Zpětná vazba Složení krmiva pro masožravá zvířata

Diskuze na fóru 'Zpětná vazba' zahájená uživatelem pajda361, 11/3/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Je pro Vás přijatelné, aby zvířata byla součástí krmiva?

  1. Ano

    25.9%
  2. Ne

    64.1%
  3. Je mi to jedno

    10.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. pajda361

    pajda361 Živoucí legenda fóra

    Zdravím Farmáři,

    obracíme se na Vás s otázkou ohledně složení krmiva pro zvířata, jako je například vlk. Je pro Vás přijatelné, aby součástí krmiva pro masožravá zvířata byla například slepice, králík atd.
    Hlasovat o tomto můžete do pondělí 14.3. 10:00 hod.

    Děkujeme za Vaši spolupráci.
    [​IMG]
     
  2. kytka50

    kytka50 Expert fóra

    Hlasuji ne.Staci,ze anakonda zrere slepice a kraliky.Zviratka jsou vic potreba do vyroben produktu
     
  3. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    Ne.

    Zvířat je tady už tolik, že si nedokážu představit jak bych je mohl všechny dostat na plochu a ještě pěstovat na polích.
    A už vůbec netuším jak by to chtělo RT udělat. Dopadlo by to jako z kukuřicí. Už prakticky nepěstuju nic jiného, protože 50% krmiva chce právě kukuřici.
    A není nikde ani náznak, o jaké by šlo zvířata. Slepice a králík ... a co ještě ?
    Pokud bude třeba slepice součástí 5 druhů krmiva, tak jak to asi budu stíhat chovat ? Zacpu si celou plochu jen slepicema ?
    To by RT muselo přidat tak 3 plochy jen na chlívky. Pak bych možná (možná) mohl souhlasit. Jenže se zase dostáváme ke krmivu pro slepice, které se taky nevyrábí jen ze vzduchu že.
     
  4. mrkvička_chlupatá

    mrkvička_chlupatá Rádoby autor

    Tato diskuze bude hodně zajímavá, nejsem úplně rozhodnutá jak volit. Pravda je, že vlk ze své podstaty baští zvířata a ne brokolici, špenát a cibuli, stejně jako anankonda by slepice a králíky neměnila za nějakou zeleninu, a pavouk se svojí spotřebou světlušek taky není zanedbatelný. Stoupne cena, hráči na nižších level budou moci vydělat nějaký ten krejcárek. Jaké ještě jiné zvíře je dravec v našich zahradách? Napadá mě orel a sova, ale co budou žrát? Myši? Tak vlastně proč ne. Asi jsem spíše pro ano. Když už tu máme kivi, jehož krmivo může vyrábět hráč na 96. levelu a tedy vydělávat další miliony, proč nedat možnost nováčkům dodávat slepice, králíky, myši....
     
  5. bobaja1976

    bobaja1976 Pisálek fóra

    hlasuji ne
     
  6. ell1956

    ell1956 Komisař fóra

    Dala jsem také NE, ale pravda je, že některá zvířata nic jiného v reálu nežerou.....škoda, že stáje nejsou 1/1, pak by bylo vše v pohodě;):)
     
  7. čarodějka007

    čarodějka007 Imperátor fóra

    Tedy ne že by mi vadilo, že jsou dravci krmeni něčím podobným jako v reálu - ale dobytek je trhu už tak dost drahý . Takže lakomá Barka farmářka hlasuje NE - a kdyby to šlo, tak nejmíň stokrát :p

    Witchy.D ....RT a morální dilema? To je nějaká novinka?
     
    Naposledy upraveno: 11/3/16
  8. Witchy.D

    Witchy.D Vážený autor

    tak já tu otázku ze začátku spíš chápala jako dotaz na "morální" dilema hráčů
    a ono je to spíš o tom kšeftování

    za mě - klidně budu do mlýna cpát i myši a podobnou havěť, trochu se však obávám, jak k podobnému úkolu zase RT přistoupí

    ona i rentabilita pavouků ukazuje, jak jsou tu některé věci postavené na hlavu, když dvě světlušky stojí víc než ten jeden pavouk, o náročnosti vychovat dvě světluše pro výrobu jednoho pabouka nemluvě

    osobně mě dost naštvalo už když se změnilo krmení u psů - abych semlela na pět tisíc krmiv kostní keře a pak se složení změnilo na sójové boby, to mě věru nepotěšilo

    ale pořád se mi víc příčí krmit chudáky vlky brokolicí, než jim tu a tam obětovat nějakou tu slépku
     
  9. tydýtková

    tydýtková Veterán fóra

    Witchy.D: No jo, jenže co když se je (vlky) rozhodnou krmit třeba mývaly? A mýval bude potravou pro medvěda... :)
    Dávám ne.
    EDIT: To s kostním keřem by mně taky nakrklo, úplně tě chápu !
     
  10. kiki2305

    kiki2305 Ikona fóra

    Dávám rozhodně ne! Jednak jsem si ani pavouka nepořídila z důvodu, že je mi líto světlušek - jasně, že vím, že ve skutečnosti jsou i masožravá zvířata, ale ruku na srdce, ona ta naše farmička toho s reálnou farmou moc společného nemá ;)

    A druhý důvod je ryze praktický - při srovnání jak to funguje s výrobnami, že většinou musím mít k jedné výrobně 1 nejméně oranžovou (nebo 2 horší) příslušnou stáj, tak si neumím představit, že bych ještě musela pro některé druhy zvířat mít další stáje jako zdroj krmiva. A pro tyto zdroje krmiva bych zase jejich krmivo pěstovala kde? Všude by byly stáje.
    A to uvažuji pouze o dvou stupních (vlk-králík, liška-slepice), ale třeba u čápa už by to mohla být žába (klasika, ne?), která sama taky není býložravec, takže pro její krmivo by byla potřeba další stáj?
     
  11. Gabraia

    Gabraia Pilný autor

    Pokud jde o morální stránku věci, chvíli mě zamrazilo. Ovšem když se mohou zvířata u chlívků sklízet kombajnem, tak by se krmivo nemuselo mlít, ale mohlo jít rovnou do balírny a mrazírny. Tím by se mohl uvolnit tlak na mlýn ;).

    Dávám Ano, protože si myslím, že je to velmi dobrý nápad. Hru to zcela jistě oživí. Ano, zvýší náročnost, ale proč by ne?

    Malé levely jsou vyloučeny z většiny akcí, protože si nemohou doplňkové rostliny a zvířata nad svým levelem vypěstovat (vychovat) ani koupit, nemluvě o nedostatku plochy na vypěstování akčních rostlin, tak ať mají možnost alespoň si přivydělat na trhu prodejem zvířat nebo krmiva. A ti, co by si pro krejcar nechali vrtat koleno (k nim rozhodně patřím), by museli prostě trošku více plánovat.

    Zároveň by mělo být vyrobené krmivo vyměněno v rozumném poměru za už uskladněné ve stodole.
     
  12. KiQuSiQ

    KiQuSiQ Znalec fóra

    Toto tu už malo byť dávno... hlasujem pre NIE :) aj preto, že napr. do krmiva pre anakondu treba králikov a sliepky, moja anakonda dlhodobo hladuje :p
     
  13. X-mole

    X-mole Znalec fóra

    Ahojda, dávám ANO.
    V začátcích farmaření byly mé výdělky postavené hlavně na prodeji slepic a králíků. Ani teď občas neodolám a prodává-li se anakondí krmení o dva litry dráž než sama anakonda, vysypu stodolu.
    V tomto je podle mě kouzlo a zábavnost této hry - dnes tolik oslavovaná logistika - kombinovat, přestavovat, prodávat i kupovat a občas si třeba i vynadat do blbců za špatnou volbu - hlavně ale přemýšlet. :) Pokud bude všeho dost a lehce dostupné, bude to zas jen další hra o honění imaginárních peněz a bodů.
    Vím, že tato farma je bláznivá, takže ať vlk vegetarián baští třeba česnek, klidně budu jelenům do krmelce sypat myši, bo zajíce krmit hovězími karbanátky. Zvířátka do potravního řetězce prostě patří.
    Ať se daří. ;)
     
  14. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Za mně rozhodně ne , úplně stačí pavouci s anakondama! Na našem trhu je dokonce krmivo pro anakondy dražší,jak samotnej had!:p
    Pro malé levely je jistě efektivnější si přivydělávat prodejem plodin,než čekat několik dní na výrobu krmiva!:eek:
     
  15. Witchy.D

    Witchy.D Vážený autor

    kaolíne a zkoušels někdy při pěstovací akci místo akčnění točit slépky a prodávat hnůj + ty slepice?
    pár mega doma za trochu práce ;)
     
  16. hubabuba1968

    hubabuba1968 Velvyslanec fóra

    Mi je to tedy úplně jedno:p a takové věci vůbec neřeším;)
     
  17. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Zkoušel jsem mrkev, za necelou hoďku půl mega doma!
     
    Trepifajksl, matlafous123 a ell1956 tohle ocenili.
  18. Johnny

    Johnny Polobůh fóra

    Určitě ne !!!
     
    ell1956, kiki2305 a Iwuska tohle ocenili.
  19. 14087

    14087 Hrabě fóra

    Za mě NE už jsem hlasovala ;) člověk nikdy neví kdy se budou hodit do soutěží a kolikrát jich je třeba opravdu hodně ;)
     
    Trepifajksl a ell1956 tohle ocenili.
  20. Jonsdorf

    Jonsdorf Ikona fóra

    A já dám "je mi to jedno" což je vlastně také souhlas když to RT zajímá.
    No co zajímá mě, je , jakou-to kulišárnu na nás RT zase připravují?
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.