ST: BAHAMARAMA - Strategie a efektivita ostrovního farmaření

Diskuze na fóru 'Debatní koutek' zahájená uživatelem pajda361, 6/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. pajda361

  pajda361 Živoucí legenda fóra

  BAHAMARAMA

  Strategie a efektivita ostrovního farmaření


  [​IMG]


  Toto téma slouží výhradně k popisu herní strategie na ostrovu

  BAHAMARAMA

  [​IMG]

  Základním zdrojem informací o ostrovu BAHAMARAMA, je FAQ
  . Pokud i přes prostudování FAQ a fóra máte nejasnosti a hodláte vznést dotaz, slouží k tomuto účelu sekce
  [​IMG]


  V tomto vláknu předpokládáme hlavně spolupráci se zkušenými hráči, u kterých bychom byli rádi, kdyby se podělili o své za dlouhou dobu nabité znalosti v postupech, strategii a různých efektivních nápadů uvedených v praxi a položili tak základ souboru ucelených informací a postupů, které by byly k dispozici všem čtenářům fóra. Prosíme, snažte se být ve vašem popisu strategie a postupu při farmaření na ostrovu Bahamarama co nejvíce věcní. Vždy prosím uvádějte komplexní informace, to znamená, že pokud uvedete příklad denního zisku bodů, nezapomeňte i podrobně popsat podmínky za jakých toho bylo dosaženo (veškeré aktivované bonusy, ať již herní, či řemeslné, jak častá byla sklizeň za den, čím byl ostrov osazen a pod.) Toto vše se dá dokreslit i pomocí vložení obrázků, aby bylo i názorně, pro lepší představivost a inspiraci vidět uspořádání vašeho ostrova. (jak udělat obrázek, jak vložit obrázek). Realizační tým tuto hru stále upravuje a vyvýjí a i toto téma by mělo být schopno na postupné změny ve hře reagovat .


  [​IMG]

  Další pomůcky pro ostrov Bahamarama:


  Poslední řádek úkolů ve Farmářském domě - Láďa Staněk

  a mnohé řemeslné produkty...

  [​IMG]


  Mějte prosím na paměti, že zdejší vlákno neslouží na pokládání a zodpovídání dotazů ohledně ostrova Bahamarama, ale výhradně k popisu herní strategie a případnou debatou by se mělo pokusit dovésti tyto postupy k co největší funkčnosti.
   
 2. losiksobik

  losiksobik Komisař fóra

  Doufám, že se to také týká ostrovní strategie - ale jakou byste doporučili rezervu ZB na případné přidané prvky a nyní asi i ostrov? Momentálně mám cca 120 ZB, neotevřené zákazníky (po těch ani nějak netoužím, nestíhám ani Láďu), zázvor a citrónovou trávu. Ty bych asi výhledově otevřít chtěla, i kvůli SPA receptům, ale nechci to úplně uspěchat a pak si nadávat, že nemám ZB...
   
 3. bropyk

  bropyk Hrabě fóra

  Taky mám rezervu minimálně 120 ZB. Nemám otevřené poslední 3 stromy, šlechtěnce a 20 zvířat ke šlechtění. Další revizi udělám po zahájení Korálového ostrova, ale minimálně si budu nechávat 20 ZB na případné otevření šlechtění. Poslední dobou jsem postupoval hlavně díky řemeslným produktům, které teď trochu zdražily, takže brzda. Docela bych přivítal další dekorky dávající BBZ. Ostrov mám plný, ale většina dává jen BZ.
   
  tydýtková tohle ocenil(a).
 4. m2707

  m2707 Znalec fóra

  Já mám otevřenou i poslední místnost a tím šance splnit všechny úkoly,které se týkají Baha a postupovat rychleji. Na ostrově mám dekorky,co dávají denně cca 15 tis BBZ a otevřeny všechny stonky, které dávají BBZ. K tomu používám domácí mazlíčky. Postup na baha jde už pomaleji, jsem 215 level. Nic nekupuji a všechny produkty, které pomáhají k postupu, si dělám sama. Sůl na pečení- mám stromy, ale elixíru málo-jen z vypadávání( chtělo by to také strom :p)
   
  Naposledy upraveno: 20/1/15
  Milka66, nona2222 a tydýtková tohle ocenili.
 5. Matýseeek

  Matýseeek Zelenáč fóra

  Ahoj mám dotaz :) já mám na Baharamaře ještě ty zámečky :) na obou ostrovech :) a nějak nevím jak se jich zbavit :) nebo co mám udělat aby mi zmizeli :) ještě jsem na to nepřišla :) nevíte někdo jak na to ? :) moc děkuju za odpověď :)
   
 6. m2707

  m2707 Znalec fóra

  Matýseeek-musíš splnit úkoly v družstvu a potom se ti otevřou.
   
  Martinoveckin tohle ocenil(a).
 7. Ria30.

  Ria30. Guest

 8. petr.turnhofer

  petr.turnhofer Zelenáč fóra

  Co takhle zisk ostrova? (jak z něj co nejvíce vymáčknout) já mám otevřený jen 2/3 baha což je 134 malých políček nebo 29 velkých a 18 malých. Zaměřil jsem se jenom na krejcary BZ šli stranou.
  Začal jsem plodinama ( můžu umístit 29 2x2 polí ) to když porovnám s nejdražší plodinou vydělá na trhu sotva 11000kr za otočku, která trvá asi 5 hodin ale upřímně dostanu se k farmení tak 1-2x za den. Za předpokladu, že bych se uklikal a nasadil 134 políček 1x1 tak i s nejdražší plodinou na trhu to opět hodí maximálně 13tis za 5hodinovou otočku. (ale nechci se uklikat a sedět u toho pořád).
  Takže na řadu přicházej zvířata. Momentálně jsou nejlepší asi lenochodi. krmivo si vypěstuju ( 3xmango) to by rostlo kolem 29ti ohrad. takže bych měl jednou až dvakrát denně při současné cenně na trhu 30tis. což je zajímavý ale dlouhodobě takhle nejde žít. Protože dohromady můžu zasadit na plochu s klecema 18x strom mango pro mě to znamená jen 24 krmiv jednou za 20 hodin který se vyráběj 12 hodin, takže tudy cesta nevede, protože bych to neukrmil.
  Nakonec stromy. aktuálně je nejvýhodnější kokosová palma, nebo banán. oba rostou 20 hodin a když jich nasadim 134 kusů na ostrov, tak se sice uklikám jednou denně ale za otočku při současně dlouhodobé ceně dostanu až 50tis. což je asi nejvíc, co se dá z ostrova při 2/3 otevřených prostorech vymáčknout. a nestojí to námahu !!

  Což je bída, protože jsem zvyklej na podstatně vyšší přijmy jenom z farmy. Jinak jsem do těch propočtů nezapočítával různý řemeslnický bonusátka. protože to jen snižuje zisky, zvyšuje stres a pak člověk ještě víc počítá. Navíc tenhle systém je i bezpečnej, protože když se nedostanete na Baha pár dní tak o nic nepřijdete. banány se nezkazej a pořizovací cena 200tis za stromky ( u kokosů 400tis.) se vrátí do týdne s přehledem skoro dvakrát.

  Osobně si myslim, že tohle měřítko funguje i s větší plochou a dezhým ostrovem. jen už jsou zisky zajímavější. dá si někdo práci a spočítá, okolik, že vlastně by se s úplně otevřenýma ostrovama dalo vydělat?

  A pro mě z toho plyne závěr, že na farmě vydělávám a za to kupuju věci do baha a jak vyděláváte vy?
   
 9. -aduša-

  -aduša- Zelenáč fóra

  ako ziskam tie zlate banany? dik za odpoved
   
 10. mousicka

  mousicka Guest

  Ahoj -aduša-,

  zlaté banány sa dajú získať len postupom do ďalšieho levelu na ostrove Bahamarama(5ks).
  Nabudúce smeruj prosím podobné otázky do Všeobecné dotazy, alebo Nováčci, keďže táto téma slúži len k popisu hernej stratégie na ostrove. Ďakujem a peknú hru
   
 11. losiksobik

  losiksobik Komisař fóra

  jinak jedna rada pro ty, co s Bahamkou začínají - zkuste si ji odemknout co nejdřív, jen co na ni budete mít hvězdy (zřejmě po FL a lese...)
  A protože to může být dřív než ve 40.lvl, tak nejjednodušší cesta, jak dál, je následující (předpokládám, že nemáte čas sedět u toho pořád, abyste pěstovali třtinu): zkuste sousedy nebo ve vláknu k tomu určeném požádat o zaslání nějakého řemeslného produktu, který dá BBZ (punč, langoš - MPS či lívanec už jsou dražší). Rychle postupte do lvl 3 a odemkněte si druhou místnost a v ní banány - a celou základní plochu osaďte stromy. Pak přidávejte plochu - a už je to na vás, co dál si odemknete, já za sebe bych chvíli jela jen ve stromech...

  A spoustu tipů pro pokročilé najdete ve videu, které vytvořil Crower - najdete ho v mém deníčku :¤) tak komentujte a ptejte se :)
   
  Naposledy upraveno: 9/2/15
 12. charlie.b46

  charlie.b46 Aktivní autor

  Zdravím,
  ja mám otvorenú celú Bahamu, po okrajoch mám stromy na 1x1 a 1x2 podľa potreby, v každom rohu mám 4 stajne alebo výrobne,
  podľa toho čo idem plniť. V strede mám 25 polí 2x2, cez deň na nich pestujem krátkodobé plodiny,
  na noc ich zmením na komfortné polia a pestujem plodiny do 5 hod (t.j. max.20 hod.) ak je treba tak s vodou a hnojivom.
  Tie komfortné polia vlastne nahradí 75 normálnych 2x2 a nieje to až také zložité ich meniť.
  Malé polia zvyknem použiť ak je akcia, ktorá nieje na Bahama a použijem MJZ alebo TM a pomocníkov.
  Cez deň pre krátkodobé a na noc pre dlhodobé plodiny.
   
  krakoramaja a nona2222 tohle ocenili.
 13. flexka

  flexka Hrabě fóra

  Nemáte někdo strategii, jak na Láďu Staňka? Ostatní nemám v chrámu otevřené, ale u něj mi nejde do hlavy, že jeden den mi dá v okýnku jen cukrovou třtinu za 56 BBZ, jindy jsou tam plody stromů a zvířata 4 druhy za 9000 BBZ? Není na něj strategie, aby dával lepší zakázky? Spokojený je na maximu a každý den mu něco dám, někdy všechny, někdy jen některá okýnka, ale zaráží mě ta nevyrovnanost v zakázkách. Díky za tipy.
   
 14. rodinka2013

  rodinka2013 Zelenáč fóra

  chtěla sem se zeptat ma prej byt nový ostrov na baharama ostrově ale nevim kdy nevite kdy ?? dekuji moc
   
 15. Ria30.

  Ria30. Guest

  Ahoj rodinka2013, ak myslíš korálový ostrov, tak to sme na tom podobne, na to ti tu odpoveď nikto nedá. Len dúfame, že to bude čoskoro. Ak budeš sledovať oficiálne oznamy, tak sa určite dozvieš včas.
  Kedže táto téma slúži výhradne k popisu hernej strategie, nabudúce sa prosím obráť na sekcie Všeobecné dotazy alebo Nováčci, ďakujem.
   
  babioli tohle ocenil(a).
 16. psychohonza

  psychohonza Pisálek fóra

  Mohu se zeptat co asi bude ten korálový ostrov Ria ? jestli bude i na chlévy a pole nebo zase dekorace ? Děkuji oředem :)
   
 17. Ria30.

  Ria30. Guest

  Ahoj psychohonza, zatiaľ o pripravovanom Korálovom ostrove veľa nevieme, ale ako bude vyzerať a niečo o ňom si môžeš pozrieť tu.
  Nabudúce poprosím otázky smerovať na sekcie Všeobecné dotazy alebo Nováčci, kedže táto téma slúži výhradne k popisu hernej strategie, ďakujem. Peknú hru prajem.
   
 18. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Ahoj vsem zkusenejsim a zkusenym,
  jsem na Baha (64 lvl) a prakticky i farme (75 lvl) cca 3-4 mesice tzn. zacatecnik a porad dumam nad tim, jakou strategii pro Baha zvolit. Momentalne mam odemceny tri zakladni pole, aktivovanou 1-5 chramovou mistnost, odemcenu podstatnou cast rostlin, stromu a zvirat v nich a stale jeste se nemuzu rozhodnout, jestli chovat, pestovat a postupne do ukolu dodavat nebo prodavat a do ukolu dodavat nakoupene za vydelane penize. Anketa tu bohuzel neni, tak to zkusim aspon takto:

  Je na Baha efektivnejsi byt "poctivy rolnik a chovatel" nebo "sikovny obchodnik" tzn. jit krok za krokem a pestovat, chovat a plnit ukoly nebo vydelavat a do ukolu nakupovat? Doufam, ze se aspon nekdo bude chtit podelit o zkusenost a predem vsem diky za nazor!

  PS: Nechci po nikom presny navod, staci jen nakopnout smerem, ktery si myslite, ze je ten spravny resp. efektivnejsi! :)

  Hanka
   
  krakoramaja tohle ocenil(a).
 19. nona2222

  nona2222 Perspektivní autor

  ahoj, Hanka - na to ti dosť ťažko odpovedať, závisí to aj na tom, akú máš prioritu - väčšina hráčov ide teraz hlavne po postupoch a zásobe ZB - zlatých banánov, ktoré budú možno potrebné na nový ostrov ... ja nič z baha nepredávam, pestujem hlavne do zásoby - a ked je toho nadbytok, tak do úkolu ... naopak, predajom vypestovaného na základnej farme dotujem Bahu, aby som postupovala - napríklad nákupom plodín na výrobu mangovopomaranč. smoothie, alebo priamo nákup smoothie alebo čokopalaciniek či langoša
   
  tydýtková a matlafous123 tohle ocenili.
 20. matlafous123

  matlafous123 Živoucí legenda fóra

  Diky moc za reakci, Nona! Neco malo, co je o novem ostrove napsane, jsem si precetla, ale zatim si o nem muzu nechat zdat takhle v pate chramove mistnosti :) V soucasne dobe co vypestuji a vychovam na Baha (krom slechtencu), davam do zakazek (plnim od Ladi vsechny kazdych 24 hod.) a druzstva (i kdyz tam se BBZ tolik nevyplati) a prakticky tedy vubec Baha nedotuji (vydelava si na sebe zatim sama prodejem slechtencu) ze zakladni farmy. Coz ovsem zase znamena dost trpelivosti, protoze postup je diky male herni plose (to mi na Baha vadi asi nejvic) pomerne pomaly. Jak to tak ale sleduji, asi budu muset zacit finance vic delit, abych trochu pohnula zadeckem :-D
  Jeste jednou dekuji jak tobe, tak i ostatnim, kteri by k tomu chteli pripojit svuj nazor!

  Hanka
   
  Milka66 a nona2222 tohle ocenili.