Farmářské hry obecně a jak si stojí Farmerama - zkušenosti

Diskuze na fóru 'Archiv - Ostatní' zahájená uživatelem Tribeca*Borghski, 2/7/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Tribeca*Borghski

    Tribeca*Borghski Vycházející hvězda fóra

    Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti obecně s farmářskýma hrama.

    Zkoušela jsem kromě Farmeramy jen hru Big Farm. Zdá se mi víc realistická ohledně podoby s reálným farmařením, ale nikde neexistuje přehledný podrobný návod.

    Farmerama je myslím proti tomu víc jako hra o všem možném je spíš jakoby "pohádková" ale děsně překombinovaná a hlavně je to hra náhod. Trochu víc jako ze "sřelnice". Musím ale říct, že návod/manuál hry Farmerama tady je mnohem ucelenější a při usilovnějším hledání se tu dá najít naprosto vše o hře a když se nenajde (ne že by to tu nebylo, ale prostě já to třeba nenajdu, prtože nejsem archivářský typ) tak se dá jednoduše zeptat v sekci dotazy nebo nováčci.
    I když nadáváme na popisy akcí a všeho možného tady na Farmeramě, tak musím uznat, že takový podrobný návod na vše co tu je - od hry jako takové až po veškeré akce- je ve srovnání s Big F naprosto bezkonkurenční a famózní.
    Hra Farmerama je trochu barvitější - nebo o hodně víc? Jak mají autoři sklon k překombinovanosti, tak je pozitivním vedlejším účinkem barvitost / možnosti ve hře - mnoho zvířat, rostlin, stromů. Na Big F je jich nesrovnatelně míň druhů.
    Farmerama je klikací hra - když si člověk nezaplatí nebo nevyhraje kombajn, tak se ukliká, zejména má-li malá pole.
    Interaktivnost mezi hráči je umírněnější a příjemnější - omezená na prodávání na trhu - kde si prakticky sami hráči určují ceny jako "ruka trhu". a na sousedství a zasílání dárků a prodej a daruj akce, případně některé velmi omezené skupinové akce.
    Grafika Farmeramy je často nerealistická. Tak jak se tváří tato hra spíš pohádkově /fantazijně- taková jsou i její zvířata např. Někdy jsou jaksi jako z ilustrací pro malé děti
    Akce - příšerná nepřehlednost, překombinovanost a propojování už tak překombinovaných akcí mezi sebou dělá z této hry spíš stresovou než odpočinkovou hru. Velký opruz je mletí akčních rostlin a padátek ve mlýně na další akční produkt- což zbytečně překombinovává hru. Mlýn je na mletí surovin v zemědělství a ne na takové blbiny...
    Já vidím největší výhody a nevýhody Farmeramy
    - Výhoda - v její flexibilitě (zbourané jde opět bez problémů postavit a člověk má vše, co si jednou pořídí schované na další hru - může o libovolně stavět a bourat) a předměty , které se postaví jsou funkční prakticky ihned.
    - Výhoda - Barvitost předmětů -mnoho zvířat, stromů, rostlin, výroben.
    - Nevýhoda - Méně lokací než u Big F
    - Nevýhoda - Klikací hra - sklízení malých políček bez kombajnu, tak to je páni a dámy opravdový opruz - toto může nejvíc odrazovat.
    Kombajn se dá jen vyhrát nebo pořídit za floreny - potažmo reálné peníze
    Nevýhoda- šíleně překombinované akce, kterých je moc - několik překombinovaných akcí najednou (ve stejnou dobu) dělá ze hry spíš stres než oddech


    Big Farm má sice základní návod (ten ale normální člověk nepotřebuje), protože to co je v návodu, je vidět i ze samotné hry. Hra Big F má totiž dle mě trochu lepší tutoriál a úkolama navede jak se hra hraje do větších podrobností. Ale detaily, které nejsou možná potřebné k základnímu fungování (ale k úspěšné hře potřebné jsou) už se dohledat nedají a přehledy/počty apod také ne.
    Návod ke hře na diskuzním fóru hry Big F je totálně o ničem.
    No...možná je to od tvůrců záměr..protože asi právě proto mě Big F zatím baví, protože na všechno klikám a všechno zkoumám přímo z herního pole...
    Reálné platby by chtěla Big F myslím ždímat z hráčů ještě víc než Farmerama. Nabídky na koupi výhod za reálné peníze vyskakují často při hře ze všech koutů jako reklama .
    Jo a ještě mi na Big F vadí nějaké kooperativní družstva či co to je. Není to pro hru zatím nutné, tak to přehlížím.... hrát ve skupině, kde mi někdo- reálný hráč- poroučí a kam musím dávat "výpalné", tak to děkuji nechci. No výpalné je ještě to poslední. Hráči, kteří jeden den nehrají se musí např. vedoucímu seskupení omluvit jako ve škole nebo v práci a povinně řeší úkoly, které jim vedoucí zadá z možností, co hra momentálně nabízí.
    Tudíž je ineraktivnost mezi hráči velmi nepříjemná, založená na práci opravdového týmu, kde jeden či dva většinou velí a ostatní poslouchají. Odměny si pak dělí mezi sebou, ale myslím dělení určuje zase vedoucí. Tedy je takováto týmová hra určená spíš pro lidi co se shlédli v komandování ostatních. Možná je to ale dobrý trenažér pro potenciální managery a potenciální majitele skutečných maličkých firem s několika zaměstnanci - aby se naučili vést tým...
    Další nevýhoda Big F - všechno pro neplatiče šíleně trvá - třeba upgrade věcí a budov nebo jejich stavba trvá i hodiny (někdy i skoro celý den) a lze stavět nebo upgradovat vždy jen jednu věc na celé farmě. Proto se může stát, že aby se splnily úkoly a funkce farmy se upgradovaly atd, tak se hra jako taková různými stavbami a zlepšeními zablokuje aspoň částečně na celé dny.
    Už postavené věci na farmě nelze "zbourat" a schovat na někdy jindy - kromě téměř nepotřebných dekorací (u dekorací to jde). Tedy když chci něco zbourat, trvá to zase určitou dobu než to zmizí z farmy, ale zmizí to navždy (není o nikde uskladněno na jindy- jako tady na Farmeramě např chlívky a stromy)
    Výhodou Big F je , že se nemusí při sklizních klikat jak *****. Jedním klikem se sklidí celé pole.
    Big F se na první pohled zdá, že má hodně možností ohledně různých lokací - podfarem..Ale ty mají nějakou roli až ve vyšších levelech , tak to nemám moc prozkoumané- zatím. Ale zdá se mi, že tyto podfarmy a podlokace mají dost primitivní herní plán. Nicméně různé lokace poskytují rozmanitější aktivity jako je chov a výcvik koní + soutěže a dostihy koní mezi sebou, lov ryb a asi i další věci s loděma?
    Grafika Big F je realističtější ale jen v počátku. Později má hra různé kolotoče, růžové kravíny a další bizarrnosti

    Možnou výhodou je poskytování úkolů systémem, které neustále nově naskakují po splnění úkolů předešlých a jsou zezačátku rychle splnitelné. Proto na začátku tento fakt může držet hráče u hry nepřetržitě na dlouhou dobu. Ale po jisté době se nahromadí úkoly s nutností upgradovat postavené části farmy a stavět nové části , což hráče může znechutit - viz dloiuhá doba stavby a možnost stavět pouze jeden předmět a další může až po ukončení stavby předešlé atd.
    Akce jsou spíš jednoduché a trvají velmi krátce a vlastně aspoň zpočátku provádí hráče hrou a i když je jich hodně, jsou jiného rázu a nevadí, že jich je tolik - jsou to spíš úkoly než akce. Jediné minus na akcích zatím jsou ty "čekací" upgradovací a stavící úkoly. Existují i delší akce, ale zatím nejsou nikdy tak překombinované
    Zatím závěr ze hry Big F:
    Absence pořádného návodu, k dispozici jen popis základních obecných funkcí
    Pomalost při výstavbě a upgradech a nemožnost schovat si zbourané věci na jindy - kromě dekorací
    Mě natolik znechucuje, že zatím (po počáteční euforii ze zkoumání nové hry), musím říct, že hra Big F je podivně těžkopádná a špatně hratelná.
    Možná její kouzlo spočívá v týmové spolupráci? - To nemůžu posoudit - nezkoušela jsem. Radši totiž pracuji sólově na svém...
    Rozmanitější lokace a aktivity - několik druhů farem, ranč s koňmi (výcvik koní, soutěže), lov ryb, dekorace v okolí s určitou aktivitou

    Akce jsou pochopitelnější a jasnější asi i jednodušší
    Má někdo s touto hrou zkušenosti?

    BTW mně Big Farm trochu připomíná křížence Farmy a Skyramy (Skyrama je patrně podle názvu od stejných tvůrců jako Farmerama, proto je to divné...asi od sebe jednotlivé autorské skupiny dost hodně opisují... měla jsem dojem, že Big Farm dělala jiná skupina než různé RAMY???)
    Musím však říct, že Skyrama byla určitě povedenější než Big F a měla i podrobnější návod i když v angličtině.
     
    Naposledy upraveno: 12/7/19
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.