Archiv vyřazených návrhů

Diskuze na fóru 'Zlepšovací návrhy' zahájená uživatelem danda-vnovis, 7/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    V tomto vláknu najdete znění návrhů, které od ledna 2011 nesplnily podmínky a nebyly předány Realizačnímu týmu hry
     
    Naposledy upraveno: 8/5/19
  2. -sejtan-

    -sejtan- Pisálek fóra

    Název: Strašidelný hřbitov

    ANO: 33 hlasů (26,4 %)
    NE: 92 hlasů (73,6 %)


    Lidičky, když se otevřel hřbitov, bylo to pro mne jak vánoce, ale bohužel ne na moc dlouho, nebot jsme zase při starém. Nešlo by ten hřbitov otevřít, abychom si mohli obdělávat, kdy chceme? Mohli byste jen za úplnku nějakou akci pro nás vymyslet. Věřím, že nejsem sama kdo by uvítal mít hřbitov stále přístupný a nějakou tu akci na víc a určitě by bylo i méně lidí, kteří nemají žádnou chut na pouze jeden den něco na hřbitově rozjíždět. Kdyby jste dali hlasovat na otevření hřbitova určitě by 100% potvrdilo a nějakou strašidelnou akci by taky uvítalo dobře 90%. děkuji;)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
  3. Hagerr

    Hagerr Expert fóra

    Název: Sběratelské album - více stran pro nálepky

    ANO: 53 hlasy (65,4 %)
    NE: 28 hlasů (34,6 %)


    Pro farmáře, kteří hrají farmu už nějaký ten rok je nálepka z každé akce samozřejmostí....
    Ale s přibývajícími nálepkami se i tenčí místo v albu, což je škoda. S přidáním několika stránek by bylo více místa pro všechny samolepky a i lepší přehlednost.
    Možná by nebylo špatné, kdybychom si mohli na každou stránku dát vlastní nadpis, např.:
    Vánoční samolepky
    Halloween
    Dožínky.......
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
  4. Gabraia

    Gabraia Pilný autor

    Název: Poznámkový blok pro farmu

    ANO: 53 hlasy (74,6 %)
    NE: 18 hlasů (25,4 %)

    Můj nápad není nijak světoobjevný, ale věřím, že by se mnohým hráčům hodil osobní farmářský poznámkový blok. Je to malý prvek, který by mi docela chybí (opakovaně hledám stejné informace, zapomínám od koho jsem dostala zajímavý dárek a komu by tedy bylo dobré časem jeho laskavost oplatit, název plněného úkolu v družstvu - a podmínky splnění,...). Poznámkový blok by prostě sloužil k osobním poznámkám dle vlastní libosti, protože každý má svůj způsob hraní a uvažování.
    Přístup k bloku by mohl být jako samostatné tlačítko v záložkách s nastavením hry nebo v záložce s přístupem na fórum.

    Souhlasíte se mnou?
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
  5. Inoxia

    Inoxia Pisálek fóra

    Název: Vylepšení tržiště

    ANO: 50 hlasů (58,1 %)
    NE: 36 hlasů (41,9 %)

    Při obchodování na tržišti se setkávám s problémem, že chci nakoupit hodně zboží a musím kliknout na "koupit" a následně x krát potvrzovat, že chci opravdu položku zakoupit. Kdyby bylo vedle každé položky okénko na "křížek" - zaškrtat všechny položky které chci koupit a následně odsouhlasit jednou potvrzovací hláškou, bylo by to velké ulehčení.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
    Adalind23, denule97 a babako tohle ocenili.
  6. filiphromek1

    filiphromek1 Perspektivní autor

    Název: Návrh na velikost chlívků

    ANO: 20 hlasů (13,9 %)
    NE: 124 hlasů (86,1 %)

    Mám takový nápad, že by chlívky měli poloviční velikost tedy 2x1 a čtvrtinovou velikost tedy 1x1 aby nezabírali tolik místa. Např. Kurník, ve mlýňe se umeleme slepičí krmivo a na plochu dáme poloviční kurník, klikneme na něj a dáme půlku krmiva takže nám zůstane druhá půlka krmiva ve stodole bude tedy 0,5 slepičího krmiva čas růstu 0:40 a až sklidíme tak sklidíme půlku slepice dalo by se říct dospívající slepici, půl hnojiva a 4 BZ tak ve stodole budeme mít 0,5 slepice. Ve mlýňe umeleme slepičí krmivo a na plochu dáme čtvrtinový kurník, klikneme na něj a dáme čtvrtinu krmiva takže ve stodole nam zůstane třičtvrtina krmiva ve stodole bude tedy 0,75 slepičího krmiva čas růstu 0:20 a až sklidíme kurník získáme čtvrtinu slepice dalo by se říct kuřátko, čtvrtinu krmiva a 2 BZ tak ve stodole budeme mít 0,25 slepice. V obchodě koupíme 4 čtvrtiny kurníku a když je budeme dávat na plochu vedle sebe např. dám vedle sebe 2 čtvrtiny vznikne polovina, dám vedle sebe 4 čtvrtiny vznikne celý kurník.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
    bill tohle ocenil(a).
  7. farmář1970

    farmář1970 Rádoby autor

    Název: Zvířecí mrakochlév

    ANO: 82 hlasů (60,3 %)
    NE: 54 hlasů (39,7 %)

    Zdravím všechny farmáře :)
    Poslední dobou jsem hrozně bádal nad svými chlévy, které většinu svého času stráví v liště a ani nemohou produkovat žádná zvířata či výrobky, protože nemám čas pokaždé po nějaké akci odkopávat políčka a postavit místo nich chlévy a výrobny, protože zanedlouho opět dorazí další akce, což by vedlo k tomu, že bych musel své chlívky opět zbourat a nahradit je políčky, protože pěstování plodin je pro akce důležité. Proto se mi v hlavě vytvořil skvělý nápad, který by vedl k tomu, že by jsme jako farmáři nemuseli stále přetvářet své farmy a ani by nebylo nutné vytvářet nové plochy pro chov či pěstování, protože by stačilo malé místečko pro vybudování mrakochlévu, místo určené pouze pro chov zvířat a výrobu výrobků z výroben.

    Má představa o mrakochlévu by byla taková:
    [​IMG]
    Toto je vzor na mapě na klasické farmě
    [​IMG]
    A toto vzor na mapě pro Bahamaramu

    Jak by to po rozkliknutí vypadalo?
    Prosím, dané obrázky jsou pouze pro představu, nikoliv skutečné návrhové obrázky, kdyby se vám tento projekt zalíbil a byl odsouhlasen.
    [​IMG]
    Mrakochlév podle mých představ by mohl mít stejnou funkčnost, jako ukládání dekorací na magický stonek v tom rozdílu, že by nebyli žádné bonusy a bylo by zde možné pouze budovat chlévy a výrobny, které bychom už nemuseli stále bourat na svých farmách a nahrazovat je políčky pro pěstování.
    Už od slova mrakochlév může být některým z vás jasné, že když už jsem zmínil, že by byla určitá podobnost v nebi a mkrakochlévu, tak tím myslím i jednotlivé řady, nebo spíš poschodí, které by se v mrakochlévu vyskytovali.
    [​IMG]
    Jak už je na obrázku dobře vidět, do každého poschodí v mrakochlévu by bylo možné postavit maximálně 9 chlévů či výroben, mezi kterýma bychom se pohybovali pomocí pohybových šipek jako na nebi.
    [​IMG]

    Samozřejmě pozadí grafického ztvárnění mrakochlévu by bylo vytvořeno tak, aby bylo vhodné. Ztvárnění na nebi je pouze pro představu, jak by nejspíš mrakochlév mohl fungovat. Samozřejmě součástí jednotlivých poschodí by byl kombajn pro chov a také skladiště pitné vody a hnoje.

    Jak bychom mrakochlév získali?
    Mnoho farmářům se z akcí skladuje ve skladišti mnoho hvězdiček, se kterýma si neví rady a proto bychom si mrakochlév odemkli na stromě moudrosti tak za (okolo) 250 hvězdiček.
    Po odemčení by se nám odemknul mrakochlév pro zvířata na farmě a poté mrakochlév na ostrově pro bahama zvířata.

    Jak bychom jednotlivá poschodí získávali?
    Moje představa o doplňování jednotlivých poschodí je taková, že bychom mohli daná poschodí získávat např. v některých akcích a nebo by byla také možnost si jednotlivá poschodí zakoupit za floreny.

    Kolik poschodí bychom po odemčení získali?
    Opět je to pouze moje předtava, ale po odemčení by bylo ideální, kdybychom získali okolo 4 až 5 poschodí, kde bychom mohli svá zvířata chovat. Jednotlivá poschodí bychom si, jak už jsem zmínil v předchozím slajdu dokupovali či popřípadě získávali v akcích :)

    Toť vše k měmu nápadu, doufám, že se vám můj nápad, alespoň trochu líbí :)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
  8. GAMEJAN

    GAMEJAN Zelenáč fóra

    Název: Ovládání hry

    ANO: 26 hlasů (46,4 %)
    NE: 30 hlasů (53,6 %)

    Ahoj,mám návrh na zlepšení ovládání hry.Jelikož se farma rozrůstá a ze hry se stává dlouhodobá klikačka,a fakt nejen při akcích bolí ruka,přicházím s návrhem aby se setí a sklizení místo klikání ovládalo jen posouváním kurzorem.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/16
    1petrkolar, bill a fialka40 tohle ocenili.
  9. filiphromek1

    filiphromek1 Perspektivní autor

    Název: Mini vodní nádrž

    PRO: 11 hlasujících (16,2%)
    PROTI: 57 hlasujících (83,8%)

    Mám nápad ,když bude nádrž na vodu plná (150 kapek) bude se ve farmářském obchodě kupovat Mini vodní nádrž na vodu. Mini vodní nádrž na vodu bude na jedno políčko a vejde se do ní 30 kapek. Pokud se dají Mini nádrže vedle sebe tak se spojí, dvě políčka poberou 60 kapek, čtyři políčka poberou 120. Když bude Hlavní nádrž na vodu prázdná, automaticky se naplní vodou z Mini nádrží. Tento nápad mě napadl ,protože Nádrže na vodu dávají 5 kapek a když mám Hlavní nádrž plnou tak je mi voda k ničemu.
     
    atriadk a vilm4 tohle ocenili.
  10. NeoGenea

    NeoGenea Pisálek fóra

    Název: Zvierata - upgrade verzie
    PRO: 29 (74,4%)
    PROTI: 10 (25,6%)


    http://pictub.club/image/K4kmk

    Mala by som mini zlepsovaci navrh na lepsie vyhladavanie/vyberanie objektov (strom alebo stajna). Priklad budem popisovat pri stajnach, ale podobny princip sa da vyuzit aj pri stromoch.
    Aktualny stav je, ze ak si vyberiete stajnu napr kacky jej XL, XXL, neon ci ine verzie (tj. upgrady), musite vyhladavat medzi vsetkymi Upgradmi vsetkych zvierat. Je to dost neprehladne-.-.
    Moj navrh je, aby sa kusok menu s ponukou upgradov upravilo. Nebolo by jednoduchsie si v jednej casti okna vybrat zviera(stajnu) a vo vedlajsom okne by sa zobrazili k tomuto zvieratu Upgrady a chlieviky?
    Vzhlad by mohol vyzera podobne ako pri slachteni. Nalavo vyber zvierata, napravo 2 Tabstripy (zalozky) v jednej by boli Stajne a pod nou upgrady a v druhej zalozke Vyrobne a jej upgrady
    Mile by bolo mat este informacie o pocte krmiva, a kolko kusov zvierata a jeho slachtenych verzii mame v stodole, to moze byt v okne prehlad,ktore by bolo medzi prehladom a tabstripami
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 26/1/17
  11. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Název: Nové tlačítko na kombajnu pro sklizeň BZ a TBZ vylepšovátek (dekorací)
    PRO: 27 (47,4%)
    PROTI: 30 (52,6%)


    Úvod
    Mnozí z nás mají na několika plochách různé dekorace, které jsou určeny ke zvýšení zisku BZ a TBZ při sklizni.

    Současnost
    Tyto dekorace je nutno aktivovat ručně na jednotlivých plochách, takže hráč mnohdy před sklizní nejprve projde každou plochu, aby aktivoval vše potřebné. To pochopitelně zabírá čas, někdy bohužel i několik minut, o množství přenášených dat při neustálém přecházení mezi plochami nemluvě.

    Návrh
    Navrhuji, aby součástí kombajnu bylo třetí tlačítko umístěné vpravo od tlačítka pro odplevelení (viz obrázek).
    Po stisku tohoto tlačítka by došlo k aktivaci všech "zralých" dekorací, které jsou určeny k navýšení zisku BZ a TBZ, aniž by hráč musel navštívit všechny plochy, na nichž má takové dekorace umístěny. Jde o všechny dekorace typu Domácí dráček, Noční můra, Soví hnízdo, Vraní hnízdo a další
    (neznám názvy všech těchto dekorací).

    [​IMG]

    Výhoda pro hráče
    Nebylo by nutno navštívit každou plochu s příslušnou dekorací před sklizní => rychlejší sklizeň.

    Nevýhoda pro hráče
    Protože by při stisku nového tlačítka mohlo dojít k aktivaci jen "zralých" dekorací pro navýšení BZ a TBZ, existuje nenulové riziko, že hráč nesklidí všechny tyto dekorace. Je ovšem jen a jen na hráči, aby věděl, zda má či nemá příslušné dekorace "zralé". Nic mu pochopitelně nebrání aktivovat takové dekorace i nadále ručně.

    Výhoda pro organizátora hry
    Protože rychlá aktivace těchto dekorací by byla možná jen pomocí kombajnu, dá se předpokládat vyšší atraktivita pomocníků (kombajn...) a tím i možný vyšší zisk za nákup pomocníků hráčskou komunitou.

    Nevýhoda pro organizátora hry
    O žádné nevím. Snad jedině nutnost změnu naprogramovat...
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 26/1/17
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  12. youda69

    youda69 Rádoby autor

    Název: Výroba krmiva - mlýn

    ANO: 17 %
    NE: 83 %

    k tlačítku počet kusů přidat další, např. x10, x20, x30, x40, x50, x100.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 1/7/17
  13. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    Název: Farmářský dům

    ANO: 48.5%
    NE: 51.5%

    Uvítala bych možnost splnit všechny zakázky najednou.Otravuje mě každou zakázku odkliknout zvlášť.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  14. Baroland

    Baroland Ikona fóra

    Název: Možnosti výběru řádků v Nebi

    Ano: 45 hlasů (93.8%)
    Ne: 3 hlasy (6.3%)

    Větve v nebi jsou rozlišeny podle druhů poskytovaných bonusů.
    Můžeme je "odklikávat" podle druhů.Po jednom,nebo všechny zaráz
    Máme možnost označení prioritních větví,ale nemáme možnost označení těch,které nechceme aby se kliknutím na celkový symbol (větvičky-všech dohromady) aktivovali.

    Navrhuji úpravu stonku,kde si můžem označit řádky které nechceme bez opětovného souhlasu aktivovat.

    Tak se pak nemůže stát,že bude akce např. jako teď -strašidelná a já budu míti 168 hod.řádek od včerejška odkliknutý a dnes ani na 3-4 dňovou akci ho už nevyužiji.

    Také jsou tam řádky které se aktivují úplně zbytečně,neb když nemám psi a kočky na ploše,nezískám z nich bz navíc apod.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  15. Inndy

    Inndy Zelenáč fóra

    Název : Vylepšení trhu

    ANO : 1 hlas 5.0%
    NE : 19 hlasů 95.0%

    Zdravím všechny hráče této úžasné hry.
    Navrhuji malou úpravu na trhu. Mě osobně by pomohlo, kdyby bylo možno koupit jen část dané nabídky.

    Příklad:
    Prodávající dá na trh nabídku 20 prasat, ale kupující nechce 20 prasat, ale jen 5.

    Bylo by fajn kdyby se nemusela kupovat celá nabídka, ale třeba jen část.
    Možná se to už někomu stalo jako mě, že potřeboval jen pár kusů, ale nabídka není na trhu a nechci kvůli tomu kupovat celé množství.
    Doufám, že všichni pochopili jak to bylo myšleno a omlouvám se, jestli tu už takový návrh byl.
     
  16. Danielaa25

    Danielaa25 Osvícený autor

    Název : Nízká cena zavedených šlechtěnců

    ANO : 26 hlasů 50.0%
    NE : 26 hlasů 50.0%


    Nejsem spokojená s cenami vysokých šlechtěnců. Trh je prázdný a nejvyšší šlechtěnci se neprodávají, protože mají nízkou cenu.Nikdo je nedává na trh, za tak nízkou cenu.Určitě by šlo zařídit tuto cenu uměle navýšit hned zpočátku.
     
    Honzulka05 tohle ocenil(a).
  17. farmář1970

    farmář1970 Rádoby autor

    Název : Korekce množství materiálu pro upgradování skladišť (zvěřinec, výrobna)

    ANO : 15 hlasů 51.7%
    NE : 14 hlasů 48.3%

    Zdravím všechny a všem přeji krásný den :)

    Už delší dobu mě trápí problematika množství materiálu potřebného pro upgradování skladišť, jako je zvěřinec a výrobna. Vzhledem k menšímu množství vypadávání určitého materiálu z jednotlivých herních ploch a z beden s nářadím (normální, XL, XXL a XXXL), jako jsou cihly a prkna, vůči velkému množství materiálu pro upgradování těchto skladišť, by bylo za vhodné vzít v potaz, že ne všem farmářům může být do budoucna umožněno jakéhokoliv upgradování pro určitá skladiště, jako je zvěřinec a výrobna a plného využití jejich upgradů.

    Tento návrh jsem vytvořil pro RT z důvodu korekce množství materiálů pro upgradování skladišť, či zvýšení množství materiálů v podobě odměň z jednotlivých akcí či z družstevních úkolů.

    Takto vypadá dosavadní množství materiálu pro první upgradování zvěřince a výrobny:
    http://www.pictu.cz/image.php?di=BSFB

    a pro druhé upgradování zvěřince a výrobny:
    http://www.pictu.cz/image.php?di=UPSW

    Takto vypadá můj návrh korektury množství materiálu pro první upgradování zvěřince a výrobny:
    http://www.pictu.cz/image.php?di=AVWN

    a pro druhé upgradování zvěřince a výrobny:
    http://www.pictu.cz/image.php?di=L9K3

    Pokud ale RT nebude s korekcí množství souhlasit, pak by bylo za vhodné vzít alespoň v potaz zvýšení zisku materiálů v rámci odměn v jednotlivých akcí či drustevních úkolech :)

    Toť vše k mému zlepšovacímu návrhu a všem přeji přijemné farmaření ;)

    Předem se moc omlouvám za špatné pojmenování vlákna. Namísto kokerce má být korekce :oops:
     
  18. bropyk

    bropyk Hrabě fóra

    Název : Cena nových komodit na trhu

    ANO : 18 hlasů 38.3%
    NE : 29 hlasů 61.7%


    Navrhuji, aby cena nových komodit (všech bez rozdílu) nebyla stanovena podle protihodnoty, ale fixně - 10 mil kr. Myslím, že trh by tímto fungoval normálně.
     
  19. kajdaslavka

    kajdaslavka Pisálek fóra

    Název: Rychlé vyhledávání stromů, stájí, dílen a dekorací na hrací ploše

    ANO: možnost 1. 62 hlasů 71.3%
    ANO: možnost 2. 42 hlasů 48.3%
    NE: 0 hlasů 0.0%

    Při velkém množství stromů, stájí, dílen a dekorací na herní ploše bývá nepřehledné co mám či nemám na ploše a může se snadno stát, že zapomeneme vysadit nový strom, stáj, dílnu či dekoraci nebo naopak vysadíme vícekrát a zbytečně si ubíráme místo na ploše. Proto navrhuji jednoduchou úpravu vyhledávání na ploše ve dvou variantách:
    1.varianta - přidání vyhledávání ke Stodole - možnost vyhledávat usazené předměty na ploše stejným způsobem jako je to ve Stodole. Zde by se pouze ukázalo, zda daný předmět na té které ploše je umístěný
    2.varianta - samostatné vyhledávací okno - zde by se vyhledávalo stejným principem jako ve Stodole ale přímo na ploše a hledaný předmět by se barevně zvýraznil pro lepší přehlednost.
    Hledat by se dalo vždy pouze na otevřené ploše.
     
  20. farmář1970

    farmář1970 Rádoby autor

    Název: Souhlasíte s grafickým vylepšením našich Parků?

    ANO: 18 hlasů 51.4%
    NE: 17 hlasů 48.6%

    Zdravím všechny farmáře!

    Už delší dobu mě trápila věc, ohledně staršího grafického zpracování Parku pro naše dekorace. Vzhledem k tomu, jak farma postupuje svou propracovaností neustále dál a všechno možné vylepšuje, ať už to jsou nové herní plochy či jejich grafické vylepšení, myslím si, že i místo, kam ukládáme naše všemožné trofeje z různých akcí, by mohlo vypadat trochu lépe a mohlo tak zapadnout k ostatním plochám naší farmeramy.

    Pracoval jsem na graficky vzhledovém návrhu Parku pro RT, který by mohl vypadat nějak takto:
    http://www.pictu.cz/image.php?di=8E3O

    Pokud máte pocit, že by si i naše Parky zasloužili trochu grafického vylepšení, tak neváhejte a podpořte tento návrh ;)
    http://www.pictu.cz/image.php?di=SDTF

    S přáním krásných farmářských dnů,

    farmář1970 :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.