať ;)
   
  fujtajblinka, mirae a evainfo tohle ocenili.
 11. anvan

  anvan Dozorce fóra

  Ahoj farmáři - neexistuje nějaký fígl, kdy (v jaký denní či noční čas)vyhodit kuře, aby byla alespoň minimální šance dostat nové a živé? Mám neustále "mrtvolky" - teploměry aktivity proklatě hluboko....Docela to nechápu. Moje sousedka (mooooc jí to přeju) je už v 5. socpostavení a má pořád aktivní kuřata, ta dokončí a dostane další, zase aktivní....teď má údajně tři aktivní. Jak je to možné, že na některou farmu přilétají aktivní a na jinou vůbec???? Prosím, šoupněte mi alespoň jednoho živáčka, já ho budu opečovávat jak vlastního!
   
 12. švestinka

  švestinka Velmistr fóra

  Ahoj :) A máme nějakou odpověď? Stav je stále stejný....
   
 13. Ahoj švestinka
  bohužel, bez reakce, nicméně tvou přípomínku vložím do příštího reportu.
   
  fujtajblinka a švestinka tohle ocenili.
 14. polacka

  polacka Osvícený autor

  Ježiš musím se s Vámi podělit o zážitek s novým mládětem "rostikbanana". Toto mládě mi bylo přiděleno před chvílí. Slušně jsem ho pozdravila a sdělila mu, že mu zasílám dáreček a pokud bude chtít poradit, poradím. Jeho odpověď mě šokovala. polacko ty jsi pi.. No není to milé od mláděte?
   
 15. Prepperka

  Prepperka Dozorce fóra

  Takovému mláďátku bych mile odvětila, že je velice šikovné když poznalo že jsem (jsi) žena. A zároveň, když už se tak poznáváme, bych se ho zeptala, zda je ono pi..a či pi...our ať vím s kým mám tu čest. -.-

  Jinak je to dost hrůza, do očí by ti to nikdo neřekl, ale že je to v bezpečí za monitorem, tak to si klidně dovolí. Kam ta doba spěje? :oops:
   
 16. polacka

  polacka Osvícený autor

  Protože poznal, že jsem žena, tak také přesně specifikoval ono přirození. Jenom jsem to nemohla napsat zde na fóru celé. Jinak máš pravdu Prepperka, je to otřesné. Zítra milé mládě poletí, ať se stará a sprosťárny si píše zase někomu jinému.
   
 17. Tassadar11

  Tassadar11 Imperátor fóra

  Vase problemy, no ja nemam jediny zivy, za celou dobu TRI kurata se aspon necim projevila ale vcera jsem vyhodil jedno jako pokus a nic, lampicka sviti a zadny neni... proto ani ty mrtvolky nevyhazuju vic nez jednou za tyden, i tech par bodu co davaji se vyplati v tehle tragedii... kde jsou novy hraci?
  No vime, zustavaji jen zavislaci a nahodny pokusy, uz ani ti mnohonasobny farmari tu moc nejsou (v mentorskem systemu)...
   
 18. abc23

  abc23 Komisař fóra

  polacka, tak díky, že nám ho přeješ .. :music:

  Nevím jestli není motivace pro nové hráče.. vím jak to bylo u mně samotné, zkusila jsem to jen ze srandy někam se zaregistrovat (proto taky tak úžasný nick, jsem netušila, že u toho tady vydržím 7 let xDxD -teda s přestávkama) .. a taky mě to nechytlo hned od začátku, po týdnu jsem šla možná sklidit "mrkev" nebo spíš plevel nedejbože když "chčilo".. takže prvních pár měsíců přihlašování s vícedenníma přestávkama, pak po pár letech na půl roku útlum uplně, bahu jsem vynechala doslova po odlétání a následné změně.. no všelijaké to bylo.. mám 3 nehrající kuřata, jedno se dostalo do levlu 26, dárky dostává každý den, nepíšu nic zbytečného, vlastně nekomunikuju už ani já - nezahlcuju je "spamem", odpovědělo mi za těch několik měsíců herní aktivity asi 2x v tom smyslu, že všechno je OK -.- ale najednou červený teploměr tak to bude první kuře, které asi opustí mě a které nevyprovodím do světa já sama.. dávám kuřátku šanci, třeba se ještě stihne přihlásit. No a ostatní končí levlem 3 Až! 6..
   
  fujtajblinka tohle ocenil(a).
 19. Prepperka

  Prepperka Dozorce fóra

  Když já to vidím na svých dětech, kterým je 18 a 19. Tahle hra je pro ně moc statická. Syn hraje bojové strategie, rád u hry přemýšlí a rád střílí, což tady není ani jedno (občas to přemýšlení, ale hodně poskrovnu). A dcera nemá zvláštní nároky na hru, ale jde tam, kde jsou její kamarádi, a co můžou hrát společně jako skupina. Tahle hra je pro ni moc individuální. Fórko by jí tu určitě bavilo, ale to nestačí, potřebuje se s kamarády domlouvat na strategii, koho přepadnou, jakou budovu postaví, kam pojedou s obrněnou technikou, na kterou část mapy se zaměří. Sklízení polí ji prostě nebere, nevidí v tom žádné vzrůšo. Myslím že tahle hra je buď pro opravdové nadšence do zvířat nebo pro ty co rádi plánují a věci si dopředu připravují a syslí, aby pak o akcích byli připraveni na vše. Jenže ti dnešní mladí (až na výjimky) nechtějí plánovat moc dopředu, chtějí žít okamžikem, nechtějí se vázat na určitou hodinu (třeba sklizně při akcích). Problém je, že právě tohle je podstata téhle hry, takže to není chyba modíků či dokonce RT nebo někoho jiného, prostě už svou podstatou tahle hra osloví jen určitou část národa. A možná je tahle část národa menší než bychom si přáli.
   
 20. fujtajblinka

  fujtajblinka Vycházející hvězda fóra

  Prepperka jen doplním ... pokud hra i tu menší část národa zaujme a dokonce přežijí začátek mrkvičky a slepiček,přijde pěstící akce.... a panika. První ještě zachráníš, říkáš jim, klídek,vyndej slepice a prodávej hnůj... Ale pokud kuře nemá šanci splnit ani další akci, je to k zamyšlení.Nemají šanci splnit skrze množství plodin a padátek. Vím,že bychom mi starší prskali,ale jak jinak nové hráče navnadit,než tím,že něco dokáží a dostanou slušnou odměnu.Však se každé kuře rádo dme pýchou, že něco dokázalo! Proč jednou nevymyslet akci pro ně-klidně i za 5 fl. Pro nás to bude brnkačka na pár hodin a pro ně důkaz, že i takové akce mohou být splnitelné. Koza se nažere a naše kuřata zůstanou celá!!

  Právě mi umírá kuře ve 34 lvl - není to znamení,že se má něco změnit??