Zpětná vazba Dožínky a TOP1000 ... Chcete i letos TOP1000 v Dožínkách?

Diskuze na fóru 'Zpětná vazba' zahájená uživatelem danda-vnovis, 27/7/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chcete, aby TOP1000 byla i letos součástí Dožínkové akce?

Anketa uzavřena 10/8/18.
  1. 1. ANO

    69.5%
  2. 2. NE

    30.5%
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    [​IMG] Milí farmáři, máme pro vás další průzkum ohledně Dožínek a oblíbené TOP1000. Vývojáři hry by rádi touto cestou zjistili, zda chcete aby i letos byla součástí Dožínek miniakce TOP1000. Součástí této ankety je i hlasování, takže se prosím nezapomeňte vyjádřit i tam a těšíme se samozřejmě i na vaše nápady a připomínky k této oblíbené akci.

    [​IMG]

    Cílem této ankety je zjistit, zda opravdu hráči o TOP1000 stojí, aby byla součástí oblíbené akce Dožínky a současně jak pohlížíte na férovost a dostupnost TOP1000 pro Vás jako pro hráče. Vzhledem k problémům mezi lokacemi, který loni nastal, jsme se rozhodli se Vás hráčů zeptat na Váš osobní názor.

    [​IMG]

    Děkujeme Vám všem, kteří se zde vyjádříte, ať už v příspěvku nebo i v hlasování.
    Váš Farmerama Team
     
  2. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    K tomu se těžko vyjadřuje, chtěl bych napsat asi milion myšlenek a připomínek, ale vlastně mě to nijak moc nezajímá.
    TOP 1000, nebo TOP 5000, nevidím v tom rozdíl.
    Pokud by byly pravidla nastaveny trochu jinak, asi bych se zůčastnil, ale vzhledem k tomu že odměna ani náhodou neodpovídá vloženým prostředkům, mě to asi nikdy zajímat nebude.
    Jo jednou jsem se hecnul (teď si přesně nevzpomínám kde to přesně bylo) a nakonec jsem byl za toho špatného, když mi tady hráči dávaly dost jasně najevo, že jsem tu odměnu získal jen díky kupování věcí / košíků / nebo čeho, za reálné peníze.

    Kdyby to byla soutěž ve které se dávají odměny i za účast, tak proč ne, ale ohodnotit jen pár stovek / tisíc hráčů, mi nedává ani nejmenčí šanci se čehokoliv zůčastnit.

    Tyhle akce, jsou jen pro pár lidí a myslím že všichni víme moc dobře že férově to nevyhraje nikdo. To by se musely takové soutěže dělat z ohledem na levly a bez možnosti si dopomoci nákupy.

    TOP "cokoliv" bych bral, jedině v případě že by všichni začaly stejně a měly stejné možnosti.
    Nedávno to ukázala akce na speciální ploše na kterou neplatí žádné bonusy a produkty. To bylo najednou lidí, kteří brblaly že to asi nestihnou - a byly to i lidi kteří tři dny po začátcích akcí hlásí hotovo (z přebytkem)

    Až bude nějaká taková TOPka, pak se ji rád zůčastním, protože bude fér z rovnými šancemi pro všechny.

    PS : hlasovat nebudu. Nevím jak bych měl odpovědět. ANO, nebo NE ? V podobě jaká je teď TOP dožínková akce, je mi to jedno. Nezůčastním se protože nemám šanci se umístit, ale nebudu proti tomu, když ostatní jsou spokojení. Kazit radost jim nechci :)
     
  3. máťochov

    máťochov Stará škola

    Zdravím farmáři. Farmeramu hraji s pauzami od podzimu 2010 a za tu dobu se hra velice změnila. Vzhledem k tomu, že hraji tak nějak v poklidu, zpravidla jen večer, tak se přiznám že už ani nevím čeho všeho je možné v této hře využít k navýšení BZ a ani mě to už asi nezajímá. Myslím, že s bonusy se to v této hře už krutě přehnalo a neustálé možnosti dokupování různých řádků a mazlíčků to jen zhoršují. Takže nějaká ta dekorka za úspěch v TOP 1000 je dnes už jaksi mimo.

    Nicméně hlasuji pro TOP 1000, protože jsem člověk hravý a topka jednou za rok prostě ke hře podle mě patří. Vždy jsem se na dožínky těšil, byl to takový vrchol roku a i když jsem v topce uspěl snad jen dvakrát, rád tu stodolu zase na podzim vyklidím. Bez toho mumraje kolem topky by to už nebyla farmerama;).

    P.S. Letos nakupuji plodů co se dá, tak ať Vás ani nenapadne topku zrušitxD.
     
  4. larelay

    larelay Analytik fóra

    Naprosto nesmyslná otázka, mi přijde. Komu TOPka vadí? Férová není kvůli faktoru náhody celá hra a podle pohledu některých ani kvůli nákupům, tudíž nemůže být ani TOPka. Ne že bych byla až tak velký fanda do TOPky, hrála jsem ji tuším dvakrát, ale je to jedna z mála věcí, která je ve hře dlouho a má tradici, budí sentiment, nostalgii a na fóru často i solidaritu a aspoň částečně jednotu. Za mne prosím nerušit.
    Nicméně prosím o tutéž anketu na tajemné sazenice, tajemné chlévy, převažující genetiku při šlechtění, nesmyslné odměny v řádcích apod. Proč se RT ptá na to, co tu snad nikdo dosud moc neřešil, a neposlouchá (nečte) spontánní ohlasy hráčů reportované moderátory a adminy a podle nich se neřídí?
    Ach jo...
     
  5. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Jsem také pro,ikdyž už se neúčastním.RT z toho udělal takovou frašku,že až hamba plut!:p
    Jóó peníze až na prvním místě!o_O
    Stejně tak žebříček TOP farmářů!:p
     
  6. MatysekKamilek

    MatysekKamilek Imperátor fóra

    Topka.... no nevím co k tomu dodat... první pokus jsem zkusila předloni a loni... neuspěla jsem ani jednou.
    Ale letos to opět zkusím...
     
    -Kuteno-, evainfo a Honzulka05 tohle ocenili.
  7. doben

    doben Ikona fóra

    Když teda RT tak moc stojí o tu zpětnou vazbu, tak sem něco napíšu. Musím říct, že osobně bych určitě uvítal spíš TOPku, která by se podobala té psí, protože alespoň pro mě byla mnohem zábavnější. (samozřejmě bez možnosti nákupu košů s akčními předměty)
    Ale chápu, že tahle anketa se týká topky při dožínkách. Dal jsem ANO a mám hned několik důvodů proč.
    - Ve hře je dle mého názoru velmi málo příležitostí, při kterých je možné porovnávat své výsledky s jinými farmáři, což je podle mě celkem škoda.
    - Dožínky už k této hře prostě patří.
    - Atmosféře na fóru při dožínkách se atmosféra při žádné jiné akci nevyrovná.

    Ale samozřejmě bych měl i několik připomínek.
    Množství hráčů
    Momentálně už je hra v takovém stavu, že na prvních místech se umístťují pouze hráči, kteří do hry vrazí spousty peněz a využijí např. taktiku kaštaňák + pohopole + SH + bonusy z KŠ a během chvilky mají spousty protihodnoty, kterou ostatní hráči, kteří do hry nedávají tolik peněz nemají šanci napěstovat. Proto bych byl určitě pro, aby bylo minimálně TOP 3000, ale klidně třeba TOP 6000 nebo TOP 10000. Prostě, aby se mohlo umístit více hráčů. To by mohlo být motivací pro ty, kteří nemají tak velké zásoby protihodnoty, jako ti, kteří šetří na dožínky celý rok.
    Odměny
    Další věcí, kterou bych určitě upravil jsou odměny. Jak už tu někdo zmínil, dekorka na zvýšení počtu BZ ze sklizně už v dnešní době není tak hodnotná jako bývala a určitě už není tak velkou motivací. Proto si myslím, že by bylo vhodné, aby ji nahradil třeba obrstromek nebo něco jiného, co by bylo unikátního např dekorka dávající denně 2 párty lístky nebo dekorka dávající denně 2 SK nebo dekorka dávající bednu s nějakým velmi hodnotným obsahem, kterou by nebylo možné získat nijak jinak. Samozřejmě se nabízí i florenovník, ale ten RT podle mě nedá. Také by mohl být zajímavou odměnou třeba bonusový zvěřinec, výrobna nebo arboretum. Prostě možností je hodně, ale chtělo by to něco unikátního.
    Další věcí, která se týká odměn je jejich rozdělení. Tady nevím, jestli se mnou budou někteří souhlasit. Byl bych pro, aby hlavní odměnu např. ten obrstromek nebo nejlepší dekorku nedostalo jen TOP 1000 hráčů, ale minimálně TOP 2000 hráčů, lépe těch TOP 3000 hráčů. Ostatní odměny už by se pro jednotlivé tisícovky mohly lišit.
    Například by to mohlo vypadat takto:
    TOP 1000
    1x Nejlepší dekorka
    1x Dekorka značící, že se hráč dostal do TOP 1000
    1x Zvěřinec (Byl by bonusový, takže hráči, kteří jej získají mohou mít celkově o 1 zvěřinec více než ostatní hráči. Plány na rozšíření by dostali rovnou s ním nebo by se jim zpřístupnil nový úkol v družstvu, ve kterém by je mohli získat.)
    500 SH
    300 SK
    50 Párty lístků
    Pomocníci na 1 měsíc

    TOP 2000
    1x Nejlepší dekorka
    1x Dekorka značící, že se hráč dostal do TOP 2000
    1x Arboretum (Bylo by bonusové, takže hráči, kteří jej získají mohou mít celkově o 1 arboretum více než ostatní hráči. Plány na rozšíření by dostali rovnou s ním nebo by se jim zpřístupnil nový úkol v družstvu, ve kterém by je mohli získat.)
    100 SH
    50 SK
    10 Párty lístků
    Pomocníci na 1 týden

    TOP 3000
    1x Nejlepší dekorka
    20 SH
    10 SK
    2 Párty lístky

    Samozřejmě odměny by si určilo RT, ale chtěl jsem znázornit, jak bych si představoval rozdíly mezi nimi. Nejlepší dekorku by dostalo tolik hráčů proto, aby se to všem vyplatilo a aby mělo motivaci se topky účastnit více hráčů. Samozřejmě nevím, kolik hráčů hru aktivně hraje, takže asi nemá smysl rozdávat nejlepší dekorku 10000 hráčů, ale to už si musí nastavit RT.

    Ještě bych upravil odměny za dodání určitého množství protihodnoty. Místo beden bych určitě uvítal spíš farmářské mince nebo minimálně hvězdičkové mince, aby si hráči mohli vybrat to, co potřebují, což by mohlo být další motivací k účasti.

    Možnost spolupráce
    Samozřejmě by mohlo být také zajímavé, aby byl žebříček jednotlivých lokací. Mohla by se sčítat protihodnota všech hráčů z dané lokace a jednotlivé lokace by se mohly porovnávat mezi sebou. Přičemž by si při dodání určité protihodnoty odemykaly zvláštní odměny.

    Nebo by se mohla sčítat celková protihodnota všech hráčů a při dosažení určitých cílů by také mohly být zvláštní odměny.

    Prostě možností, jak udělat TOPku atraktivnější a zajímavější pro širší skupinu hráčů je spousta a je jen na RT, jestli bude chtít.

    Měl jsem více nápadů, ale teď už se mi nevybavují, takže pokud si na něco vzpomenu, ještě to sem doplním.
     
  8. timonek.

    timonek. Pilný autor

    To se jako ptají jestli podmínit dodávání do topky splněním dílčích ůkolů .... za mě klidně ;)
    Dožínky mám spojeny s měřením celosezoní práce ... tak nevím co neférového se tady pořád zminuje:wuerg:
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  9. Bezejmenný

    Bezejmenný Ikona fóra

    timonek : "Dožínky mám spojeny s měřením celosezoní práce ... tak nevím co neférového se tady pořád zminuje"

    Třeba taková neférovost, že si to výtězství můžeš v podstatě koupit za reálné peníze.
    Nebo mi chceš vážně tvrdit, že hráči na prvních, řekněme, 100 místech si oprvavdu dokáží každý rok nashromáždit věci za pomalu půl miliardy, běžným pěstováním ? Ale no tak. Takové zásoby nedáš dohromady bez kupování balíků a košíků ani omylem.
    Toliko k jakékoliv férovosti.
     
  10. timonek.

    timonek. Pilný autor

    Tato hra se dá hrát třemi způsoby dostatkem času, plánováním , placením ,pokud to někdo dá dohromady tak dá i ty miliardy .... já to dal "na pohodu" jen s kombajnem (a trhem)
    726timonek.cs391 848 738
    a že někdo platí víc než já mi nevadí jeho věc (mě by ta výhra ani netěšila)
     
  11. zina

    zina Perspektivní autor

    Prehľad hlasovania v ostatných krajinách:

    [​IMG]

    Môj názor na TOP100/3000:
    Asi by to pri zrušení topky tento rok bola rana pod pás pre hráčov, ktorí sa 3/4 roka intenzívne pripravujú na túto jedinečnú udalosť v hre, či už pestovaním alebo nákupmi. Aj v prípade prevahy hlasovania za zrušenie topky, by BP mal rozhodnúť o tomto kroku až od nasledujúceho roku a s dostatočným predstihom (hneď po Dožinkách) hráčov o svojom rozhodnutí informovať.
    Myslím si, že topka je zaujímavá či už pre hráčov, ktorí sa jej zúčastnia a rovnako aj pre nezúčastnených hráčov, ktorí počas akcie veľmi výhodné predajú svoje zásoby a navýšia si svoje kontá.

    Bezejmenný: nazhromaždiť za rok protihodnotu vo výške 500 miliónov nie je až taký problém. Ak sa hráč zameral počas OaD na zisk Papagájových stromov (čo kedysi nebol taký problém ako dnes), tak pri počte 245 stromov, s použitím ananásového pečiva a denným zberom, mohol získať 268 275 peria papagája, čo pri jeho protihodnote 1864 predstavuje celkovú protihodnotu
    500 064 600.
     
  12. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Zdravím, nechal bych topku pro letošní dožínky (jak píše zina, někteří hráči se na ni připravují), zkusil jsem loni, uspěl jsem a co z toho, z hravého dodávání se stala zde na fóru tragikomedie...) již nikdy více ,-) čili Top nepotřebuji.
    Pokud zůstane, zlepšil bych odměny, ty chatrče (domky), které jsem dostal mě straší každý den, prodávat zásoby nebudu přísun krejcarů je dostatečný ,-)))
    Férovost? důkazy nemám tak nemůžu hodnotit, ale iluze si nedělám ,-)))))
     
  13. tazvenuse

    tazvenuse Veterán fóra

    Proč rušit něco, co je roky zaběhlé, spousta farmářů se na ni poctivě připravuje a těší se...Já jsem se pokusila 3x , jednou to nevyšlo...Letos do toho nejdu, ale dala jsem ano, chci aby Topka byla součástí dožínek...Chci fandit našim barvám;)
     
  14. bbowling

    bbowling Hvězda fóra

    Meleš blbosti ... vítězství se koupit nedá, aspoň ne tak, jak ty to tady popisuješ. Trochu v tvém příspěvku cítím takovou malou závist ....

    Nebudu se tady rozepisovat ohledně peněnz, protože je to 100x omleté, ale na penězích hra stojí a je dobře, že jsou tady jedinci, kteří do toho investují velké sumy, protože pak si ti ostatní můžou hrát-

    A dát dohromady půl miliardy v protihodnotě je opravdu brnkačka, stačí se jen trochu snažit.

    Nechat TOPku spojenou s Dožínkami a dál to neřešit, není proč to měnit.
     
  15. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Bezejmenný napsal: Třeba taková neférovost, že si to výtězství můžeš v podstatě koupit za reálné peníze.
    Nebo mi chceš vážně tvrdit, že hráči na prvních, řekněme, 100 místech si oprvavdu dokáží každý rok nashromáždit věci za pomalu půl miliardy, běžným pěstováním ? Ale no tak. Takové zásoby nedáš dohromady bez kupování balíků a košíků ani omylem.
    Toliko k jakékoliv férovosti.

    Celá léta jsem dožínky nejela, až poslední dožínky a uspěla jsem a to bez reálné korunky nákladů, možná, že někdo nakupuje, ale my, jako šetřílkové většinou ne a máme docela dobré úspěchy v obsazení předních pozic při dožínkách. Dožínky chtějí opravdu hlavně přípravu a když na to nemám, tak do toho letos nejdu a uvidíme, zda to zvládnu na příští rok. Při OaD jsem si už před nějakým rokem povyměňovala papouščí pírka a poslední dobou i santalovníky a jsou na plochách celý rok i o akcích vždy uvažuji, jestli mi za to stojí bourání stromů. Za ten rok se dá fakt vypěstovat na účast a nic nekupovat.
    Dala jsem ano a dala bych i když bych dožínky nejela, protože to semknutí všech českých i slovenských hráčů při dožínkách je úžasné, těším se na to celý rok. Když jsem dožínky nejela, tak jsem i pomáhala a držela všem palce. Teď mi za to stojí ten adrenalin jestli uspěji či ne
     
    Naposledy upraveno: 2/8/18
  16. liduška14

    liduška14 Pilný autor

    Dávám ano,loni jsem se poprvé zůčastnila,byl to adrenalin,bavilo mě to.Jen ty odměny za to nestály..Celý rok se z toho dostávám,letos do toho nejdu,snad příště.
     
    Naposledy upraveno: 1/8/18
    evainfo a Honzulka05 tohle ocenili.
  17. Lyzarka

    Lyzarka Velvyslanec fóra

    Proč najednou tady u akce taková starostlivost, jestli jí chceme či nechceme? I když jí dají, ten kdo jí nechce, jí může zcela ignorovat. Myslím si, že jsou jiné věci, na které by bylo vhodné se ptát a nebo spíš jsou jiné věci, na které by měli podle fóra reagovat, to se bohužel neděje.
    Jela jsem dožínky s Topkou hodněkrát, když budou, zkusím znova, zbylo toho dost z loňska, čekala jsem je horší. A když nebudou? Tak zkrátka se asi nebude do čeho pouštět, ne?
    Mně se dotaz zdá nesmyslný. Stejně si udělají co budou chtít. :eek:
     
  18. pajaable

    pajaable Orákulum fóra

    Dala jsem ANO jen snad kvůli všem,kteří celý rok pilně "hamoní".Sice se nezúčastňuji,ale ostatním,kteří do této akce jdou vždy držím palce.Byla by škoda,kdyby jejich celoroční
    snaha byla letos k ničemu.
    Naprosto souhlasím s názorem,že je celá tato anketa trapná,protože si RT stejně rozhodne
    podle svého, nemá-li již rozhodnuto.
     
    kiki2305 a Honzulka05 tohle ocenili.
  19. zina

    zina Perspektivní autor

    Prehľad hlasovania 2.8. o 18:00 hod. V zahraničí je hlasovanie ukončené.

    [​IMG]
     
  20. Twinulka

    Twinulka Dozorce fóra

    To je najednou zájmu o náš názor. Pár let po sobě se Topky aktivně účastním a s nějakou férovostí jsem neměla problém. Vím dopředu, že první, druhá, ani desátá nikdy nebudu a jsem s tím smířená. Jak se kdo dopracuje k tomu, aby se na ten první flek vyhoupl mi je jedno, starám se o svou farmu, o své nákupy, o své pěstování. Jasně, vždycky se tady bude řešit to, jak je možné, že ten a ten toho má tolik, že do pomyslného kresleného sudu může hodit cokoliv, co jiný nepěstuje za pět let. Ale i to k tomu za ty roky patří a nedělala bych z toho žádnou vědu.
    V naší komunitě to myslím probíhalo vždycky v rovině fandění, pomáhání si a následně radosti, nebo smutku...v tom je akce unikátní a proto bych byla pro, zachovat ji i nadále. Otázkou je, jak se k tomu RT postaví a pokud se o náš názor opravdu zajímají, mělo by se jim dát najevo i to, že chceme, aby tahle akce měla šmrnc a odměna z ní byla odpovídající, nebo alespoň ne směšná.

    P.S. Ve Finsku mají jasno, prostě NE a šmitec xD