Monkfish1, pokus o deník :)

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Monkfish1, 2/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Vítejte v mém "pokusu" o vytvoření deníku

    *****
    Farmičku už mám založenou hodně dlouho, ale s tou mou aktivitou to bylo daleko horší. Hold ne vždy bylo možné farmařit a byly na práci důležitější věci. I když mívám "přestávky" tak se na farmičku stále ráda vracím a i po tak dlouhé době mě farma neskutečně baví.


    *****

    [​IMG]

    Od kdy hraji Farmeramu?
    2.11.2010

    Kdo je můj oblíbený soused?
    Mám jen dva stálé sousedy, kteří nade mnou nezlomily hůl, a to holčička a Zrzinka11, zbytek se mění.

    Jaký je můj oblíbený sport?
    Žádný.

    Jaký je můj oblíbený mazlíček?
    Mám doma dvě kočky Míšu a Felušu (měl to být Felix :D ).

    Jaká je moje oblíbená hra?
    Na tohle je více odpovědí. Farmeramu, ale také i nějaké logické a strategické.

    Jaké je moje oblíbené jídlo/nápoj?
    Snad první co mě napadlo je kebab a z nápoje asi kofola.

    Co dělám když nehraji farmeramu?
    Chodím do práce a řeším problémy, které jsou běžné u dospělých lidí.

    Se kterou osobou bych se chtěla setkat?
    S moji sousedkou Zrzinkou11.

    Jaká je moje oblíbená barva?
    Nemám vysloveně oblíbenou barvu, kterou bych preferovala.

    Jaká je moje oblíbená hudba?
    Vše co má pro mě nějaký rytmus a melodii. Nemám problém jak se "staršími hity" tak i s novějšími.

    Kde trávím dovolenou?
    Většinou doma. Sem tam si naplánujeme výlet po krásných místech v ČR, ale na to nepotřebujeme dovolenou stačí volný víkend.

    Jaké mám plány do budoucna?
    Mít svůj vlastní baráček, rodinu a hlavně svůj vlastní klid (všechno se už rýsuje).

    Jak jsem se dozvěděla o farměramě?
    To už si nejsem 100% jistá, ale myslím si, že mi o ní řekla teta, která jí hrává dodnes.

    Jaký jsem trh?
    AO.

    *****
     
    Naposledy upraveno: 4/8/17
  2. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Poděkování

    *****

    Chtěla bych poděkovat tímto způsobem ještě jednou farmářce astrid888, která mi dne 11.2.2016 vytvořila nádherný avatar a podpis. Možná ještě někdy budu otravovat, i když tenhle se mi snad neokouká nikdy. Je decentní, krásný a prostě kouzelný. :inlove:


    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]


    *****
     
    Naposledy upraveno: 18/5/18
  3. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Dosáhni až ke hvězdám

    [​IMG]

    *****
    Právě nám probíhá akce "Dosáhni až ke hvězdám". Za splnění akce získáme stonek, který dává bedničku s náhodným počtem hvězdiček (1x, 2x, 3x, 10x, 25x, 50x). Doufám, že se mi tato akce podaří splnit, jelikož hvězdičky ještě stále potřebuji - za ně bych si mohla konečně pořídit arboretum a výrobnu, které žádá neskutečný počet hvězd. Na úkoly v družstvu bych si ráda udělala čas, ale většinou neodolám právě probíhající akci (vždy se mi tam něco zalíbí). Snad se někdy najde čas se věnovat družstvu, jelikož za tak dlouhou dobu se tam toho tolik nasbíralo, že si připadám, jako bych na farmičce pomalu nic nedělala. :oops:

    *****

    Na začátek to vypadá slibně, vypadávatka padají zatím krásně což na to koukám jak divá, většinou s vypadávátky bojuju jako čert s křížem. :D

    [​IMG]

    *****
    Uběhlo 2,5 dne od začátku (přesně polovina) a já se nacházím v půlce plnění akce. Mám neskutečnou radost, že opravdu u téhle akce je výjimkou, že mi padátka padají normálně. Ano vyzkoušela jsem koupit onu tajemnou bedničku i když jsem si říkala, že nebudu utrácet, ale dekorace "Nebe plné hvězd" se mi tak líbila, že jsem to prostě musela zkusit. Po pravdě mohla jsem odolat, protože při mém štěstí bednička dekoraci neobsahovala. Snad se mi ji podaří získat při akci Obchodovat a Darovat. :p

    [​IMG]


    [​IMG]

    *****
    Dva dny před koncem akce hlásím, že plavba byla úspěšně dokončena, nikdo se neztratil ani neutopil. Mám radost, že se mi to podařilo zvládnout včas a bez překážek. ;)

    [​IMG]

    *****
    Stonek nám už krásně funguje, teď už jen to štěstí ať padá co nejvíce hvězdiček. Zatím z první bedničky získána 1 hvězdička, ale i ta mi udělala radost.

    [​IMG]

    *****
    Sláva kapitánovi za úspěšnou plavbu. Doufám, že při příští plavbě zachová opět chladnou hlavu a nebude potřebovat "lektvar" na posilněnou, to by vůbec nemuselo dopadnout dobře. :D


    [​IMG]


    *****
     
    Naposledy upraveno: 6/8/17
    astrid888, Zrzinka11 a Apachie1 tohle ocenili.
  4. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Renzův jarmark

    [​IMG]
    *****
    Od včerejšího dne, nám na farmičku zavítal Renzo. Tuto akci jsem nikdy moc nezvládala, ale teď se na ni těším. Nadchli mě tam dva mazlíčci "čarodějné vejce" a "vejce pirátského papouška".

    [​IMG] [​IMG]


    *****
    Občerstvení uděláno, tak teď už jen mít dobrou mušku na balónky a jdou se získávat žetonky. Snad mi to půjde od ruky a nebudu trefovat to co nemám. xD


    [​IMG] [​IMG]



    [​IMG]


    *****
    Po chvilce zahřání se ukázalo i lepší skóre. Tak snad to půjde už takhle od ruky nadále, ale co vím jistě dneska do práce půjdu s očima, které budou koukat každé na jinou stranu. No aspoň bude veselo. xD

    [​IMG]

    *****
    "Čarodějné vejce" získáno, teď už jen získat "vejce pirátského papouška". Dokonce se mi podařilo během x pokusů překonat svůj rekord ve střílení balónků. Ještě, že tuto mini hru do Renzového jarmarku přidali, jelikož krtci mi moc nešli, na truhličky jsem neměla štěstí a měřit se silákem Lukášem pro mě taky moc velký význam nemělo. :D

    [​IMG]


    *****
    Všechno získáno, co jsem chtěla, teď už jen čekat co nám přinese příští Renzo. Začíná se mi ten uličník líbit, snad příště přiletí s další pěknou nadílkou. I když abych pravdu řekla, utíkaly mi očí do všech stran. xD


    *****
     
    Naposledy upraveno: 12/8/17
  5. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Měsíční magie

    [​IMG]
    *****
    Pro změnu na nás nachystali akci na strašidelném hřbitově, kde pěstujeme mozkový kaktus a při sklizni nám vypadávají kotlíky kočky Kadabry. Akce mi nepřijde nijak náročná není třeba pěstovat neskutečné množství akčního kvítí a o počtu vypadávátek ani nemluvím. Jediné co mě zarazilo, byl čas mletí "Mozkové šťávy", kdy jeden tenhle zázračný lektvar se ve mlýně mele přes 13 min jeden kousek. :D
    [​IMG]

    *****

    Na téhle akci mě opět zaujal stonek. Tentokráte dává 2x bedna s hrůzostrašnými předměty a 2x bedna se strašidelným zbožím. To jsem zvědavá co mi z nich vypadne. Tyhle bedničky mi připomínají tak trošku dětství, kdy na poutích byly stánky, kde se prodávalo "štěstíčko" nebo "překvapení" už nevím přesně jak to měli nazvané. :)


    *****
    Máme polovinu akce za sebou, už mi chybí jen posbírat kotlíky a vytvořit mozkovou šťávu. Doufám, že to ta kočka Kadabra nebude pít, protože tento "lektvar" nevypadá vůbec chutně. :wuerg::D


    [​IMG]

    *****
    S kotlíkama jsem byla velmi na křížku a velmi mi pomohla pomoc sousedů, že posílali dárečky. Akce nakonec se podařila dokončit celá a včas. Tak jak jsem si ze začátku myslela, že akce bude v pohodě, jelikož nechtělo se toho až tak velké množství, tak kotlíkům se opravdu nechtělo vypadávat.

    [​IMG]

    *****
     
    Naposledy upraveno: 16/8/17
    astrid888, Zrzinka11 a Apachie1 tohle ocenili.
  6. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Obchodovat & Darovat

    [​IMG]

    *****
    Akci obchodovat & darovat mám velmi ráda. Tentokrát se mi podařilo získat spoustu toho co jsem neměla, a to výběh pro berušku,
    bizona, vodního dráčka a mloka skvrnitého.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    *****

    Chtěla bych poděkovat farmářce holčička, poslala mi těžce sehnatelný výběh pro krokodýla. Chudák se mé farmičce vyhýbal jako by se bál, že z něho budu dělat kabelky. A teď se mu tam celkem u mě líbí. :D

    [​IMG]

    *****
    Dále bych chtěla poděkovat farmářce Zrzinka11 za poslání krásného stromečku Vrba černá XXL udělal také velkou radost. ;)

    [​IMG]

    *****
    Při další této akci budu shánět výběh pro bažanta, mloka oranžového a tučňáka. Ze stromečku mi schází zatím ještě bříza. Uvidíme jestli při podivuhodných stájí nebo sazenic se tyto chybějící stáje a stomeček u mě neukážou. Z dekorací se mi snad už podaří získat "Nemá mě rád", "Nádherná barcarole" a "Bláznivá věda". :)

    *****
     
    astrid888, Zrzinka11 a Apachie1 tohle ocenili.
  7. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****


    Akce "Neonové výběhy"


    [​IMG]

    *****
    Tahle akce, ač jsem se na ni nejvíce těšila mě velmi zklamala. Předchozí akcičky na neonové výběhy nebyly až tak náročné jako teď tato. O tom, že člověk při splnění celé akce dostal dva neonové chlívky z daného zvířete a teď z této jen jeden se pomalu neoplatilo akci plnit, když si člověk spočítal kolik superkrmiva do této celé akce padne. -.-

    *****
    Nicméně akci jsem splnila, jelikož mi neonový chlívek prostě nesmí chybět. Ještě, že to grafické zpracování chlívků vypadá hezky. ;)

    [​IMG]

    *****

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    *****
     
  8. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Velké tajemství labyrintu

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    *****
    Po prvním přečtení návodu na plnění této akce jsem byla velice zmatená. Vůbec jsem návod nepochopila a i podle obrázkového zpracování jsem tápala jak tuto akci plnit. Nejvíc mě vyděsilo počet akčního kvítí což je 24.550 svítících bobulí, 1100 ks vypadávátek lup, pak dlouhé mletí ve mlýně světlometů a o produktů z výroben nemluvím, ty mi pomalu zruinovaly konto, jelikož výrobny na farmičce postavené nemívám. Nezbylo mi nic jiného než udělat "života budič" zvané kafé a sednout k návodu znovu. xD

    [​IMG]

    *****
    Přečetla jsem si návod tedy snad ještě třikrát k tomu ještě diskuzi a měla jsem akorát tak hlavu jako balón. Nakonec jsem si řekla, že to tam nasázím hlava nehlava a uvidím co z toho vyleze. :D Zatím to tedy u mě vypadá takto:

    [​IMG]

    [​IMG]


    *****
    Další akce, kterou si mohu odfajfknout za splněnou. ;)


    [​IMG]

    [​IMG]

    *****
     
    Naposledy upraveno: 1/9/17
    Zrzinka11, astrid888 a Apachie1 tohle ocenili.
  9. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Tajemné sazeničky & Farmářský express

    [​IMG]

    *****
    Na tuhle akci jsem se opět velmi těšila. Mám ráda překvapení a doufám vždy aspoň trošku ve štěstíčko, že se novinka ukáže. Tentokrát se v tajemných sazeničkách dalo získat za novinky na farmičku Smuteční vrba a na baha Mýdelník. Dále se novinky ukázaly i ve farmářském expressu, kde na farmičce to bylo Pabuk jižní, Vrba jíva, Tis, Leucadendron stříbrnolistý a na baha Salaka jedlá, Cicimek čínský, Voskovník a Tiki strom.

    *****
    Jak na farmičku tak na baha jsem si koupila po 10 tajemných sazenic. A jediná novinka která se mi ukázala byla Smuteční vrba. Ta mi udělala radost neskutečnou. Doufala jsem sice i v to, že se ukáže na farmičce i bříza, kterou nemám doposud. Nevadí příště snad bude větší štěstíčko. Na baha se mi Mýdelník neukázal. :)

    [​IMG]

    *****
    Co se týče farmářského expressu, tak vláček si u mě vůbec neodpočinul. Jezdil pomalu jeden za druhým jelikož stromečků, které jsem měla v liště zbytečně moc už překypovalo. A i když jsem posílala v nejvyšší hodnotě (zlaté sazenice - květináče) tak se u mě všechny novinky neukázaly. Jediné co mě zamrzelo a to hodně, byl ten fakt, že do vláčku nešlo posílat i stromečky z baha. To bych jich poslala ještě daleko více a možná by se mi podařilo získat všechny novinky.

    *****
    Na farmičce se mi z novinek (z farmářského expressu) ukázala Vrba jíva, Tis a Leucadendron stříbrnolistý.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    *****
    Na baha se mi z novinek (z farmářského expressu) ukázala 3x Salaka jedlá a 2x Tiki strom.

    [​IMG] [​IMG]

    *****
    Co se týče upgradu XXL, které šly získat ve farmářském expressu tak ty jsem ani nepočítala kolik čeho bylo. Po pravdě řečeno zajímaly mě spíše nové stromečky a těšila se vždy z odkrytí sazeničky, zda-li se tam nějaký neukáže. :)

    *****
    Dále co mě zamrzelo, a to hodně bylo to, že nedali do farmářského expressu možnost získat opět obr stromy. Já osobně nevlastním ani jeden. Myslím, že by tuto možnost ocenilo vícero lidí a nejen já. ;):p

    *****
     
    Zrzinka11, Apachie1 a astrid888 tohle ocenili.
  10. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Zpět do minulosti

    [​IMG]

    *****
    Včera nám začala akce s názvem "Zpět do minulosti". Tato akce mě nijak extra nenadchla co se týče odměn, ale i tak se pokusím akci splnit. Co se mi ale opět líbí tak to je grafické zpracování. Tentokráte máme dva druhy plodin a dva druhy vypadávátek. Na farmičce pěstujeme plodinu zvanou Orobinec a vypadává nám tam Vápenec a na baha pěstujeme Zlatý papyrus a vypadává nám tam Mastek.

    *****
    Prozatím to u mě vypadá takto:

    [​IMG]

    *****
    Zatím to jde v klidu "lážo plážo" a už mi chybí jen jedna stavbička. Opravdu se jim to graficky podařilo a člověk má radost pozorovat, jak mu stavba roste před nosem. ;) Co jsem si ale všimla tak ovečky stavitelky moc na bezpečnost práce nedbají, třeba ty co si dávají šlofíka na tom lešení. :D

    [​IMG]

    *****
    I když to s vypadávátky vypadalo všelijak, tak i přesto se podařilo akci splnit. Stonek už stonkuje a žádná ovečka stavitelka nepřišla k úrazu. :D

    [​IMG]

    *****
     
    Naposledy upraveno: 4/9/17
    Zrzinka11, Apachie1 a astrid888 tohle ocenili.
  11. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Neobvyklá chvilka volného času na farmičce


    [​IMG]

    *****

    Jelikož se mi podařilo skončit akci dříve než vyprší čas (což je u mne výjimečně, jelikož většinou bojuji s vypadávátky až do poslední chvíle) tak se pustím do "syslení" zásob do stodoly. No i když mám teď nařízen "klidový režim" z důvodu očekávání malého farmáře, tak i přesto mi to nezabrání vyhrnout rukávy a pustit se do práce. :p

    [​IMG]

    *****
    Po vymetení pavučin ze stodoly (zkontrolování stavu plodin) mám pocit, že mi stodolu napadly myši nebo jiný škůdce. Takhle prázdno jsem tam neměla hodně dlouho. No podle kalendáře mám tak cca 3 dny do další akce tak "nebrblat" a hurá do práce. :)
    [​IMG]

    *****
     
  12. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Nový podivuhodný Bahama výběh

    [​IMG]

    *****
    Před pár dny probíhala akce "podivuhodné výběhy" tentokráte na Baha a byla možnost získat žirafy. Nedalo mi to a musela jsem koupit aspoň pár výběhu, jestli nebudu mít štěstí. Koupila jsem jich tedy 10 ks a nelituju své koupě. Jeden výběh se žirafama tam na mě opravdu čekal.

    [​IMG]


    *****
    Teď už jen počkat až si odemknu v chrámě stromek langsat a budu moct pro žirafy mlít krmivo. Zatím je budu nejspíš muset schovat do lišty. Což je škoda, je radost koukat jak dovádí s balónem. :)

    [​IMG]


    *****
     
    Zrzinka11, Y_n_O a Apachie1 tohle ocenili.
  13. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Vzhůru!

    [​IMG]

    *****
    Dneska nám končí akce zvaná "vzhůru!". Pamatuji si, že podobná akce už na farmičce byla, ale já jsem jí tenkrát nedokázala zvládnout. I teď jsem to stihla o chlup. Opět mě brzdily vypadávátka, které napadaly až v den, kdy akce končí. To bude snad můj věčný kámen úrazu. :D

    [​IMG]


    *****
    Akce se mi velice líbila. Kličkovala jsem u odměn jen u nálepek, abych měla obě dvě. Jinak jsem letěla rovnou za nosem. Kdybych kličkovala více, tak bych akci vážně nestihla kvůli vypadávátkům.

    [​IMG]


    *****
    Panda naštěstí doletěla v pořádku do cíle u všech pěti soupeřů (nejvíc se mi líbil soupeř netopýr - ten je vážně pěkně zpracovaný). Nechci vidět, to nouzové přistání, jelikož palivo už došlo a stále se pandě nechce přistát. :p:D

    *****
     
    Zrzinka11 a Apachie1 tohle ocenili.
  14. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Tak tomuhle já říkám šok

    *****
    Tak jsem se těšila, že si příjdu napsat do deníčku další úspěch z akce a co mé oči vidí? Respektive nevidí. Všechny obrázky jsou fuč. :cry: Doufám, že se tam opět ukážou a nebude to vypadat tak prázdně. Asi se na mě někdo hněval, že jsem každý příspěvek měla možná přeplácaný obrázky. xD

    *****
    Koukala jsem k farmářce Zrzinka11 do deníčku, ta mi poradila stránku na vkládání obrázku, které sama používá, a ta tam obrázky normálně má. Tak nevím, kde se stala chyba. :cry:

    *****
     
    Zrzinka11 a Apachie1 tohle ocenili.
  15. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Pauza



    *****

    [​IMG]

    Možná jste někteří postřehli, že jsem zde nebyla, možná ani ne. Ale už jsem zpět. :) K mé radosti mám na farmičku malého pomocníka, který mi pomáhá i u farmaření v domácnosti (zatím jenom s konzumací), ale zbytek naučíme později. ;) Vložila bych sem i foto, ale teď si nejsem jistá jestli to není proti pravidlům.

    *****

    Mrzí mě, že jsem promeškala, tolik akcí a jak se znám určitě to byly suprové akcičky, ale hold stěhování, zabydlování a starosti s malým farmářem bral veškerý můj volný čas. :) Ale počítám s tím, že tady se nejspíše nic nezměnilo, nebo se pletu? :)

    *****
    Málem bych zapomněla ještě jedna novinka se u mě udála. Pořídili jsme si hlídače:

    [​IMG]
    Náš rotvajler "Kesi" vypraná na 90°C. :-D

    *****
     
  16. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Kouzelné fazole

    *****

    Na farmičce nám začala akce "děsivka" se jménem pavoučí školka. Brrr nemám ráda pavouky. Co mě ale velice mile překvapilo, bylo krásné zpracování plochy hřbitov + nové plochy k tomu. Klobouk dolů vypadá to suprově. ;)

    *****

    Nicméně tento příspěvek do deníčku jsem nazvala "kouzelné fazole", a to z toho důvodu, že jsem se rozhodla dnes si vypěstovat kouzelný stonek. xD Co vy na to, která bude ta kouzelná a bude stonek až do nebes? :p

    [​IMG]

    *****

     
  17. Monkfish1

    Monkfish1 Rádoby autor

    *****

    Chobotničky


    *****

    Na farmičce nám běží mini akcička "tajemné chlívky" a mezi nimi jako novinka k získání na baha chobotničky. Neodolala jsem a koupila jsem 4 chlévky.

    [​IMG]


    *****
    Po odkrytí jsem nevěřila svým očím. Jsem měla více štěstí, než rozumu! Jedna chobotnička je u nás jupíííí. :inlove:

    [​IMG]

    *****
    Koupila jsem ještě dvě tajemné stáje jestli se mi náhodou neukáží nosorožci, kteří mi chybí a nebo ti oranžoví tygříci. I když na baha mi toho chybí ještě dost. Nosorožec, tučňák, kolibřík, humr a lev. Tak snad na ně v budoucnu bude štěstí. :) Našli jste i vy chobotničky? Já doufám, že jo a pro ty co čekají na odtajnění držím pěstičky. ;)

    *****
     
    Naposledy upraveno: 26/5/18
    Zrzinka11, MatysekKamilek a Honzulka05 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.