krakoramaja a testování padátek

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem krakoramaja, 26/3/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Ahoj všichni zavítavší, vítá vás farmářka krakoramaja a její dvojčata - A a B.

    28. února 2018 jsem se rozhodla založit 2 nové farmy, na kterých budu vše dělat naprosto stejně. K tomuto rozhodnutí mě přivedly neustále se opakující hlášky, že to někomu nepadá, že má špatné "náhodné číslo" apod. Mně to totiž "padá" od začátku hraní a to od 13.1.2016. Tak mě začalo zajímat, jak je to možné a zda opravdu existuje něco jako náhodné číslo přidělené při registraci.

    Mnoho farmářů v diskuzích k akcím napíše, co a kdy zasadili, jak mají uspořádanou farmu, jaký mají level, na kolika procentech mají splněnou legendu, kolik použili JC apod. Toto jsou vždy farmáři, kteří se splněním akcí nemívají problém, prostě jim to padá. A pak jsou další, kteří nenapíšou nic kromě toho, že jim to nepadá a přitom dělají to stejné jako ostatní, případně že jsou vysoký level. Ale už nenapíšou co dělají, na kolika plochách či políčkách, kolik mají stromů nebo chlévů na ploše. Přesto, že v každé diskuzi je spousta rad od hráčů i moderátorů a jsou i samostatná vlákna, jak zlepšit přísun padátek, přesto jim to stále nepadá. Čtu od samého začátku všechny diskuze a občas mě překvapí, že se u "nepadání" objevují stále stejné nicky. Že by tedy opravdu měli špatné "náhodné číslo"? Zvědavost, zda to tak opravdu je, vedla k založení těch dvou farem.

    Farmám v diskuzích říkám dvojčata, byly založeny obě během 5 minut, pro mě je to Adam s Evou, ale v tomto deníku je budu uvádět jako farmu A a farmu B. Obě slouží jen a pouze k testování padátek při akcích. Vynechávám aktivity, kde velkou měrou hraje roli náhoda, aby nedocházelo ke zkreslování výsledků. Tudíž netočím ani kolem štěstí, nešlechtím zvířata, TS a TCH získané v akcích nechávám odtajnit a poté je vracím do lišty. Pokud by obě farmy získaly shodné stromy nebo chlévy, pak je mohu pro účel testu použít, jinak ne.

    Na úvod myslím toto stačí, další příspěvky už budou konkrétně o padátkách na obou testovacích farmách a všem ostatním s tím spojeném. Pokud kdokoli budete chtít na něco reagovat, v deníkách se sice nesmí, ale můžete ve vlákně "Vzkazy pro majitele deníků" případně v "Debatě o všem možném".
     
    Naposledy upraveno: 26/3/18
  2. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Každý začátek je těžký.

    28.2.2018 v 15 hod byly farmy založeny a začátek nebyl díky zkušenostem z krakoramaji nijak zvlášť obtížný.

    Prošla jsem na obou tutoriálem a těšila se na jabloň XXL za jeho splnění, bohužel místo ní a broskve přibyla jen 4 prasata do stodoly.
    Také mi systém našel mentory. Jeden zřejmě cizinec, nenapsal ani jednu zprávu. Mentorka byla sdílnější, ale musela jsem ji po dvou dnech opustit, začala posílat chlévy a to pro účely testování padátek bylo zbytečné. Dost jsem se podivila červeným spolukuřatům i tomu, proč si je mentoři drží. Kvůli pár bodům? Já o mentorství nežádala, ale o problémech s červenými vím z diskuzí. Kdo chce hrát, je za pár hodin výš než ve 2. nebo 3. lv. Podle mého názoru jsou to plonkové farmy zakládané kvůli hledání stejného trhu a divím se, že toto není systémem hry nějak řešeno.

    Nejtěžší bylo (a stále je) udržet obě farmy na stejné úrovni. Mají rozdílný trh a ceny na nich velmi rozdílné. Na jedné seno za 250, na druhé i za 400, ovšem třeba hnůj koupím na obou za stejnou cenu. Když prodám různé komodity za podobnou prodejní cenu, nebudu mít vyrovnaný stav ve stodole. Ale krejcary jsem potřebovala kvůli nakupování do družstevních úkolů, abych navyšovala level i poháry kvůli testovaným padátkům. Tak nezbylo než prodávat pod cenou. Ale cena v poměru za čas růstu byla mnohem výhodnější u sena než u mrkve nebo pšenice.

    Také bylo pro mě těžké zvyknout si na ruční klikání. Na krákoře od začátku používám pomocníky, přeci jen ta moje motorika je trochu nemotorná. Tak tady jsem jela jen na velkých polích, ale neustále přebíhala z farmy na farmu, protože začátkové krátkodobky rostou fakt rychle. Čas růstu sena se v tom začátku jevil úžasně dlouhý. Těšila jsem se na v oficu avizované pomocníky za polovic, na které budu mít floreny díky splněným úkolům.

    Ve 22 hod tentýž den byly obě farmy v 7. lv a na kontě krásných něco málo přes 180 000 krejcarů. Příprava na akci začínající další den nebyla z čeho udělat, stejně budu hned od rána sklízet a prodávat seno, tak jsem celá upracovaná šla konečně spát.
     
    Naposledy upraveno: 27/3/18
  3. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Dodatek k úvodu.

    V úvodním příspěvku jsem zapomněla napsat, že vše zde uváděné jsou mé názory a postřehy, má zkušenost a rovněž mé výsledky a rozhodně to nemíním prezentovat jako obecně platnou pravdu. Někomu může můj styl hraní vyhovovat, pro dalšího může být nepřijatelný. Ale padátka jsou padátka a při akcích je potřebujeme všichni.
    Učila jsem se farmařit podle příspěvků v diskuzích od herních matadorů a pokud jsem si nevěděla rady, zeptala jsem se. Vše jsem si přizpůsobovala svým možnostem jak časovým tak finančním.
    U farmy netrávím celý den, jak by se mnohdy mohlo zdát. První denní sklizeň časuji mezi 6. až 7. ranní, další podle akčních kytek nebo podle mého času, poslední setí bývá už mezi 16. až 18. hodinou. Když vidím půlnoční časy u některých příspěvků, tak to už mívám opravdu půlnoc. Ano, je to dáno časovými možnostmi každého, jeho pracovními nebo rodinnými aktivitami.

    Začátek u dvojčat byl časově náročnější, protože jsem je chtěla co nejdříve dostat na nějakou úroveň, aby testování padátek mělo vůbec smysl. V 10. lv a z jedné plochy toho moc nevypadne. Proto jsem farmy založila den před avizovanou akcí, aby vyšší BZ z akční plodiny pomohlo v postupu a během původně plánovaného měsíčního testování jsem se mohla dostat aspoň na 50. level. Měsíc utekl jako voda, dnes jsou to právě 4 týdny od založení a chtě nechtě se musím pochlubit:
    [​IMG]
    Farma B má o trochu víc BZ, protože se mi nedaří na druhém trhu sehnat potřebný počet plodů do stejného úkolu. 6 nabídek po jednom kuse a dalších 10 po tisíci je nanic, když jich potřebuji 250. Ale trh je kapitola sama pro sebe, o něm se zmíním zase někdy jindy.
     
    Naposledy upraveno: 28/3/18
  4. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Obří vír
    1.3.2018 - 6.3.2018
    Na své farmě jsem měla klasickou přípravu už od večera. Ráno vždy sklízím jen parky, aby se mi pak nerozhodil jejich čas. Pokud mám ve slotu jarní věnec nebo velikonoční marmeládu, po začátku akce nejdřív vše sklidím a pak teprve s vánočkou a bílou nevinností zaseju akční plodinu a na další plochy buď proso, slunečnici, někdy i kukuřici, záleží na času rozpěstování.
    Jestliže není předem avizováno, že to bude speciálně padat ze stromů či chlévů, vždy při akci pouze pěstuji na polích. Výjimkou jsou dvě skladiště na mýtině, další dvě a arboretum v pralese. Nikde stromy, nikde chlévy. Jakmile rozpěstuji na velkých polích s SH a ZH na počet 810, přestavím plochy na políčka 1x1, aktivuji květinový řádek ve stonku a všude dám vyšlechtěný karafiát. S časem růstu kolem 11 hodin vychází sklizeň pěkně na ráno a pak teprve dávám akční na malá políčka.
    Podle času akční plodiny ji sklízím 2, 3 nebo 4x za den, abych ještě stihla dát karafiát na noc za platnosti úspory času z řádku. Další den to stejné. Ale bývá o jednu sklizeň akční méně a na noc dávám dlouhý bér. Jeho sklizeň ráno vychází časově dobře.
    Tímto způsobem dělám každou akci a od té doby, kdy jsem dostala legendu na maximum 30/30, mívám v polovině času hotovo. Výjimečně i za pouhé 2 dny, častokrát ale i za 4. Rozdíl v časech dokončení většinou bývá dán četností sklizní za den i případnými prostoji, kterým se člověk neubrání (dlouhý telefon, nečekaná návštěva, často i lenost jít sklízet).
    Mít legendu na stromě moudrosti na maximu se traduje jako velmi důležité pro výskyt padátek. Já ji dodělala za pomoci tuleňů, které jsem v hojném počtu točila stále dokola. Na dvojčatech jsem ji navyšovala nejdříve psy a pak hrochy, které jsem pochopitelně kupovala.

    A právě na dvojčatech jsem se těšila na první akci, ve které jsou padátka.
    1.3.2018 - Dopoledne jsem točila seno na prodej, pak jsem pole vyměnila za kurníky. Ale ručně bez pomocníků to je otročina. Pohár výstavy jsem udělala na prvních 5% a postavila na hlavní. Na 4 políčka zpřístupněná na mýtině dala 4 králíkárny, na hlavní zasadila orchidej, kolem na malých měla pár švestek, ořechů a jabloní. To byla veškerá příprava na akci.
    Po začátku rozpěstovala, pak znovu nasadila akční. Večer jsem byla v 15. levelu na obou dvojčatech, farma A měla 14 padátek, B o 4 víc. Z akční plodiny na obou farmách vyskočilo shodně po 3.

    2.3.2018 - Ač jsem si zpočátku myslela, že budu točit akční stále dokola, cenám za seno a hnůj se nedalo odolat. Za vydělané krejcary jsem nakupovala další věci do družstevních úkolů, díky tomu postupovala a v průběhu dne už mohla začít shánět sousedy.
    No, to je taky kapitola sama pro sebe. Farmáři, když už si dáte požadavek, že hledáte souseda za odpadlíka, prosím prosím, po jeho nalezení svůj příspěvek odstraňte. Začátečníkům tím odpadne spousta práce i rozčarování nad tím, že posílají žádosti a následně čtou, že už máte plno. Na jedné farmě nebylo tolik potíží, ale na té druhé jsem nakonec do vlákna sousedů musela dát žádost, že hledám.
    Nicméně přes všechny potíže bylo večer na obou divokých uvolněno 14 velkých polí a farmy byly ve 20. levelu.
    Padátek za den bylo na:
    A - z akční 23, z ostatního 16
    B - z akční 23, z ostatního 12

    3.3.2018 - Na dvojčatech místo akční pěstuji seno a točím slepice. Je mi líto dát dlouhou akční plodinu, když se na trhu tak dobře prodává a zpětně nakupuje. Poháry jsou už na 7%, bez stěhování stále stojí na hlavní louce, během dne jsem otevřela celou divokou. Tím pádem přibyla práce. Mám jen velká pole, stromy okolo jsem zrušila.
    A - z akční 52, přes den z ostatního 25
    B - z akční 55, přes den z ostatního 19

    4.3.2018 - Přes den jsem znovu dávala seno, ale už jsem zkoušela i další dostupné plodiny. Tento den na tom byla padátka takto:
    A - ranní akční 24, ostatní 27
    B - ranní akční 20, ostatní 24

    5.3.2018 - Akce se pomalu chýlí ke konci, na krákoře už je hotovo. Na dvojčatech postup na 30. level, poháry stále jen na hlavní v součtu 15%, na kontech po všech nákupech zůstává neuvěřitelných a potěšujících 2,5 milionu.
    Na konci dne je dosavadní celkový stav na A 292, na B 261 pádel.

    6.3.2018 - I poslední den na dvojčatech něco málo napadalo, takže celkový stav padátek před koncem akce byl na A 331, na B 291 pádel. Na obou farmách jsem si vybrala na památku jednu malou krokodýlí dekoraci plus 4 TS.
    Rozdíl v celkových padátkách je větší, než jsem čekala, ovšem je to trochu zkreslené dárky od nově nabraných sousedů. Víc jich chodilo na farmu A.
    Se sousedy byla ta potíž, že jsem jeden den musela nechat část divoké na A neosetou, než se mi jich na B podařilo sehnat plný počet.
     
    Naposledy upraveno: 29/3/18
  5. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Současně s Obřím vírem běžela akce Strašidelná hostina. Pro velkou nespokojenost mnoha hráčů (nejspíš zahraničních, my jsme jen zrnko písku v celosvětové hře) byla později prodloužena. Udělala jsem ji celou v původním čase.

    Samozřejmě jsem ji dělala i na dvojčatech, tam jsou ovšem omezené možnosti, pouze jedna celá plocha původního hřbitova a jen pár políček v houbovém lese.

    Strašidelná hostina
    2.3.2018 - 6.3.2018 (prodloužení 10.3. - 11.3.)
    Při této akci jsem o nic zvláštního neusilovala, jen mě zajímal poměr padátek na farmách A a B. Třetí den byl stav téměř vyrovnaný, přesto nakonec bylo na A naběraček víc. Jednotlivé denní stavy:
    A - 52, 42, 33, 55, 38
    B - 47, 44, 38, 49, 38
    Celkový počet stačil na jednu dekoraci. Splněny úkoly 1/1, 2/1,2,3. Zbylo pár akční kytky, na A 19 naběraček, na B jich zbylo 8.
    Dárků bylo opět víc na A, bude nutné se sousedy se rozloučit.



     
    Naposledy upraveno: 29/3/18
  6. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Strašidelná hostina - prodloužení akce
    10.3.2018 - 11.3.2018
    Pro krakoramaju toto prodloužení nemělo žádný význam, akci jsem měla hotovou v původním termínu.

    Na dvojčatech jsem toho nic moc navíc udělat nemohla, protože z minula zbylo málo akční a ani jsem ji nestihla rozpěstovat do podoby, že bych mohla získat pro A i B další dekoraci. Tak jsem je spíš pěstovala kvůli vyšším BZ. Naběraček se objevilo v těchto dvou dnech na:
    A - 36, 45
    B - 39, 48
    Z úkolů jsem na obou farmách splnila ještě 3/1. Kdyby bylo prodloužení avizované před koncem prvního termínu, nechala bych si víc akčních kytek. I tak jsem s padátky na obou farmách byla spokojená.
     
  7. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Vzhůru
    7.3.2018 - 13.3.2018
    Opakující se akce s letadélky tentokrát ozvláštněná možností sbírat dvojnásobné odměny. Kdybych se nevěnovala dalším dvěma farmám, asi bych zdvojení využila, byť mě létat moc nebaví. (Jo v reálu, to je jiné, to bych lítala pořád; v příštím životě se dám na dráhu pilota.) Takto jsem ji udělala co nejrychleji, abych měla čas na dvojčata.

    To byla jízda. To byla obrjízda! Co se týká výsledků akce, tak bych ji na dvojčatech přirovnala ke Královně festivalu před dvěma roky. Tehdy jsem byla krátce po začátku hraní a sbíráním u královny jsem nasbírala tolik levelů, že jsem ani nestíhala rostliny a zvířata do úkolů kupovat, natož je pěstovat a chovat.
    No a akce Vzhůru byla pro dvojčata veleúspěšná. Tedy ne že by se na těch farmách zvládla celá, ale krejcarově jsem něco podobného za přes dva roky hraní nezažila. I když si troufnu tvrdit, že se víc věnovat akci a méně trhu, určitě jsem ji na obou farmách udělala do konce. Ale o to mi nešlo. Jde o sledování padátek na dvou identických farmách a ve vyšším levelu a s vyššími procenty na pohárech jsou výsledky relevantnější. Slovně akci vezmu jenom stručně, na konci bude tabulka, kde jsou výsledky padání kanystrů napsány.

    7.3.2018
    - Dopoledne před akcí jsem zasadila tulipány, mou zatím nejdelší rostlinu. Obě farmy byly ve 41.lv. Stejně jako v předchozí akci jsem počítala s tím, že budu pěstovat akční kvůli BZ. No jo, jenže se ukázalo, že slunečnice potřebná na výrobu paliva pro letadla je silně nedostatkovým zbožím a na trhu se výborně prodávala. Roste rychle, s vodou za 48 minut, tak už jen sklízet, sázet, zalívat, běžet na trh, běžet na druhé dvojče, sklidit, zasít, zalít... a tak pořád dokola. Na levnější pomocníky avizované na 9.březen jsem se těšila jak dítě na Ježíška. Zatím jsem tedy dělala v družstvu časovku Restaurace, kde secí a sklízecí kombajn byl. Obětovala jsem 3 floreny na stavitele a na malých políčkách s vyprošenou MJS jsem točila slunečnici pořád dokola. A padátka padala. Třeba z brambor pro Restauraci na A bylo 7 a 2 kanystrů, na farmě B vypadly 4 a 5. Seno na A dalo 1 a 1, na B 0 a 2. Ale je samozřejmé, že rozdíly ve sklizních taky byly, ale vždycky se to nějak přibližně srovnalo.

    8.3.2018 - Tento den jsem mohla otevřít už 2 plochy na mýtinách. Na noc jsem dávala akční, přes den točila slunečnici, za získané krejcary kupovala vše, co mohlo jít do úkolů a sbírala hvězdičky. Jako velkou výhodu jsem viděla možnost plnění úkolů se stromy z TS. Plody jsou na trhu dostupné od samého začátku a stojí pár babek oproti cenám, které jste za ně platili jako za novinku.
    9.3.2018 - Konečně jsem mohla koupit pomocníky za polovic. Farmy už jsou v lv 49 a večer byla otevřená celá mýtina a dokonce i 4 pole na plantáži na Bahamaramě.
    10.3.2018 - Akce už druhý den běží ve stále stejném rytmu, na noc akční, přes den slunečnice, té udělám i 12 sklizní. Poháry jsou na 17% a na kontě po všech nákupech je částka 20 milionů. Farma A má o něco méně, její trh je bohužel pro prodejce levnější.
    Dnes se na A objevila nabídka na zlevněné pomocníky na celý měsíc. Nekup to za 33 Kč, tak jen doufám, že se brzy objeví i na B.
    11.3.2018 - Nějaké kanystry byly i z té slunečnice, tak jsem vyrobila palivo BioXL a po trojicích jsem na obou dvojčatech udělala první dva závody. Poháry navýšeny na zatím konečných 9 a 11 %.
    12.3.2018 - Třetí závod jsem vynechala a zkusila jsem 4. kvůli letadélku na konci. Jo, povedlo se, už trůní v parku obou farem.
    13.3.2018 - Ještě jsem zpracovala kanystry na palivo a u 3. závodu odlétala 2 třetiny. Na obou farmách zůstalo 239 akčních plodin, na A 10 kanystrů, na B 17. (Tento počet se liší od konečných údajů v dolejší tabulce, protože zahrnuje i obdržené dárky. Ty v tabulce zohledněné nejsou, tam jde čistě jen o padátka.)

    Ve 14 hodin konec akce. Na jednu stranu jsem ráda, protože z běhání na trh, nakupování, hledání v úkolech ve družstvu, abych vždy udělala stejný na obou, nakupování zvířat do pohárů (jednokusové prodejce pověsit do průvanu!), odhlašování na jedné a přihlašování na druhé farmě - už jsem z toho za těch 5 dnů začínala blbnout. Slunečnice byla na všech plochách obou dvojčat zaseta a sklizena 56x.
    Na druhou stranu ta honička za to stála! Během akce jsem obě dvojčata dostala do 61.lv, na Baha do 30.lv. Poháry jsou celkem na 20% a po všech nákupech zůstává na kontě farmy A 38.259.232 krejcarů. Farma B je na tom lépe, na kontě má 42.986.004 krejcarů.
    Večer 13.3. jsem ještě zpřístupnila prales.

    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 30/3/18
  8. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Hon za rudým diamantem
    14.3.2018 - 20.3.2018​

    Toto byla opět velice pěkná akce. Akční předměty byly čepele, z nich se spolu s akční plodinou mlely a dodávaly nože. Bambus rostl na Baha, čepele vyskakovaly všude. Na krakoramaje hotovo s předstihem včetně časového úkolu Hladové sochy na Baharamě. Kvůli časovce se zvedla velká vlna nevole (osobně nechápu proč, dalo se to krásně nakombinovat a zvládnout), proto ji Realizační tým přeřadil mezi stálé úkoly.

    K tomu přeřazení jen malá poznámka: jestliže se zúčastňuji něčeho, co někdo jiný vytváří, přijde mi naprosto normální a přirozené, že podmínky dané tvůrcem respektuji. Líbit se mi to může i nemusí, to je můj náhled; mohu zůstat nebo odejít, to je moje volba. Ale naříkat na maratonu, že je moc dlouhý nebo při stovce, že je to moc rychlé? Případně remcat v obchodě, že je tam toho moc, nejraději chtít všechno a nemít na to, pak jen tvrdit, že je to hrůza jak z nás majitel tahá peníze? To jsou jen kecy v kleci, zkrátka crvček cvrká, prcek prcá a remcal remcá. Když není nad čím, vždy si něco najde. Oblíbenou větou v diskuzích k akcím je "vůbec to nepadá". A proto jsem založila dvojčata a testuji padátka. Padají nebo nepadají?

    Hon za rudým diamantem byl na dvojčatech velmi úspěšný. Nejen že na obou byla akce dotažena až do konce, důležitějším pro mě bylo, že padátka napadala srovnatelně na obou.
    Také už jsem mohla udělat lepší přípravu na akci, v lv 64 už je z čeho vybírat. Už dříve jsem si na krákoře vyzkoušela, že ořešáky nejsou až tak marné. Tak jsem na A i B na hlavní farmu dala 200 ořešáků, na divoké louky zasela lískové oříšky a na mýtinách rostlo 184 olivovníků. Na plantáže vysadila 134 banánovníků, do pralesa dala kalateu. Se zvědavostí čekala na začátek akce.

    Po začátku jsem odstranila stromy z hlavní, nechala jsem jen olivovníky na mýtině do dalšího rána. Ale i ty jsem potom dala pryč, ukázalo se, že dílčí sklizně během dne dají víc padátek než ze stromů, které by v dalších dnech měly zbytečné čtyřhodinové prostoje.

    Jednotlivé dny jsou v tabulce, na obou farmách jsem sázela to stejné celou dobu akce. Na Baharamě jsem točila bambus, na farmách střídala chřest, tulipány, konvalinky, rajčata i kukuřici, prostě jak vycházel můj čas na sklízení. Někdy jsem sklizně dorovnávala i pšenicí. Přes noc vždy bylo něco dlouhého (česnek, brokolice, cibule), abych ráno mezi 6. až 7. hodinou mohla sklízet.
    Na úspěšné dokončení akce byla potřeba 16 000 bambusu a 1600 čepelí. V tak vysokém počtu padátek jsou rozdíly mezi farmami nepatrné.

    [​IMG]
    V tabulce opět nejsou zohledněny dárky, jde čistě jen o padátka. Přestože se jednotlivé sklizně i dny mohou v počtech lišit, v průběhu akce se to rovnalo. (Například 18.3. měla farma B o 50 čepelí víc, o dva dny později při dodělání akce měla víc jen o 2. Při ukončení ve 14 hod měla farma A o 19 víc. Tyto počty už jsou včetně dárků po dobu akce.)

    Přijde mi zajímavé i srovnání padátek z chřestu na obou farmách. Konečné součty jsou takřka totožné.
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 2/4/18
  9. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Připrav se recyklovat
    19.3.2018 - 21.3.2018
    Aby na farmách nebyla nuda, tak byla ohlášena ještě recyklovací akce. Vypadávátka "nubloní baterie" se spolu se zbožím ze stodoly promění v recyklomatu na ramamince.
    Ramamincí mám relativně dost, v obchodě za ně nic nekupuji, jen občas lístky na kolo štěstí. Tudíž jsem na baterie nijak necílila a dál se věnovala Honu za diamantem a časovce Hladové sochy. Před koncem akce jsem vyměnila 389 baterií za čtyři nejvyšší vklady a dostala jsem 90, 30, 150 a 60 ramamincí. Za zbytek byly ještě 4.

    Na dvojčatech jsem akci nedělala, odměny z recyklomatu jsou náhodné a to není pro testování padátek na identických farmách žádoucí. Na farmě A jsem nechala propadnout (respektive proplatit) 254 baterií, na farmě B bylo baterií 258. Při pěstování stejných plodin na stejných plochách ve stejných intervalech jsou 4 padátka rozdílu naprosto zanedbatelná.
     
  10. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Přichází jaro
    21.3.2018 - 27.3.2018
    Tato akce mě bavila. Dodávalo se do dvou sloupců a pěstovalo dvojí akční. Padátka byla také dvojí - kapky a vločky. Na krákoře jsem akci udělala 4. den a získala šneka i lva. Padátka na všech plochách byla celkem vyrovnaná: 575, 557, 582, na Baha 525 a 518. Na mýtině, která má na farmě méně políček, bylo padátek nejvíce, o to se zřejmě zasloužila dvě skladiště.

    Na dvojčatech mi bylo jasné, že přichází v úvahu pouze sloupec s odměnami, který se týkal dodávek z farmy. Na Bahamaramě nemají spoustu místností v chrámu aktivovaných a i když banány přibývají, připadá mi zbytečné na testovacích farmách místnosti otevírat. Na noc je tam patnáctihodinová biskupská čepice a přes den se sází akční, víc není potřeba. Ale i přesto jsem na Baha pěstovala, jako kdybych akci normálně dělala. Také už bylo dost banánů na otevření poslední části plantáže a hned to bylo na padátkách znát.
    Pro mnoho farmářů bylo výhodou, že se některé položky nechaly "koupit" za 5 florenů, pokud neměli onu komoditu aktivovanou. Tuto možnost jsem nevyužila jako naprosto zbytečnou pro účel, pro který dvojčata mám.
    25.3. byla na dvojčatech dodělána levá strana, splněno 75 úkolů a šnečí výběh putoval do lišty. Na pravé straně bylo splněno úkolů jen 6. Akční byla vypěstovaná všechna, padátka by chyběla na pouhé dvě mletí.
    Akce byla fajn, odměn bylo hodně a taky fajn. I díky odměnám obě dvojčata postoupila během těch čtyř dnů o 2 levely na farmách a o 7 na Bahamaramě.
    [​IMG]
    V diskuzi k akci jsem dávala screen konečných stavů po dodání do úkolu, který se trochu liší od stavů v tabulce. Je to způsobené dárky od sousedů, které v mé tabulce nejsou zohledněny. Stavy si zapisuji z lišty při sklizni. Budu se muset se sousedy asi rozloučit :)
     
    Honzulka05 a Milka66 tohle ocenili.
  11. krakoramaja

    krakoramaja Polobůh fóra

    Vsuvka z reálného času
    19.4.2018​

    Koukám, že jsem s deníkem o měsíc pozadu. Jednak nestíhám neb jde akce za akcí, jednak nastal problém s PC a na tabletu psát jedním prstem fakt nešlo. Poskytovatel internetu u nás přecházel z kabelu na optické vlákno a můj stařičký stolní počítač s OS WinXP PRO odmítl spolupracovat. Novou síť prostě ne a ne najít. Vlastně jsem měla velké štěstí, že jsem si nechala nastavit router a mohla jet farmu přes Wifi. Být závislá na datech, buď bych se nedoplatila, anebo musela akce nedělat.
    Tudíž nastalo dilema, zda pořídit další stolní nebo notebook. Osobně preferuji stolní, protože hodně píšu a jsem zvyklá na klávesnici dole pod deskou psacího stolu. Na NB psát jde, je to o zvyku, ale mně to přijde nepraktické a monitor je moc blízko očím. Leč bratranec ajťák vyzdvihl výhody NB, nehledě na to, že by časem mohl odejít i monitor a byla by to další investice. Sestřenice pracuje ve firmě, která mimo jiné prodává i mašinky a dostala jsem zajímavou nabídku s třetinovou slevou. Šlo o nové tzv. rozbalené zboží, NB byly použity u voleb, ona firma je k volbám zapůjčila. Tak jsem zvolila notebook, bratránek mi do něj přetáhl vše ze starého a dokonce mi to vše přizpůsobil tomu, na co jsem byla z ixpéček zvyklá. Že jde o OS Win10 není téměř k poznání. Připojila jsem si k němu svojí klávesnici a už zas mohu psát všemi deseti.
    Budu se snažit deník v dohledné době dotáhnout do reálného času. Na dvojčatech ještě dobíhají pomocníci, dělám na nich současnou akci Rock Robot. A nejspíš jako poslední bude příští týden Bingo.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.