ST: Důchodci závisláci

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Hrnkajda, 21/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Simissek

  Simissek Pilný autor

  Ahoj lidičky, tady u nás tak krásně svítí sluníčko a já se léčím se zánětem dýchacích cest - 2x jsem přechodila nějaký kašlací moribundus a teď tělíčko řeklo dost a odmítlo poslouchat :sleepy:.
  Ale na všem je něco dobré - mám víc času na farmu. Až se vyléčím, nastane i šichta na zahradě u našich :) Nám, a hlavně dětem, to nevadí. Bydlíme totiž v paneláku, ale i tak alespoň provozujeme na balkoně pidizahrádku (bylinky, rajčata a papriky).

  Pro zasmání :
  Babička povídá vnučce - "Až jednou zemřu, zdědíš po mě farmu, všechna zvířata, pole, louku, několik milionů, co jsem vydělala". Vnučce se rozzáří oči a ptá se - " A babi, kde tu farmu máš?" - " Na internetu, děvenko....." ;)
   
 2. burds

  burds Polobůh fóra

  Hlásím se do klubu závislých důchodců.Hru mi nahrál syn když mi umřel manžel abych se něčím zabavila a nesmutnila.Chytlo mne to a drží dodnes.Na svou farmičku nedám dopustit
   
 3. rakkos

  rakkos Rádoby autor

  S velkou radostí se k vám přidávám :inlove:
  Jmenuji se Eva,je mi 63 roků,mám dvě dcery a dva vnuky a bydlím kousek od Prahy. S manželem máme domek se zahradou a fakt nevím,která z těch dvou farem mě baví víc:)))
  S jistotou ale vím,že manželovi ta virtuální leze na nervyxD
  Jenže má smůlu,hraju už 4 roky a končit nehodlám;)
   
 4. m2707

  m2707 Znalec fóra

  Tak já se s vámi zatím loučím, farmička sklizena, krávy podojeny, koně jsou ve výběhu a pandy se líně válí po stromech. Já tedy líná nejsem a běžím na brigádu, abych si mohla dopřát pohodlí kombajnu, mlýna a moje šlechtěná zvířátka měla co k snědkuxDxDxD
  pro zasmání od mého souseda farmáře:

  Pepík: "Tati, zamiloval jsem se do krásné holky a chci ji pozvat na rande!"
  Otec: "To je úžasné synu, kdo to je?"
  Pepík: " Andrea od sousedů."
  Otec: " Aaaach, tak to není dobré. Musím ti něco říci, ale přísahej, že to neřekneš mámě, Andrea je tvoje sestra."
  Pepík z toho není nijak nadšený ... O několik měsíců později .
  Pepík: " Tati, znovu jsem se zamiloval a je ještě krásnější!"
  Otec: " To je super, znám ji?"
  Pepík: " Ano, Monika, od sousedů."
  Otec: " Ale, Pepčo, nerad ti to říkám, Monika je taky tvoje sestra."
  Stalo se to ještě několikrát a Pepík byl velmi rozzlobený a šel s pláčem rovnou za mámou.
  Pepík: " Mami, jsem velmi rozzlobený na tátu !
  Zamiloval jsem se do šesti děvčat, ale nemůžu s nimi ani na rande, protože náš táta je prý taky jejich tátou !"
  Máma obejme Pepíka a říká: "Zlato, můžeš jít na rande s kým jen chceš. Neposlouchej ho, není to tvůj otec."
  Hezký den Moni;);)
   
 5. bludička49

  bludička49 Vévoda fóra

  Ahojky,tak se hlásím taky do klubu závisláků a do důchodu už to mám taky za pár(už aby to bylo).Hru mám moc ráda a jsem ochotna sem tam investovat nějakou korunku (kombajn,turbo mlýn a tajemničky),ale nepřeháním to.Když je akce,tak jsem ochotná dokonce v noci vstávat a sklízet,ale pokud to jde,tak ne,raději ráno dřív vstanu.Zatím se mě daří akce plnit a pokud se mě nepodaří získat nějaký stromek nebo zvířátko hned,tak z toho tragedii nedělám,však ono to časem přijde.Je to moc pěkná oddychovka,tak proč se stresovat,když stresu máme kolem sebe dost v reálu. :)

  Tak jsem byla upozorněna,že něčím porušuju pravidla.Dvakrát jsem si je přečetla,ale nepřišla jsem na to.Tak jsem vymazala zmínku o farmách,možná je to ono.Nevím,ale myslím,že tímhle jsem nic neporušila
   
  Naposledy upraveno: 23/3/15
 6. davidson00

  davidson00 Baron fóra

  Tak se také musím přidat. Již jsem také jeden rok v důchodu ale přivydělávám si u malých zemědělců, okolo těch zvířátek je potřeba tolik papírů zrovna dnes mi bylo řečeno, zítra přijedou na kontrolu z ekologie, no ještě musím sečíst spotřebu krmiv u skotu za rok a bude hotovo,
   
  Naposledy upraveno: 23/3/15
 7. bubák1960

  bubák1960 Velmistr fóra

  Jak psala kolegyňka závislačka o spáleném obědě,protože když je akce tak holt je akce,to já jsem dopadla hůř.V zápalu boje o komodity mi kočka ukradla maso a na oběd byla žemlovka.To bylo horší.Hlavně člověk musí zatloukat,vždyť ta zemlbába byla vlastně plánovaná.Manžel už tak neremcá,protože zjistil když dřepím u farmy,že má volnou telku.Občas mě pošle na PC abych mu nepřepínala programy.Teď hodně oceňuju ty vychytávky jako je mrkvoška a pidi políčka.Když si vzpomenu jak jsem vstávala i v noci abych stihla akci.....Hlavně tajně aby to nevěděli ostatní členové domácnosti.To by fakt nepochopili.:)
   
 8. milteska

  milteska Expert fóra

  já se taky hlásím do klubu závislých penzistů :) Možná bych to ani závislost nenazvala,spíš procvičování mozkových buněk Přece jen je potřeba trochu počítat a přemýšlet dopředu
  nalákala mě před 4mi lety kámoška (už to dávno vzdala),rodinka si klepe na čelo-zas u toho sedí,csss Někdy mám chuť hraní nechat,ale prostě to nejde Přece nenechám políčka v 95 lvl zarůst plevelem :) Navíc,když můžu bez mozolů sadit co se mi zachce (na rozdíl od reálu)
   
 9. michalka59

  michalka59 Komisař fóra

  Tak jak to tady pročítám, tak nás docela dost přibývá a to je velice dobře. Zahrádku mám taky raději tuhle virtuální, ale na tu reálnou se chodím pěkně slunit a odpočívat. Naštěstí mám Pc v jídelně ( takový svůj koutek), tak jsem oběd zatím nepřipálila, ale co není může být :)
   
 10. burds

  burds Polobůh fóra

  M2707 děkuji za krásný vtip,pozvedl mi náladu.Dnes je to 4 roky co mi zemřel manžel a tak smutním.Tak ještě jednou díky za moc hezký vtip.
   
 11. novafarmicka

  novafarmicka Rádoby autor

  Také se hlásím do klubu neochvějných farmářů - důchodců ,vlastně já jsem důchodce - čekatelka a tak jak jinak si zpříjemnit čekání na důchod než farmou.......hraji už poměrně dlouho a také si moje okolí někdy klepe na čelíčko.....protože některé akce se řídí podle doby sklízení na farmě a podle soutěží.
   
 12. jamranka83

  jamranka83 Zelenáč fóra

  Ahojky všichni,tak akce už je pryč,čeká na nás další zpestření v podobě nového mlýna,pozor,zítra je asi od 11,00 hod údržba píšou 0,40 až 0,90 minut.Tak honem obout holínky,abychom nesbírali plevel.Když už se tady směji vtipům,tak já přidám jednu hádanku.Víte jaký je rozdíl mezi láskou a nočníkem???????Po lásce jsou kruhy pod očima a po nočníku,hahaha,hádejte kde no přeci na ------,krásnou pohodu u farmaření.
   
 13. -borůvka53-

  -borůvka53- Zelenáč fóra

  Ahoj,jmenuji se Veronika,jsem také už v důchodu,také jsem závislak na pc a farmu.jsem sama ,tak o to je to horší i když mám 3 děti a 6 vnoučat,ráda bych k vám patřila.Veronika
   
 14. evoku57

  evoku57 Živoucí legenda fóra

  Jsem také farmzávislák a to opravdu hodně, já časem na farmu řídím dost činností, aby to vše klaplo a okolí si taky klepe na čelo :D ale už jsem si zvykla. Farma mne též podržela po nemoci, když jsem zůstala v invalidním důchodu. Do starobního už to mám za pár a velká změna nebude. Budu zase půl dne sedět u PC. V noci nevstávám, také si raději ráno přivstanu, stejně už nevím, co je to prospat dopoledne. Stačí mi mých 7,5 až 8 hodin a bude hůř. Občas se mi stalo, že se mi na farmu ale vůůůůbec nechtělo, měla jsem útlum jak bič, ale zase se to spravilo a jedu dál, snad mi i tempo vydrží do 100. levelu, kdy si stále říkám: tam zpomal, už není kam spěchat. Kdyby ale po stovce přidal RT nové stromy a zvířátka, tak budu chvátat dál, ale to se určitě nestane. Stačí že nafukujou bahamu.
  Moc se mi líbí, že tu prostě není nuda, jako třeba na fantasyramě, že se stále něco děje, akce stíhá akci a do stodoly se nestačí pěstovat, když plním zakázky ve farmářském domě.
  Farma jde ale úplně stranou, když jedeme za vnukem nebo vnuka přivezou k nám. Ty krásné chvilky si nenechám ničím vzít. Tak dlouho jsem se na první vnouče načekala, tak si ho i moc užívám. To jsou asi moje nejkrásnější chvíle v životě - vnuk a celá moje rodina, když se sejde pohromadě. Ale na druhém místě jste to vy, s kterými ráda trávím moc pěkné chvilky.
  ;)
   
 15. michalka59

  michalka59 Komisař fóra

  evoku57 - moc hezky napsané. I pro mě je moje zatím jediné vnouče celý život, pro něj udělám i to nemožné. Jezdím za ním do Prahy a o ni ke mě co nám čas dovolí, snažíme se , aby to bylo co nejčastěji. Tak potom farma jde taky stranou, ale ráda se k ní vracím. Co hraji farmu jsem tu potkala moc hodné lidičky , i když také pár nepříjemných, ale zatím převládají ti hodní :). Nejvíce si cením farmářku pod nickem anvan , to je úžasný a skvělý človíček co jsem poznala tady na farmě. Ale ne jen ona, jste úžasní i vy ostatní a jsem ráda, že tu jste.
   
 16. majce38

  majce38 Vycházející hvězda fóra

  Ahojky, děvčata, hlásím se mezi vás. Jsem z vás nejstarší - letos mi bude 77 / no, a CO?!? Mám 2 děti, 4 vnoučata, 2 pravnuky a bydlím v Praze. Farmu hraju od září 2012/ mám dvě, obě lvl 90/ Jsem opravdu závislák, ráno s ranní kávou sklízím, sázím, hnojím, krmím, večer totéž a když je akce a je čas, jsem na farmě i během dne. Jsem totiž dost aktivní, chodím na univerzitu 3. věku, cvičím tai-či / s "holkama" jezdíme společně na dovču a cvičíme v přírodě - to zvířátka a domorodci zírají !!!./ chodím na mozkový jogging, mám chaloupku, tam prima sousedy a na zahrádce každý rok slimáky.
  M2707, máš u mne minimálně 5 hvězdiček za geniální nápad, dát nás, důchodkyně mladé duchem, dohromady!!!!!
   
 17. pajaable

  pajaable Orákulum fóra

  Moji zlatí farmářští důchodci i nedůchodci ;), přeji krásný pondělní večer.
  Byla jsem po celý den velmi hodná na své hosty , a to i přesto, že jsem se kvůli nim nedostala k PC.
  Pěkně jsem je povozila a ukázala, co chtěli, nakoupili samé blbinky, ale to je jejich problém. xD
  Teď jsou po večeři vedle v domě u mladých a já mám chvíli klídeček a kde asi tak mohu být???....že?
  Před chvílí jsem dočetla oznámení týkající se zítřejší odstávky a zavedení nového mlýna a mám z toho všelijaké pocity. Nejvíc mám obavu z toho, že budou opět nějaké následné technické problémy ve hře.

  A teď na sebe ještě pár maličkostí prásknu.
  Mojí největší láskou jsou moje vnoučátka . S nimi jsem opět mladá, blbneme a já pak večer o samotě vňukám, kde a co mě ještě bolí a bolet bude. A přijde druhý den a já zapomínám na staré kosti a rapluji s nimi zas a znovu.
  A moje koníčky?
  A tak asi začnu hudbou (protože mi tu právě hraje) - miluji hudbu vážnou, pop, rock , nepohrdnu modernou , když je pěkný techno , také si ráda poslechnu.
  Jsem filmový maniak ,ale protože v TV je stejně poslední dobou velké NIC, raději se dívám na filmy z DVD, z mojí rozrůstající se sbírky. Ráda dělám na PC , a protože také ráda fotím, tak hlavně fotogalerie vnoučat , mých zvířátek nebo snímků z dovolených , nebo si dělám videoklipy a různé blbinky. Samozřejmě také lovím na netu , co bych to jinak byla za závisláka .
  Miluji auta a rychlou jízdu, což si tak často dovolit nemohu, nerada bych v našich končinách přišla o řidičák . Také mě baví je opravovat ( tedy, dnes už to není ono, je to samá elektronika, ale dřív to šlo u starších aut).Baví mě dělat práce na domě jak u sebe, tak vedle pomáhat mladým, a je jedno, jestli je to zedničina, truhlařina.
  A samozřejmě jako zahradnice se také ráda zaměstnám , však je u nás práce stále dost , děti rádi ovoce a zeleninku, tak se maká na záhoncích.
  Ráda maluji krajinky, což tady na horách je vždy co malovat, je tady krásně.Miluji zvířata, mám kočičky a pejska a dřív to byly ještě rybičky,andulky, křečci, morčata i dokonce potkana Tondu jsme měli. Kočičky máme z útulků , protože právě tato vyhozená zvířátka potřebují dobrý domov a spoustu lásky. Z útulku máme i pejska a on nám za to oplácí věrností a láskou.
  Velmi ráda cestuji...ať již po naší vlasti nebo do ciziny .
  Takže, toť něco málo ze zálib a aktivit , vidno, že se neflákám , makám jako o život , důchodkyně nedůchodkyně. A když k tomu přidám makando na farmičce - mám pořád co dělat.Tak a to je takový zeštíhlený profil jedné farmářské důchodkyně.
  P.S. Jsem ráda, že jsem tu s vámi ...
   
 18. tazvenuse

  tazvenuse Veterán fóra

  Sice nejsem důchodce ( je mi 47 ), ale hlásím se mezi závisláky :). Farmu hraji od května 2011, nakazila mne dcera, která už dávno nehraje...
  Zkoušela jsem i Fantasyramu, ale ta mě nebaví...Je fajn tu mít vlákno pro starší a pokročilé ;).
   
 19. pajaable

  pajaable Orákulum fóra

  Drazí závislí ! Přišla jsem okouknout, kolik, že vás tu již je a vidím, že se pěkně rozrůstáme xD.
  Po náročném dni si tu tak vegetím , chvíli jsem koukala na telku na krimi Miami , pak jsem brouzdala po netu, na to hned poctivě hospodařila na farmě a protože jsem potřebovala zkouknout něco , co by ještě více zpříjemnilo už tak pohodový večer, sáhla jsem po mnou velmi oblíbeném filmečku " Pod toskánským sluncem" . Byla to fajn tečka končícího dne , teď vlítnu do sprchy, možná ještě navštívím lednici či špajzku, protože mě honí mlsná a pak do hajan. Nejdřív ale ještě provedu kontrolu farmy , abych měla na noc vše jak má být.
  Kolem mě už vše spinká, kočičky okupují svoje pelíšky a sladce vrní , jen tu a tam některá zvědavě otevře očko, aby zjistila, jak jsem na tom, jestli už také zalezu, konečně zhasnu, přestanu je rušit světlem a ťukáním do kláves . xD
  Pes: „Pán mě krmí, stará se o mě, dává mi střechu nad hlavou - určitě to je Bůh!”
  Kočka: „Pán mě krmí, stará se o mě, dává mi střechu nad hlavou - určitě jsem Bůh!”

  Přeji vám všem krásnou a nerušenou , dobrou noc . Eva


  [​IMG]
   
 20. silviec

  silviec Mistr fóra

  ahojte)) kukla jsem na vase téma, bohužel patrim ještě mezi pracujici, a ještě me ceka dalších dvacet let((( jestli opet neprodlouzi, ale vnucku jiz mam)), ale proc pisi, nezda se vam holky , ze je to tu sama zenska, a kde jsou ti farmari))) snad ne v putyce, ci se boji presily??, ;)
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.