Kocour Jones a obyvatelé ztracené archy (1.8. - 30.8.)

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem BlackDragon, 1/8/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. BlackDragon

    BlackDragon Imperátor fóra

    Ahoj farmáři,

    přinášíme vám novou letní soutěž a s ní možnost stát se na několik týdnů pomocníky Kocoura Jonese.

    [​IMG]

    Kocour Jones, světoznámý dobrodruh, milovník záhad, historie a konzerv s tuňákem, se společně s profesorem Schweinkäferem vydává na novou výpravu. Ten v prastarých dokumentech čínského mořeplavce Čeng Che objevil zmínku o malém ostrůvku poblíž Zátoky Sviní zvaném Archa pomluvy. Obyvatelé tohoto dlouho ztraceného ostrova střeží dávné tajemství předků zaručující šťastný a spokojený sousedský život.

    Profesor Schweinkäfer již desítky let studuje vývoj moderní společnosti a je znepokojen stále rostoucí nevraživostí svých kolegů, studentů i nadřízených. Požádal tedy Kocoura Jonese, aby mu pomohl Archu pomluvy najít. Ostrov je plný nejrůznějších nástrah a nebezpečných protivníků, naštěstí existuje prastará mapa, která poutníkům umožní pohybovat se po ostrově bezpečně. Tato mapa však byla rozdělena na 25 dílů a rozeslána do všech koutů světa - a vaším úkolem bude všechny díly najít, mapu zkompletovat a poslat ji Kocouru Jonesovi.

    Počínaje dnešním dnem se na fóru budou objevovat jednotlivé díly mapy. Každý dílek je v levém dolním rohu očíslován a také obsahuje číselnou šifru.

    [​IMG]

    Dnes máte první soutěžní obrázek k dispozici, zbývajících 24 bude zveřejňováno na různých místech herního fóra, mohou se objevit v jakémkoliv tématu, a to jedním z těchto způsobů:
    • jako zcela nový příspěvek vložený v den zveřejnění obrázku,
    • editací jakéhokoliv existujícího příspěvku (tedy od členů týmu i hráčů), který byl na fórum vložen v den zveřejnění obrázku,
    • editací jakéhokoliv existujícího příspěvku (tedy od členů týmu i hráčů), který byl na fórum vložen maximálně den před zveřejněním obrázku.
    To znamená, že pokud bude dílek mapy zveřejňován například v úterý, může se objevit ve zcela novém příspěvku nebo v jakémkoliv již existujícím příspěvku vloženém na fórum v pondělí nebo v úterý. Budete tedy muset jednotlivé díly mapy pečlivě hledat.

    Je pouze na vás, zda budete při hledání částí mapy spolupracovat nebo se spolehnete pouze na své schopnosti. Je však striktně zakázáno jakýmkoliv způsobem přímo odkazovat na konkrétní příspěvky, které obsahují části mapy, a to jak odkazem v jiném příspěvku, v hráčském podpisu apod., tak zveřejněním části mapy v jiném, hráčem vytvořeném příspěvku. Současně je zakázáno, aby hráč, v jehož příspěvku se objeví část mapy, jakýmkoliv způsobem tento příspěvek editoval. Hráč, který poruší toto pravidlo, bude ze soutěže vyřazen a bude mu znemožněn přístup na herní fórum po dobu 30 dní.

    Každý den bude zveřejněna maximálně jedna část mapy. Do 30.8. zbývá 29 dní a dílků máme ještě 24 - v některé dny se tedy stane, že nebude zveřejněna žádná část mapy, nebude ale oznámeno, které dny to budou.

    Jakmile bude zveřejněno všech 25 částí mapy, vaším úkolem bude odstranit z nich bílé okraje (pozor, uložte si kopie obrázků, budete ještě potřebovat číselné šifry!) a složit mapu v jeden celek. Můžete tak učinit buď přímo v elektronické podobě, nebo si obrázky vytiskněte a po složení mapy ji celou vyfoťte nebo naskenujte.

    V neděli 30.8. pak budou v tomto tématu zveřejněny dva klíče - modrý a zelený - které vám pomohou rozluštit číselné šifry z jednotlivých dílů mapy. Správným rozluštěním šifer získáte e-mailovou adresu, na kterou Kocourovi Jonesovi pošlete zkompletovanou mapu. Ale to není jediný úkol. Na mapě je 11 různých předmětů (dekorací) a společně s mapou musíte zaslat i seznam přesných názvů všech těchto předmětů. Odpovědi zasílejte výhradě z e-mailové adresy, na kterou je registrován herní účet, s nímž se soutěže účastníte! Pokud bude odpověď odeslána z jiného e-mailu, bude ze soutěže vyřazena!

    Je striktně zakázáno po zveřejnění klíčů kdekoliv na fóru zveřejnit soutěžní e-mailovou adresu, a to jak v příspěvku, tak v hráčském podpisu, statutu apod. Hráč, který poruší toto pravidlo, bude ze soutěže vyřazen a bude mu znemožněn přístup na herní fórum po dobu 30 dní.

    Každá odpověď musí tedy splňovat následující:



      • být odeslána z registračního e-mailu patřícího k účtu, se kterým soutěžíte,
      • v předmětu zprávy bude uveden váš herní nick a ID vašeho účtu,
      • bude obsahovat přílohu ve formátu .jpg, .png., bmp, .pdf s kompletní a správně sestavenou mapou z dílků zbavených bílých okrajů,
      • v textu zprávy bude uveden seznam 11 dekorací umístěných na mapě, a to s přesnými názvy těchto předmětů,
      • zprávu je možné odeslat v českém nebo slovenském jazyce (s příslušným ekvivalentem názvů dekorací).
    Soutěžní příspěvky, které nebudou splňovat výše uvedené body, budou bohužel ze soutěže vyřazeny. Každý hráč má možnost soutěžit pouze s jedním herním účtem, pokud bude prokázáno, že hráč odeslal více odpovědí za více herních účtů, bude ze soutěže vyřazen. Členové moderátorského týmu a jejich rodinní příslušníci se soutěže nemohou zúčastnit. Každý hráč smí soutěžní odpověď odeslat pouze jednou, pozdější korekce nejsou možné. Při přípravě odpovědi tedy buďte maximálně obezřetní, nezapomeňte uvést všechny povinné náležitosti a přiložit přílohu.

    Jakmile obdržíme první tři správné odpovědi, které budou obsahovat všechny náležitosti, soutěž bude ukončena a výherci zveřejněni. A o co hrajeme?

    1. místo
    1x růžová výrobna dle vlastního výběru hráče, kromě Obchodu se zavazadly
    1x růžová stáj dle vlastního výběru hráče, kromě Výběhu pro husy
    25x superhnojivo + 25x superkrmivo
    1x premium na týden
    1x všichni pomocníci na 7 dní
    1x recept dle vlastního výběru hráče
    1x bedna s nářadím XXL
    1x John Citrón
    1x valentýnský kohout
    1x aréna 2010

    + fanouškovské předměty

    1x stolní hra Farmerama
    1x tričko Farmerama
    1x zástěra na vaření Farmerama
    1x taška Bigpoint
    2x přívěšek na klíče Bigpoint
    1x blok Farmerama
    1x propiska Farmerama

    [​IMG]

    2. místo
    1x růžová výrobna dle vlastního výběru hráče, kromě Obchodu se zavazadly
    25x superhnojivo
    25x superkrmivo
    1x recept dle vlastního výběru hráče
    1x bedna s nářadím XXL
    1x John Citrón
    1x královská palma se srdíčky
    1x aréna 2010

    + fanouškovské předměty

    1x tričko Farmerama
    1x zástěra na vaření Farmerama
    1x taška Bigpoint
    1x plážové boty Bigpoint
    1x přívěšek na klíče Bigpoint
    1x blok Farmerama
    1x propiska Farmerama

    [​IMG]

    3. místo
    1x růžová stáj dle vlastního výběru hráče, kromě Výběhu pro husy
    25x superhnojivo
    25x superkrmivo
    1x recept dle vlastního výběru hráče
    1x bedna s nářadím XXL
    1x palma se srdíčky
    1x aréna 2010

    + fanouškovské předměty
    1x tričko Farmerama
    1x zástěra na vaření Farmerama
    1x plážové boty Bigpoint
    1x přívěšek na klíče Bigpoint
    1x blok Farmerama
    1x propiska Farmerama


    [​IMG]

    Diskutovat o soutěži či klást otázky, pokud vám bude něco nejasného, můžete přímo v tomto tématu. Nezapomínejte však na pravidla fóra. Děkujeme.

    Váš moderátorský tým
     
    Naposledy upraveno: 20/8/15
  2. DANKA722

    DANKA722 Titán fóra

    Je to zaujímavé, chýba mi tu však nejaká cena útechy pre všetkých, čo si s tým dajú prácu.
     
  3. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Ahoj Danko,
    to by mě mohlo zruinovat :oops: Přeci jen tuto výpravu hradím z vlastní kapsy, profesor Schweinkäfer je neustále bez prostředků, to jsou ty jeho záliby a koníčky. Má už tolik brouků, že jim musel přistavět jedno patro... Takže se budou muset s odměnou spokojit jen ti první tři. Moment, proč vlastně odměňuji tři, když správná mapa mi stačí jen jedna? Budu se muset nad sebou zamyslet.
     
  4. tazvenuse

    tazvenuse Veterán fóra

    Ahoj Kocoure.Jonesi, ty části mapy budeš vkládat na forum ty nebo kdokoli z moderátorů ?
     
  5. Milka66

    Milka66 Veterán fóra

    Tušila som, že ten Florenovník pre mňa zostane len bájnym stromom :(:oops::cry:.

    Tento typ súťaže je pre moje schopnosti a časové možnosti vražedný. Nezvyknem hádzať vopred flintu do žita, ale tu dopredu naisto viem, že takto vytvorenú súťaž vynechávam :sleepy:.

    Kto sa do toho dá a uspeje, tak by si tie Florenovníky zaslúžil aj tri - však nájsť recept na šťastný a spokojný susedský život má určite vysokú cenu ;).

    Tak ma napadá, že my v tejto hre a na fóre už taký život vlastne máme, čo ty na to, Kocúr Jones?
    :inlove:
     
  6. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Ahoj Ty z Venuše,
    zcela upřímně, kdybych měl všechny části mapy já, sestavil a rozluštil bych si ji sám a nic vám nedal ;) Takže ode mě opravdu žádný dílek nečekejte, já jsem jen pozorovatel.

    Zdravím Milko,

    tohle skutečně neumím posoudit, mám jiné zájmy a tady jsem velmi krátce. Jakmile od vás dostanu to, pro co jsem si přišel, zase vás opustím.
     
  7. Elis352

    Elis352 Pisálek fóra

    zdravím, našel už někdo nějakou část?
     
  8. Litvinov_CZetaX

    Litvinov_CZetaX Pisálek fóra

    Zdravim, soutez vypada dobre ,jen pro ujasneni, dilky budou stale nebo se po 24 hodinach (48h smazou ?)
     
  9. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Zdravím Elis,
    domnívám se, že první část už našlo hodně lidí.

    Ahoj Litvínove,
    nevidím důvod, proč by se měly části mapy odstraňovat, přeci jen nejspíš sem každý nechodí každý den. Nejspíš až od vás budu mít kompletní mapu a rozdám slíbené odměny, tak požádám o skartaci těch obrázků.
     
  10. Elis352

    Elis352 Pisálek fóra

    • Prosím nevkládej více příspěvků hned pod sebe. Když chceš něco dopsat nebo změnit, použij u svého příspěvku volbu upravit. Pajda361
    proč už hledám 4 hodiny a nemůžu ji najít? :/ jsem neštěstná. Kde se může spolupracovat jak je psáno?
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 1/8/15
  11. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Zdravím Elis,

    jsem tu sice zelenáč, ale jsem si celkem jistý, že místní fórum má určitá pravidla a lidé nemají rádi, když je ostatní porušují. Věřím, že když je budeš dodržovat i ty, tak se nám všem tady bude komunikovat mnohem příjemněji. Bohužel hledání mapy není nespíš úkol pro každého, pokud už 4 hodiny hledáš první obrázek :sleepy:
     
  12. honzi

    honzi Komisař fóra

    Pro mě nemá cenu vůbec něco zkoušet... Neumím hledat :D takže tohle pro mě nemá smysl... Soutěž je to pěkná, to bez debaty, odměny jsou výborné, to bez debaty... Ale bohužel... tohle není nic pro mě :cry: :D no nevadí... třeba se mi bude dařit v něčem jiném...
     
  13. Elis352

    Elis352 Pisálek fóra

    tak nevím kde se hledá, prostě prošla jsem všechno co bylo dané dnes a zítra, nevím jak poznám nový příspěvěk,nebo příspěvěk který byl etitovanej, a spolupráce je tam napsaná, jen bych chtěla mít taky šanci na najítí :(
     
  14. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Ahoj Honzi,
    neházej předem flintu do kukuřice, za zkoušku nic nedáš ;)

    Elis - a jsi si jistá, že jsi opravdu v žádném, vůbec žádném příspěvku z dneška nebo včerejška neviděla obrázek s kouskem mapy? Já si spolupráci představuji tak, že v dalších dnech tu třeba někdo napíše "objevil se další kousek, hledejte"... Ale rozhodně ne, že ho sem někdo zkopíruje, dá sem na něj odkaz nebo napíše "další kousek je v Hledání sousedů na straně 23".
     
  15. Elis352

    Elis352 Pisálek fóra

    no hledala jsem jak poznám příspěvěk z dnešního nebo včerejšího dne? jen pro jistotu, a jak se tam obrázek nachází? nevím zda je jako příspěvek tam danej či na liště nebo tak, prostě jsem z toho zmatená :/
     
  16. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Jak jsem už psal, tento úkol bohužel tedy nebude úplně pro každého. A toto opravdu není správné místo na to někomu vysvětlovat, jak funguje místní fórum.
     
    AgathaCh tohle ocenil(a).
  17. Elis352

    Elis352 Pisálek fóra

    a kde se mám obrátit abych zjistila jak funguje místní forum?
     
  18. JMJH

    JMJH Znalec fóra

    Ahoj Jonesi, taky to asi nebude pro mě, protože taky neumím hledat v tisících a statisících příspěvků ve stovkách vláken (nebo kolik jich tu je), a to ještě každý den. Nemám na to zdraví, nervy, ani síly a ztrácet tím všechen čas, který mám k životu zde na zemi, určitě není B. vůle.. Taky je to pro mě vražedné..
    Takže těch pár lidí, co to tu bude zkoušet, by Tě určitě nezruinovalo, kdybys jim potom poslal nějakou cenu útěchy.. No, uvidíš, kolik se jich vůbec zúčastní a bude bojovat..
    Škoda, že sem nedávají soutěže takové, které bych mohla zkoušet i já a jiní, co jsou na tom podobně.. Florenovník taky nemám a růžovky jen pár za ty roky, co tu farmařím.. :(
    Za mého dětství to bylo s růžovkama v lese na chatě lepší.. tam jich rostlo hodně a daly se sebrat, tepelně zpracovat a byly dobré.. :)
     
  19. mzeleznikova

    mzeleznikova Perspektivní autor

    ahojky, tak sem v koutku duše doufala, že se RT žlelí nás co nevlastníme florenovník a budeme mít šanci v tajemkách tak zas nic přeju všem hodně úspěchu v hledání
     
  20. Kocour.Jones

    Kocour.Jones Pisálek fóra

    Ahoj JMJH,
    jak už jsem psal, jsem tu krátce, takže se zatím spíš rozkoukávám, ale co jsem tak stačil pochytat, nepřijde mi, že by se tady objevovaly každý den tisíce příspěvků, o statisících ani nemluvě. Tak jsem v úvodu nahlédl do statistik a ukazuje mi to něco přes 85.000 zpráv celkem. Ty určitě nebudou všechny z dnešního nebo předchozího dne. Trochu mi to připomíná to známé pořekadlo o stahování kalhot, když brod je ještě daleko ;)


    Zdravím mzeleznikova,
    neznám pojmy jako RT a tajemky, takže to zřejmě budou věci, které vůbec nesouvisí s hledáním mé mapy, sem tedy nepatří. Děkuji.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.