ST: Farmářský dům - škola farmářů - rady a zkušenosti mentorů a žáků

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem danda-vnovis, 15/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    ..:: Mentoring - škola farmářů ::..

    Strategie a využití školy farmářů
    [​IMG]

    Toto téma je výlučně zaměřeno na strategii a využitelnost školy farmářů ve hře a rady a zkušenosti hráčů - mentorů a hráčů - žáčků s tímto herním prvkem. Toto vlákno podléhá jak pravidlům sekce, tak pravidlům fóra. Než tedy napíšete příspěvek, tak se prosím seznamte s těmito pravidly. Moderátor není povinen v této sekci na dotazy odpovídat, k tomu využijte linky viz. níže.

    [​IMG]
    Kdo se může stát učitelem (mentorem)? Každý hráč, který dosáhl 40. levelu a chce se do výuky zapojit. Nikdo nemá tu jistotu, že vás systém ihned vybere a zvolí vás za mentora. Je zde dlouhá čekací doba.

    Kdo je žák? Každý nově zaregistrovaný hráč, který splní tutoriál je automaticky pozván do školy.

    Byli bychom rádi, kdyby zde hráči, kteří již mají velké zkušenosti v daném herním prvku věcně prezentovali svou strategii a zkušenosti a příklady jeho maximálního využití ve hře a to tak, aby toto vlákno svým obsahem bylo maximálně nápomocno těm méně zkušeným a sloužilo zejména jako zásobárna cenných rad a zkušeností pro všechny zájemce. Hra se postupně upravuje, vyvíjí a i toto téma by mělo být schopno na postupné změny ve hře reagovat.

     
  2. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Ach jo...pracovitá kuřátka vylétla z hnízda a na scéně je další "kapradí". Tentokrát se jmenuje Alica84 a nafasovala jsem hned 2 kousky - oba level 4 a na farmách zavřeno. Dám jim čas do večera a pak se rozhodnu, co dál...
     
  3. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    šebejda víš co, já bych raději měla jediné aktivní a zvídavé kuřátko, které si budu piplat, než 3 chcíplotiny. Chápu, že ne každý hraje denně, ale když je farma týden bez jakékoliv aktivity, tak tam byl asi slepičí mor...
    Ale objevila jsem zajímavou drobnost - jsou farmy (level 3 nebo 4), které nefarmaří, ale sbírají kurníky. Dokud jim posíláš kurník jako denní dárek, drží se ...jak začneš posílat vodu, bystře mentora opustí :D. Takže jak dostanu kuřátko, které nekomunikuje a vypadá to, že je farma opuštěná, učiním test - pošlu jednou kurník a když je ticho v poště, pošlu vodu...a "hnojařská" farma mi promptně zmizí ze školy xDxD
     
  4. šebejda

    šebejda Baron fóra

    čaro-paráda-> opět už po několikáté ti děkuji za tip a radu:)
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  5. kerryhill

    kerryhill Dozorce fóra

    čarodějka007 moc Ti děkuji za radu,ale jak tak čtu,to jsi na ta kuřátka ještě moc hodná,to já jim
    posílám hnůj a pořád žádná aktivita na druhé straně :D.
     
    Honzulka05 a kristinabesinova tohle ocenili.
  6. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    kerryhill já teda posílám vodu - ono pokud je farma "mrtvá", je jedno, co pošleš .... a posílat hnůj na "hnojařskou" farmu, je v podstatě fajn dárek :D.
    Mě opravdu víc vyhovuje mít třeba jen jedno kuřátko, ale aktivní. Je jedno, jestli je to skutečný nováček nebo mulťák s další farmou. Dceřinná farma většinou nepotřebuje rady, ale dokáže si napsat, co přesně chce posílat. Když kuřátko pracuje, nemám problém posílat marmelády na posilování sklizně. Co teda neposílám zásadně, jsou koláče na BZ....jediná vyjímka je smoothie, pokud si kuřátko otevře baha, aby se tam nemuselo lopotit s třtinou na malinkém plácku zarostlém džunglí.
     
  7. fujtajblinka

    fujtajblinka Stálice fóra

    kerryhill - jsme na tom úplně stejně, posíláš dárečky, holoubky a na druhé straně pořád a pořád nic. Chvíli teploměr hrozivě červený, pak se zazelená- svitne naděje, zkušenosti kuřátka prudce narůstají a za pár chvilek je vše opět na začátku. Ale stále je ticho - asi mi kuřátka úplně oněměla :(
     
    Honzulka05, skalara.v a evainfo tohle ocenili.
  8. evainfo

    evainfo Živoucí legenda fóra

    Ahoj všem :) jsem psala do debaty a teď vidím, že je vlákno zvlášť na "slepičárnu" .. to píši hrdě jako čerstvá kvočna xD
    Jsem před nedávnem taky začala učit kuřata a dvě jsem měla tak živě zvědavé (ze začátku), že mě některé otázky zaskočily a musela jsem též vlítnou na FAO :) .. jen že to neberu tak, že bych neuměla poradit, či pomoci .. jen jsou věci, které si už vážně nepamatuji :D a pro mě je to už dávno :p kdy jsem sama začínala a pro nováčka je tady toho moc. O bedýnce náklonnosti jsem se taky dozvěděla až po nějaké chvilce ... no jsou to i pro mě (jako mentora) začátky, ale jedno kuře valí jako fretka a druhé se taky snaží. Bedýnky posílají a já jim stále píši a oni si řeknou, co si přejí :p za dárečky. Jinak třetí kuře jsem už 2x vyměnila a stále je nějak zaostalé a ono snad ani nezobe zrní xD
     
  9. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    :mad: mám teď tři kuřata,která hrají, postupují, ale vůbec nekomunikují, bedýnku mi neposlala ani jednou ... tak dostávají dárky jen od mentora a opakovaná upozornění, že mohou dostat i něco lepšího, ale zřejmě je to nezajímá
     
  10. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    já mám teď dvě kuřata co komunikují, posílají bedýnky,když jim něco pošlu tak poděkují třetí kuře hraje ale nekomunikuje to mě ani tak nevadí hlavně když postupuje a dává bodíky horší pro mě je co jim mám každý den psát na nic se neptají
     
  11. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    .macca. když se na nic neptají, asi jsou to "dceřinné" farmy a kuřata ví, co mají dělat. Maximálně se jich zkus zeptat, o jakém řemesle uvažují, až dosáhnou levelu 40...
    Ber to tak, že "dceřinná" farma, která hraje, je ideální kuře - nic celkem nepotřebuje vědět a bude makat jak úderník, protože potřebuje co nejdřív dosáhnout level 60 ;)
     
  12. honzi

    honzi Komisař fóra

    lidi, já mám na kuřata smůlu... Nikdo nekomunikuje, nikdo neposílá, nikdo nechodí na farmu... Tak nic neposílám a statečně vyhazuju, abych viděl jen další červený teploměr :(
     
  13. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    honzi taky máš takovéto žáčky? [​IMG]

    ...no za 12 hodin ho vyměním za jiné - a velmi pravděpodobně na tom bude podobně :(
     
  14. Skeewe

    Skeewe Stálice fóra

    :cry: já chci taky dělat mentora :cry:

    :p posílal bych "Nejslabší máte padáka" :p

    xD xD xD

    ps. čarodějka007, já vím, taky to byla ironická nadsázka, jasně, že bych chtěl také dělat mentora a mít skutečně hrající kuřátka se kterými je radost komunikovat, dělit se o zkušenosti a pomáhat se vyznat v začátcích této hry. To, že jak tady vidím, jich většina zase odpadne může mít víc důvodů. Zatím mohu jen podporovat své sousedy a když vidím, jak někteří jedou od nízkých levelů, při každé akci poskočí, docela to potěší a pak mi není líto sponzorovat při OaD něčím na přilepšenou.
    Něco podobného zažívám v jisté nejmenované kostičkové hře, když vidím snahu, nechám bednu s dárky, ale co nesnáším, hned místo pozdravu hlášku "budeš kamarád?" a vzápětí hned škemrání.
     
    Naposledy upraveno: 30/12/15
  15. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Skeewe to já bych ráda kuřátka, která hrají a kterým se dá pomáhat, aby si hru oblíbila. Sama jsem měla výborného mentora a vím, jak je to důležité - učil mne hrát, nevykrmoval mne koláčema, takže jsem si všechno musela odpracovat. Ale díky tomu jsem přišla na to, jak hra funguje a nečekám, že něco dostanu zadarmo.
    Je škoda, že kuřátka, která chtějí hrát, se k mentorovi nedostanou a skončí jen proto, že se jim hra zdá být složitá a nepřehledná. A mentor se neozve včas, protože je zahlcený neaktivními farmami, zakládanými po desítkách a pak opuštěnými. Bohužel, tito "farmáři" jsou natolik bezohlední a tupí, že je ani nenapadne se ze školy odhlásit....
     
  16. honzi

    honzi Komisař fóra

    áááno, všechny 3
     
  17. Medvánek

    Medvánek Ikona fóra

    ;) moje kuřátka hrají, jsou zelená, akorát teď asi mají prázdniny, postup se zastavil ... nicméně nekomunikují a nic mi neposílají zpět, proto ode mne také dostávají jen samé "perly" - tu jabloň, tu vodu, ale pravidelně každý den xD
     
  18. LubicaKrakova

    LubicaKrakova Hrabě fóra

    Ja som mala šťastie len na jedno šikovné kuriatko, ktoré sa za pár dní zmenilo na sliepočku. Posielala debničky a bola škovná. Ponechala som si ju medzi susedmi. Všetko ostané po 2 dňoch vyhadzujem aj vtedy ak nie sú červení. Pokiaľ stoja v lvl 2 alebo 3 určite nie sú perspektívni. Teraz sú prázdniny, dovolenky - čiže aj viac času na zábavu. Ak ich to nechytí teraz, tak už nikdy.:wuerg::cry:;)
     
  19. Batory

    Batory Pilný autor

    Tak
    to nic není přátelé.To já měla kuřátko Adélku.Moc hodná devítiletá holčička.Ale občas jí na Farmu vlezl její bratr.A mít ho při ruce,tak nevím.Byla jsem drzá a ,měla jsem držet hubu a kdoví co.Dokonce ze mně udělal uchyla,co nemá kamarády a obtěžuje malou holku a hraje si tuto hru.No radši jsem kuřátko vyměnila..Adélka se za bratra omluvila.,ale co se dá dělat.Kuřátka také měním často , hrají pomalu a nekomunikují žádný.No snad je to lepší.:-D
     
  20. rastaman19

    rastaman19 Velmistr fóra

    taky jsem se stal mentorem po roce a pul ale uz mam 3 zaky 2 aktivni a 1 ne nic neděla první znich zacina z hrou a ten druhy se vyzná ve hre takze to bude jeho druha farma ten mi posíla pravidelne skrinku.mam otazku kdyz pošlu třeba výrobnu ang. vlny posílam to ze svích zísob ?
     
    aljanu a evainfo tohle ocenili.