Archiv předaných návrhů

Diskuze na fóru 'Zlepšovací návrhy' zahájená uživatelem danda-vnovis, 7/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. danda-vnovis

    danda-vnovis Global Team Leader Team Farmerama CZ & SK

    V tomto vláknu najdete znění návrhů, které byly od ledna 2011 předány Realizačnímu týmu hry
     
  2. haník30

    haník30 Guest

    Prostor: Zimní zahrada - 08.08.2010

    autor: **POMPO**

    ... Zdravím všechny farmáře a farmářky
    ... Mám jeden možná šilenej nápad, ale přesto se vám ho tu pokusím nastínit

    Napadlo mě, že by bylo docela fajn tak jako se od 17lvl otevírá Divoká louka, mohla by se od 50lvl otevřít další louka, která by se jmenovala Zimní zahrada..

    Po zaplacení poplatku 100FL (takže tvůrci by měli zisk a nám by tento jednorázový poplatek asi neublížil) by se nám spřístupnila nová zasněžená louka, kterou by jsme opět museli "uklidit" pomocí dalších 12.-15.sousedů.

    zde bychom mohli chovat nové druhy zvířat (vlci, srnky, kance, sovy apod.)
    nové plodiny (houby, dřeviny, různé skleníkové rostliny)
    z těchto pak získávat užitečné věci (kožešiny, šišky, dřevo, chvojí...)

    také by byly k dispozici nové dekorace (sněžný pluh, sněhulák, zamrzlé jezírko, krmelec, ohniště..)

    Chování zvěře a pěstování plodin by bylo náročnější jak časově tak množstvím dodávaných surovin (více vody, více krmiva na jeden chov..)

    také by tu občas místo deště mohla řádit sněhová bouře, která by mohla nezabezpečené rostliny (např.chvojím nebo hnojivem) zničit.

    Celá louka by změnila vzhled v podobě zasněžených budov a stromů..

    Spousta věcí by se dala určitě rozvést a vylepšit, proto tohle berte jako nápad..

    Vím, že to není jednoduché, ale myslím, že by to tuhle hru ve vyšších lvl dost solidně oživilo..

    ... A tak se ptám: Jste pro Zimní zahradu?

    ... lidi moc děkuju za kladné hodnocení návrhu a chci jenom dodat, že ta cena za FL je jen orientační a netrvám na ni. Samo sebou by bylo fajn otevřít zimní zahradu za Kr třeba i za 200tis.. Ale bohužel tohle už z nás nikdo nevyřešíme to si tvůrci stanoví sami..
    Ještě jednou díky **POMPO**
     
    karkulka413, borec225 a Falbala110 tohle ocenili.
  3. haník30

    haník30 Guest

    Výrobny: Palirna - 30.08.2010

    autor: Rady75

    Ahojky, jelikož každý má spoustu produktů, které se těžko prodávají, tak by bylo dobré buď udělat nějakou sezónu a za splňení zakázek by se postupně sestavila palírna, na které by se pak mohlo pálit ze švestek, jablek atd. A nebo jiná možnost, jak si sestavujem kurníky na výrobu vajec, tak by se mohla sestavit i palírna, nebo i malý pivovar, tím by se také mohlo pěstovat hroznové víno a pak také vyrábět víno. Jelikož to tu hrají i malé děti, tak by bylo dobré si postavit továrničku na výrobu marmelád a džemů, nebo i sirupů, ta továrnička by nám zůstala na pořád, jako mlýn, kde si vyrábíme krmivo a v té továrničce by se stále něco vyrábělo, jeliož budou přibívat nové plodiny.
    Továrna: střešní tašky 2000ks, cihly 4000ks, prkna 2000ks, hřebíky 6000ks, kladiva 50ks.
    V továrně by byla postraní lišta, kde by jsme si mohli vybrat co chceme vyrobit, byly by tam hlavní nabídky a to lihovyny, mošty, marmelády a limonády, tyto nabídky by pak měli podsložky a to třeba když budem chtít pálit slivovici tak si lkiknem na lihoviny a vyjede nám tabulka, kde budem mít na výběr slivovice, meruňkovice atd. a to samé by bylo u moštů, marmelád a limonád.
    Na výrobu lihovin by jsme potřebovali 50ks ovoce a 30ks cukrové třtiny. Výroba by trvala 8h.
    Na mošty a limonády 30ks ovoce, 20ks cukrové třtiny a 10l vody.
    Výroba by trvala 6h.
    Na marmelády a džemy 30ks ovoce, 20ks cukrové třtiny a 5l vody.
    Výroba by trvala 4h.
    Samozřejmně by jsme mohli ovoce kombinovat.

    Má kamarádka Katy to nerozepsala, tak doufám, že je toto dosti vyčerpávající. Zatím papa a budem s Katy jen doufat, že něco z toho projde papa.
     
  4. haník30

    haník30 Guest

    Družstvo: Stromová archa

    autor: 1971maja

    protože jsem právě dnes dokončila noemovu archu, začala jsem pátrat, co čeho bych se pustila - myslím, že až na nějaké drobnosti jde vše získat normální hrou při troše trpělivosti, jediné, co je opomíjeno jsou stromy, proto jsem zapátrala v archivu a našla tam nápad "stromová archa a dětské stromování" a rozhodla se, že se pokusím tento návrh trochu dopracovat, aby byl "hoden" vaší diskuse; názvy jsem použila z původního návrhu, takže je zde prostor pro fantazii všech ostatních. Návrh tedy zní:
    Do družstva by se přidaly další dva úkoly, které by ovšem nebyly na čas - záměrem těchto úkolů by bylo získání XXL upgrade na stromy:

    STROMOVÁNÍ:
    1. dodej 300 ks jablek za splnění XL jabloň
    2. dodej 500 ks ořechů za splnění XL ořešák
    3. dodej 500 ks švestek za splnění XL švestka
    4. dodej 800 ks hrušek za splnění XL hrušeň
    5. dodej 800 ks třešní za splnění XL třešeň
    6. dodej 1.000 ks pomerančů za splnění XL pomerančovník
    7. dodej 1.000 ks banánů za splnění XL banánovník
    8. dodej 1.200 ks datlí za splnění XL datlovník

    STROMOVÁ ARCHA:
    1. dodej 12.000 ks jablek za splnění XXL jabloň
    2. dodej 15.000 ks ořechů za splnění XXL ořešák
    3. dodej 15.000 ks švestek za splnění XXL švestka
    4. dodej 18.000 ks hrušek za splnění XXL hrušeň
    5. dodej 18.000 ks třešní za splnění XXL třešeň
    6. dodej 20.000 ks pomerančů za splnění XXL pomerančovník
    7. dodej 20.000 ks banánů za splnění XXL banánovník
    8. dodej 22.000 ks datlí za splnění XXL datlovník

    1. změna:
    S ohledem na první ohlasy ubírám u počtů jednu nulu.

    2. změna:
    S ohledem na oprávněné připomínky k XL upgradům, které lze získat za krejcary jsem se pokusila s ohledem na současné ceny na trhu upravit množství v části stromování - pokud by to opět neodpovídalo, prosím o trochu pomoci - matematika není zrovna šálek mého čaje; co se týče části stromová archa, tam si to dovolím prozatím ponechat, protože pro XXL upgrade nemám žádné srovnání

    Samozřemě, že počty kusů jsou poměrně vysoké, ale vycházím z toho, že úkol není na čas a tudíž se každý může rozhodnout, zda a jak rychle ho bude plnit.
    Na finanční situaci tvůrců hry by tento úkol neměl mít žádné výraznější dopady, protože při cenách XXL upgradů se domnívám, že si je málokdo pořídí za reálné peníze.

    3. změna:
    Na základě příspěvků doplňuji návrh takto:
    Po dokončení celé mise je možno začít plnit od začátku (tzn. od jablek) znovu, a získat tak další odpovídající upgrade¨
    pozn. pro vyšší LV - pitahayu ještě nemám, takže jsem ji v návrhu opomněla, ale myslím, že pokud návrh zaujme RT, tak si ho stejně dotvoří.
     
    1petrkolar tohle ocenil(a).
  5. haník30

    haník30 Guest

    Funkce: Cesty do ciziny

    autor: Janeli

    Tento nápad už jsem tu jdenou dávala, měl cekem dobrý úspěch, přes 200 hlasů, ale už upadl do zapomnění a nemůže se v něm už hlasovat, ani přidávat komentáře. A když tu teď máme možnost každotýdenního hlasování, tak bych byla ráda aby jste návrh ještě více podpořili a kéž by se dostal do toho hlasování.....

    Mám jen takový hloupoučký nápad...

    Když tady chce plno lidí dovolenou...tak mě zárověn k tomu napadlo hezké (podle mně) oživení hry.

    No prostě by jste mohli kliknout na auto a tam by byla možnost dovolené. Zadali by jste délku dovolené a v kolik hodin je návrat. Objevila by se vám nabídka věcí na cestu : například: benzín, lopata, baterka, slovník, atd. ty věci by měly určitou cenu. Pak by tam byl aji zlepšovák na cesty za FL (ať vývojářům pomůžem) no a čím více věcí by jste na cestu koupili, tím úspěšnější cesta do ciziny by to byla.(byl by tam ukazatel na procenta) no a pak by jste ještě zadali kam váš farmář odjede cestovat (třeba i do austrálie) pak by jste jen klikli na cedulku odjet.

    No a mezitím, co vy byste byli na reálné dovolené, váš farmář by cestou objevoval nové plodiny a plody stromů, které by potom přivezl na vaši farmu. (ale jen menší množství ).dávám příklad (jedu do jižní ameriky a přivezu si 3 stromy kakaovníku)
    no a přivezl by to v dobu vašeho příjezdu. Plodiny by se poté dali nějak využít a měli by velkou cenu. (ale jakou a jak by se dali využít to už nechávám, na vývojářích) no a přivezli by jste si i nějaký suvenýr např. sošku z májského chrámu...jako dekoraci

    A výhoda těch zlepšováků??? No ta je jednoduchá. prostě by jste si dovezli dvakrát větší množství, než bez zlepšováku (příklad: normálně mám 3 stromy kakaovníku → 6stromů kakaovníku)

    Co vy na to??? Buď by to bylo pro všechny levly stejně, nebo čím větší level, tím dál můžeme jet..jak by se rozhodli vývojáři ...
    Snad jsem nic nevynechala[​IMG]
     
    mico5252 tohle ocenil(a).
  6. haník30

    haník30 Guest

    Město: Čokoládovna

    autor: ojta523

    Ahoj farmáři a farmářky.
    Napadlo mě že by jsme v dílně měli čokoládovnu,skoro každý má rád čokoládu já taky.
    muselo by se vyrobit za:
    2000 hřebíků
    1000 prken
    10 částí stroje
    20kladiv
    20pil
    2 spreje
    2 barvy
    k tomu ještě pracovníky 50 slepic a 50 kachen.

    Do výrobny by se mohlo 30000kr ihned.
    V čokoládovně by se mohlo vyrábět určitě čokoláda ,čokoláda by mohla být
    otříšková,směs(oříšky,švestky,jablka a třešen),švestková , jablečná ,třešnová a mléčná atd.

    Nejdraší by byla směs a nejlevnější by byla jablečná na farmě na ostrově nejdra.ananasová a nejlevnější kakaová.

    Různé čokolády by se z něčeho dělaly:

    FARMA
    Švestkova:40 švestek a 30 pšenice
    Jablečná:35 jablek a 50 pšenice
    Třešňová:25 třešní.
    Mléčná:2 mléka.
    Jahodová:50 jahod
    Medová:2 med
    Borůvková:45 borůvek
    Ořechová:50 ořechů
    Směs:100 oříšků,100 švestek,100 jablek a 53 třešní A 5 mlika
    BAHAMERAMA
    Kakaová:20 kakaa
    Kokosová:25 kokosových ořechů
    Papájová:30 papáji
    Ananasová:35 ananasů





    GRAFIKA ČOKOLÁDOVNY:
    [​IMG]

    Ale to není vše za každou udělanou např: oříškovou by jste dostaly 1 kus.

    Za každý 1kus by byla hodnota:300kr.
    Mohla by být i soutěž která by se jmenovala čokoládovka měla by např:15 stupnů.V každém by např:1st.5 oříškový a tak dále to by pak už vývojáři mohli změnit.[​IMG][​IMG]
     
  7. haník30

    haník30 Guest

    Dílny: Nové možnosti

    autor: -Wolfen-

    Zdravím všechny farmáře a farmářky,
    jak jsem si zde pročítal forum, tak je tu spousty návrhů na chybějící výrobny a i několik návrhů na výrobny produktů nejen z našich zvířat na farmě. Můžete si říkat, že tvůrci toho mají až až, ale dle mého názoru si minimálně každé zvířátko zaslouží svou výrobnu.
    Jde tedy o chybějící doplňky ve farmě. Pokusil jsem se nabídnout i měně drastická řešení, některá jsem použil z návrhů zde uveřejněných.
    1) Prasata:
    a)Výrobna masa (jitrnice, prejt, ovar...atd.) - doba trvání 40hodin, suroviny = 3x prase, 2x krmivo. (200BZ)
    Co je třeba? = 15x kladívko, 800x Hřebík, 450x prkno, 150x střešní taška, 4x pilka
    b)Chov prasat pro myslivce - měně radikální řešení, po umístění upg. by se nechovala prasata klasická, ale divoká. Suroviny na výrobu stejné jako u výrobny masa.
    c)Hledání lanýžů
    d)Možnost využití prasat ve farmaceutickém průmyslu.
    2) Včely:
    a) UPG. pro včelky by byl jasný, výrobna medu - doba trvání 40hodin, suroviny = 2x včela, 1x krmivo. (240BZ)
    Co je třeba? = 20x barva, 400xstřešní taška, 16x pilka, 10x kladívko, 200x cihla
    3)Los:
    a)Koncert - doba trvání 60hodin, suroviny 4x los, 3x krmivo, 3x voda (360BZ)
    Co je třeba? = 20x Kladivo, 600x střešní taška, 600x cihla, 300x prkno, 900x hřebík, 10x pilka
    b)Dále by šel chov losa pro obnovení populace - tudíž jen pro mláďata. Jiná řešení mi přišla příliš drastická:)
    4)Krocan:
    a)Výrobna masa - doba trvání 26hodin, suroviny = 2x krocan, 1x krmivo. (160BZ)
    Co je třeba? = 350x prkno, 700x hřebík, 12x kladívko, 6x pilka
    b)Výrobna peří = speciální druh krocana, krocan páví - Okrasné peří:)
    5)Osel:
    a)Oslí mléko - doba trvání 36hodin, suroviny 2x osel, 2x krmivo (290BZ)
    Co je třeba? = 1200x hřebík, 600x prkno, 16x barva, 12x pilka, 12x kladivo, 4x rýč, 200x střešní taška
    b)Tažné zvíře
    6)Bobr:
    a)Pila - doba trvání 48hodin, suroviny 2x bobr, 4x krmivo (400BZ)
    Co je třeba? = 1600x hřebík, 30x kladivo, 30x pila, 600x střešní taška, 400x cihla, 12x rýč,, 20x barva, 800x prkno
    Tato výrobna by po úspěšném dokončení vyprodukovala 30x Prkno
    Tímto bychom měli obsazená všecka zvířata, číselné údaje jsou pouze orientační.
    Dále bych zde chtěl rozvést využití stromů. Stromy postarádají jakékoliv využití krom prodeje a krmiva. Je tu pár vcelku dobrých návrhů. Jen bych doplnil:
    Výrobna džusů
    Výrobna povidel
    Výrobna kompotů
    Pražírna
    Balírna
    Všechny tyto výrobny by vytvářely daný produkt 60hodin, odměnou by bylo 400BZ.
    Co by bylo třeba? = shodně 3000x cihla, 2000x střešní taška, 30x barva, 15x sprej, 20x kladivo, 20x pila, 1200x prkno, 1600x hřebík. (může se to zdát moc, ale výrobna by zpracovávala více druhů ovoce, tedy uplatnění více stromů)
    Kaštany = pražené kaštany - Pražírna
    Ovocné džusy = všechny ovocné stromy
    Balírna = ořešák, datlovník - u této možnosti jsem přemýšlel a možná by bylo dobré aby všechny produkty ze stromů musely projít touto dílnou, než by mohly bý dány na trh,ale to by se muselo rozvést a zkrátit čas třeba na 40hodin a +20hodin v balírně a až potom by bylo možné produkt prodat. Navíc by tyto dílny mohly zpracovávat i věci z našich polí, to by bylo ale na další celé téma.
    Ještě k balírně, zabalení by stálo třeba 20krejcarů za produkt a vzhledem k šetrnosti k životnímu prostředí bychom mohli používat jen recyklovatelné obaly = nová budova ve městě papírna:)(no to bych možná rozvedl až jindy:)
    Za připomínky k tématu předem děkuji, otevřenou debatu vítám a budu za ni rád. Spam at prosím pohlídají moderátoři:)
     
  8. haník30

    haník30 Guest

    Prvek: Řazení ve stodole

    autor: Syrda

    Řazení položek ve stodole sestupně a vzestupně
    Nový návrh - 19.10.2010


    V budově Stodola by se přidali do lišty, ke každé položce šipky (či jiné grafické ukazatele) pro seřazení seznamu sestupně a vzestupně.

    Jak mě to napadlo? V souvislosti s dožínkami,. Když jsem dával plodiny do sudu zvířátkům, říkal jsem si, že by mohlo být praktické si seřadit KS či protihodnotu, abych podle toho daroval plodiny. Toto využití by šlo použít mimo dožínky při každodenní práci na farmě:
    Družstvo - výstava a chovatelská soutěž - hodilo by se srovnat plodiny podle protihodnoty či ks. podle toho darovat.
    Sázení - existuje sice tabulka při sázení, ale v hlavě nemám všechny protihodnoty..
    Výroba krmiva - seřadil bych si KS krmiva co mám, a zaměřil bych se na výrobu čeho mám málo.

    Obrázková dokumentace:
    [​IMG]

    Vaše zajímavé připomínky:


     
    Janka79 tohle ocenil(a).
  9. haník30

    haník30 Guest

    Nářadí: Bedny s nářadím

    autor: keraz

    Neustále se tu píše o nedostatku toho či onoho druhu nářadí. Obzvlášť kladiva, spreje, barvy... Obchodovat s nimi nejde a jediná šance pro nedočkavce a smolaře je koupit si bednu, ale s minimální pravděpodobností, že dostane to co zrovna chce.
    Proto bych rozšířil bedny s nářadím o tzv. "Bedna s nářadím XL - výběr" a "Bedna s nářadím XXL - výběr". Jak název napovídá, kupující by si při koupi odklikal, to co chce v bedně dostat a v jakém počtu. Samozřejmě, by tato možnost byla náležitě zaplacená a to dvojnásobnou cenou než je klasická bedna - tj. XL (100 kusů) výběr za 20,- Fl a XXL (500 kusů) výběr za 90,- Fl. Není to sice málo, ale za to pohodlí a jistotu co hráč dostane, no, posuďte sami. Navíc by to bylo asi náročnější na přípravu od realizačního týmu a ti samozřejmě nepracují zadarmo.
    Současné anonymní bedny bych také ponechal - pro ty co potřebují od všeho trochu a nechtějí se tím probírat.
    Budu rád za vaše připomínky.
     
  10. haník30

    haník30 Guest

    Prvek: Jméno farmy

    autor: D3NJI

    Zdravím. Bylo by fajn, kdyby někde v okolí farmářského domu byla taková cedule a tam by jsme si mohli název Farmy napsat. Bylo by to ovšem omezené na 10 písmen. Byly by šablony

    Vítejte na farmě **********
    U farmy **********
    Farma **********

    Nebo něco takového...

    Prostě by jsme si mohli pojmenovat farmu :)
     
    Janka79 tohle ocenil(a).
  11. haník30

    haník30 Guest

    Nářadí: Výměna v dílně + Prodejí na trhu

    autor: SPIRECEK

    Většina hráčů má určitý druh nářadí v přebytečném stavu. Proto přicházím s návrhem ho vyměnit v dílně za druh, který potřebuji.
    Příklad: Mám přebytek hřebíků a potřebuji kladivo.
    200hřebíků = 1kladivo
    Počet je jen příklad R.T si to upraví sami.
     
    Janka79 tohle ocenil(a).
  12. haník30

    haník30 Guest

    Dílna: Krůtí hodina lukostřelby

    autor: Syrda

    HODINA LUKOSTŘELBY ve western stylu
    Nový prvek: Krocaní dílna

    20.11.2010

    Společný návrh hlavně farmářek lenička. a ředkvička97, Původní návrh byl na žádost autorky leničky uzavřen a nově přepracován.


    Tento návrh se týká Krůtníku a jeho následné vylepšení na dílnu (výrobnu).

    [​IMG]

    Dříve se krocaní peří používalo k výrobě čelenek indiánů, nyní se používá při výrobě šípů (letky). Napadlo nás, že by se mohla pořídit krocaní dílna - Hodina lukostřelby ve western stylu, která by navázala na již existující dílnu Rodeo ranč u koní.

    Je myšlená sportovní lukostřelba, to znamená střelba šípu na neživý terč (nic nenásilného).

    Na postavení dílny by byla vhodná barva jelikož se letky šípů barví a balík slámy na terč + nějaké nářadí jako kladívka, prkna. Pro sklizení klasicky x ks krmiva a x ks krocanů. Výsledným produktem je hodina lukostřelby.

    Jako grafika by se mohlo postavit týpí a krocani by mohli mít indiánskou čelenku a držet luk či střílet lukem na terč. Znázornění výsledného produktu by mohl být slámový terč se šípy . Grafika je ale věc RT, není to podmínka.

    Nevýhody:
    - RT jistě pro krocany určitě chystají nějakou výrobnu, třeba už jí mají vymyšlenou. Toto by mohla být pro ně dobrá inspirace

    Výhody:
    + hlavní využití krůty je pro maso, tento návrh toto využití zajímavě obchází

    EDIT:
    Co je to sportovní lukostřelba?
    Lukostřelba je sport s vlastní historií a tradicí, která je stará již několik desítek tisíc let. Společně s golfem a tenisem patří mezi tzv. bílé sporty, které mohou provozovat jak mladí tak starší nadšenci.
    [​IMG]
    Takže nic nenásilného a vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu.
     
  13. haník30

    haník30 Guest

    Funkce: Pohlaví u titulů

    autor: _lilinka_

    Výběr pohlaví u titulů
    Všechny tituly (až na 3) jsou rodu mužského. Ale Farmeramu hrají i ženy a podle hlasování ji hraje více žen než můžů. Proto by se dala do hry možnost vybrat si pohlaví. Bylo by to soukromé, aby si z toho někdo nedělal seznamku.

    Jak by to to vypadalo?
    V nastavení by jste si nastavili pohlaví.
    [​IMG]

    Uložili by jste to kliknutím na tlačítko Uložit.
    Tituly by se pak zobrazovaly v nastaveném rodě.

    žena muž
    [​IMG] [​IMG]

    Návrh vymyslela mejproch.

    Vyjádřete tedy svůj názor v hlasování, případně i v diskuzi na otázku:
    Souhlasíte s přidáním možnosti výběru pohlaví u titulů
    ?
     
    Janka79 tohle ocenil(a).
  14. haník30

    haník30 Guest

    Prvek: Peletky (podpora růstu)

    autor: Tatol

    Ahoj mněl bych takový nápad


    Stroj na výrobu peletek:stroj by skladal s tohoto nařadí.

    -20 kladiv
    -10 část stroje
    -200prkna
    -2 ventilátor
    -200 hřebík

    pojivo na vyrobu 1 peletky.

    -5 oves
    -10pšenice
    -12seno
    -20 hnoje
    čas vyroby 1 peletky by trval 2 min.



    Všichni dobře víme ,že hnoje máme přebytek!!!

    .Je stroj co vyraby peletky bud na topení a nebo na hnojivo.Jsou to male válečky.Stroj by se poskladal z různých dílů.A když by byl kompletni tak farmař by si mohl vyrabět peletky na podporu růstu plodin.Myslim že by to potom zatočilo na trhu s prodejem.Myslím tím vyrabět s hnoje peletky na podporu růstu plodin.
    A kdo by získal tento stroj tak by se mu objevyl pytel s peletkama.
    Farmář by si potom určil kolik pohnojit.Třeba 10% s pytle usipat růst by se zrychlil o 10% atd.Taky by záleželo kolik by mněl v pytli peletek.Samozřejmně by se i s peletkama obchodovalo na trhu.
    Dodatek:při použití peletek urychlení plodin. Lze take aby misto urychlení to davalo bz navíc.Ps.posoudí RT.Čín delší růst plodiny použite k vyrobě peletky. Tim kvalitnější peletka.
    Příjemne farmaření vám přeje farmář tatol.


    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. haník30

    haník30 Guest

    Nářadí: Univercajk, Jarmark

    autor: Tapi54

    Měla bych jeden nový návrh na vylepšení ohledně nářadí. Padlo tu v poslední době více návrhů a tak bych taky ráda trochu přispěla:

    A/ Tak jako padají zlaté žaludy, padaly by v určité dny univerzální kusy nářadí - univercajk.
    Ten by byl směnitený za jakékoli nářadí na trhu.

    B/ Jednou za čas by se konal Řemeslnický jarmark (jednou týdně, měsíčně!?). Tam by si mohl každý z nářadí, co má, něco vybudovat. Podobně, jako je to třeba v Děsivé noci. Příklady:
    kůlnička, chatička, altánek, psí bouda, houpačka, lavička, můstek.
    Kdo má hodně pil - koza na řezání dřeva.
    Hodně koleček - dětský kolotoč, sekačka na trávu nebo historická mlátička.
    Nůžky - Střihoruký Edward by asi neprošel skrz autorská práva, ale třeba květinová pergola nebo keře sestříhané ve stylu francouzské zahrady. Atd.

    Snažte se prosím při posuzování návrhu o soudnost a věcnost. Stejně tak pokud máte výhrady, podělte se o ně s námi.

    Lord Nick: Tento návrh vzniknul jako reakce na jiný návrh. Osobně zde vidím potenciál a pár vskutku nových nápadů. Návrh je od Tapi54, která bohužel návrhy ještě podávat nesmí a tak jsem se toho za ni ujal, protože by byla škoda toto smést. Z mé strany byly provedeny pouze drobné korekce textu (obecně). Gratulace či kritiku směřujte tedy výhradně na Tapi54.

    Já mám asi takovou představu:
    1. V dílně by přibylo jedno tlačítko. Po kliku by vyjela cedulka, kolik univercajků chceš vyměnit. Podobná jako třeba v mlýně a jinde.
    2. Napsal bys, samo by to zkontrolovalo, jestli je máš ve stodole (zas jako v mlýně ti napíše, že na krmivo nemáš suroviny).
    3. Pak by vyjela jiná cedulka, která by ti nabídla seznam nářadí a ty bys odklikl, kolik čeho chceš objednat.
    Vše by bylo v dílně a viděl bys přitom na stávající panel, kolik ti čeho na kterou výrobnu ještě chybí. Aby si to člověk nemusel psát na papír nebo pořád překlikávat někam jinam (jak u blbejch, což je právě v již zmiňovaném mlýně).

    Reakce na komentáře a nové události:

    Teda plot je bezva nápad. :) Chtělo by to prkna, rýče, hřebíky a nějaký to kladivo. Případně kůl. Na plotě se mi líbí, že by se dalo využít jen pár kousků, podle potřeby. A případně pak doplňovat.
    Fakt je, že ty živý ploty jsou hrozný. :( Ten třetí typ je o něco lepší, ale zas chybí střední díly.
    Ještě mě napadlo, že v ideálním případě, komu zbude sprej nebo barva, by mohl na plot umístit nápis podle vlastního výběru. Možná by to nebylo technicky tak složité a byl by to hit.;)

    Pozoruju, že zřejmě díky vánočním akcím nikdo nemá potřebu tady diskutovat. Anebo je návrh tak jasný a není co dodat? ;) Takže pár postřehů z poslední doby:

    1. Nářadí pro opravu sáněk vzbudilo velké emoce. Kdo ho má dost a nechce další výrobny, jásá nad sáňkami, ale v kuloárech se spíš kritizuje akce jako zlodějna ("Sežralo mně to pět pil navíc bez varování, a za těch pár krejcarů a takový podmínky už jim nedám ani hřebík!") :eek:
    Je to brnkačka pro vysoké levely, nízké na nic nedosáhnou a pro střední je to o buddhistickém nelpění. (Dnes mám konečně na jízdárnu - anebo teda chci ty sáně a šetřit znovu?):(
    Ti, co mají pět ventilátorů a stovku cihel, právem žehrají že je neuplatní. :mad:
    Univercajk by tyto problémy vyřešil jednou provždy!

    2. To, co jsou lidi ochotni obětovat, aby si pořídili dekoraci, nasvědčuje druhé části návrhu, tj. jarmark. Navíc by si z dostupných možností mohli vybírat, což tady nemohou.
    Úplně nejlepší by bylo, kdyby mohli na jarmarku uplatnit zbylé žaludy nebo puzzle. :)Určitě by se z toho dalo něco zajímavého vytvořit!

    Teď nechci vypadat jako škarohlíd, myslím, že se vánoční akce celkem povedla! Ale pokud jde o slibované využití zvířat a nepotřebného nářadí, je to Cimrmanova frustrační kompozice - prvek očekávání, prvek zklamání.:rolleyes:
     
  16. haník30

    haník30 Guest

    Pošta: Nové funkce

    autor: Syrda

    NOVÉ FUNKCE POŠTY A SOUKROMÝCH ZPRÁV
    27.11.2010

    Zlepšující návrh se týká pošty a soukromých zpráv.

    [​IMG]

    Kapacita znaků
    Navrhuji rozšířit kapacitu znaků v psaní soukromých zpráv v poště. Nynější kapacita je 400 znaků. Navrhuji zvýšit kapacitu minimálně o 100%, tj. 800 znaků. Avšak optimální by bylo zvětšení na 1000 znaků, což se rovná kapacitě obsahu podpisu na fóru.

    Hromadné mazání zpráv
    Dále navrhuji přidání možnosti hromadné smazání zpráv z archívu pošty (přijaté, odeslané). Nyní musíme každou zprávu mazat po jednom řádku. Určitě by to bylo usnadnění. Přidal by se do seznamu zpráv čtvereček (ke každé zprávě), do kterého by jsme si mohli označit zprávu. Také by se mohla přidat možnost označit vše. Myslím, že tuto funkci nemusí rozepisovat, tato funkce je součástí všech emailových klientů.

    Čas zprávy
    Přidání k datu zprávy i čas odeslání.
    [​IMG] Výhody:
    + usnadnění při psaní zpráv
    + usnadnění při mazání zpráv
    + přidání času pro lepší orientaci

    [​IMG] Nevýhody:
    - na farmě není reálný čas, možná by šel využít čas z fóra
     
  17. haník30

    haník30 Guest

    Funkce: Dovednosti farmáře II

    autor: -Wolfen-

    Přeji pěkný den všem farmářúm a farmářkám,
    tento návrh jsem zde již jednou uvedl a myslím si, že by stál za zařazení do hry. Někteří ho dle mého názaru dostatačně nepochopili a proto jsem se rozhodl dát mu ještě jednu šanci a pokusit se ho trochu vylepšit a zjednodušit.
    O co jde?
    Každý farmář/ka by za každý level, kterého dosáhne ve hře získal jeden dovednostní bod. Tento speciální bod by mohl investovat do třech různorodých odvětví:
    a)Pěstitel b)Chovatel c)Sadař
    Bylo by na každém z nás, jakou specializaci by si zvolil. Byla by povolena pouze jedna specializace, např. chci být skvělým v pěstování plodin, tudíž se ze mě stane pěstitel, nemohu však být dokonalý ve všem, tudíž výhody chovatele a sadaře mi zůstanou uzamčené.
    Kdybych si v průběhu hry rozmyslel, že už nechci být dále pěstitelem, ale budu raději sadařem (např.)Tak by se za poplatek dala zrušit specializace, body by nám byly vráceny a my bychom je mohli znovu přerozdělit. Cena by byla na tvůrcích jen pro příklad by to mohlo být 100 000Krejcarů, nebo 50FL.
    Jednotlivé dovednostní kategorie pro každou specializaci rozepíši, ale ještě bych chtěl upozornit, aby se člověk dostal k nejlepším dovednostem, musí si zvolit své dovednosti už od prvního lvl, z toho plyne, nemohu přeskakovat v dovednostech a dát si hned ty nejlepší (určené pro vysoké lvl),ale musím se k nim propracovat - např. mám level šest, tudíš dovednosti pro lvl 20a dále se mi odemknou až po investování určeného počtu bodů = tak tedy nemohu chtít dávat body do skupiny schopností od lvl 20.
    Nové schopnosti, do kterých by se dalo investovat se nám odemknou vždy každý desátý level, tedy na 10lvl, 20lvl, 30lvl, 40lvl, 50lvl, 60lvl, 70lvl, 80lvl atd..
    Navíc po založení účtu ihned obdržím jeden dovedností bod a zvolím si svou specializaci.
    a)Pěstitel
    1-10lvl
    Odprvního lvl bychom mohli až do desáté úrovňě investovat cenné bodíky asi takto:
    1)Snížení doby pěstování plodin do 10 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Vodní nádrž na vodu mi přidává o 1 více vody než by měla do maxima 10. Nádrž by tedy přidávala 15 vody při svém maximu.
    3)Za každý bod by se poplatek na tržnici (činí 10%) snížil o 0,5%při prodeji plodin, až do maxima 5%, platili bychom tedy poloviční poplatek při prodávání plodin. (toto by platilo pro plodiny do 30lvl - od 30lvl bychom museli investovat další body do další schopnosti)
    11-20lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 20 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)V případě deště by se nádrž na vodu doplnila o 2,4- 20jednotek navíc.
    3)V případě investice 10 bodů by pohnojená pole produkovala o 1 plodinu více.
    21-30lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 30 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Při investici 10 bodů mohu 2x za den použít kombajn (dvakrát za den mohu použít kombajn - při nevyužití této možnosti se použití nesčítají = když ho dnes nevyužiji, nebudu mít zítra čtyři sklizně.)
    3)Po vložení 10 bodů obdržím strašáka, který chrání naši pěstileskou produkci, strašák přidává 100BZ za 12hodin a zvyšuje šanci na zisk nářadí o 1% při sklízení polí.
    31-40lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 40 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Za 10 bodů získám 2x za den možnost zasévat pomocí zemědělského stroje.
    3)Za každý bod by se poplatek na tržnici (činí 10%) snížil o 0,5%při prodeji plodin, až do maxima 5%, platili bychom tedy poloviční poplatek při prodávání plodin. (toto by platilo pro plodiny do 60lvl - od 60lvl bychom museli investovat další body do další schopnosti)
    41-50lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 50 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Dostanu za 10 bodů možnost pohnojit a zalít 2x za den svá pole (pomocí kombajnu)
    3)Při sklízení polí mám o 0,1-1%(při maximu) větší šanci na zisk nářadí.
    51-60lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 60 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Zvýšení času, kdy dojde k zaplevelení polí o 1-10 hodin při maximu.
    3)Při odplevelení pole získám za zpět 5 - 50%produkce pole (po vyplevelení mi zůstane polovina produkce)
    61-70lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 70 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Při investování 10 bodů, získám jeden pokus na kole štěstí(každý den) zdarma, tedy dva pokusy denně.
    Za každý bod by se poplatek na tržnici (činí 10%) snížil o 0,5%při prodeji plodin, až do maxima 5%, platili bychom tedy poloviční poplatek při prodávání plodin. (toto by platilo pro plodiny do 90lvl - od 90lvl bychom museli investovat další body do další schopnosti)
    71-80lvl
    1)Snížení doby pěstování plodin do 80 lvl(nebudu je zde všechny vypisovat)2% = při každém investovaném bodu budu pěstovat tyto plodiny rychleji o 2%, když vložím další bod tak to bude o 4% do maxima 20%snížení času pěstování.
    2)Při použití superhnojiva se doba zkrátí o dalších 1-10%na víc. (tedy při maximu o 60%)
    3)Při investici 5 bodů strašák XL a deseti bodů XXL (XL = 150BZ/12hodin a +2% na nářadí, XXL 20BZ/12hodin a 4% na nářadí)
    Takhle nějak by asi mohl vypadat dovednostní strom pro pěstile, samozřejmě jsou inovace a vylepšení možná, jedná se přeci jen o návrh,ale tímto směrem by se to přibližně mohlo orientovat.
    Podobné dovednosti bych zavedl i u chovatele a sadaře, s tím rozdílem, že chovatel by získal bonusy pro zvířata a jejich chov, sadař pro stromy. Rozdíl by byl také v tom, že pěstitel má strašáka, chovatel by měl psa a sadař by měl datla.
    Vzhledem k tomu, že stromy se zde nezalívají a bonus k vodě by byl k ničemu(u sadaře), zavedl bych prořezaní stromu zvýšení produkce +1 plod, nebo možné vylepšení leteckého postřiku, který se v současnosti zavedl.
    Možné varianty u jednotlivých dovedností pro všechny tři specializace by se daly rozhodně doplnit a poupravit, mohli bychom například snížit pořizovací cenu chlévů, plodin i stromů atd..
    Doufám, že přispějete k tomuto tématu a možná ho i vylepšíte.
    Co by to do hry přineslo?
    Větší zábavnost a různorodost.
    Vylepšení farmáře/ky při každém dosažení levelu.
     
    Gentradel tohle ocenil(a).
  18. haník30

    haník30 Guest

    Město: Obchodní středisko

    autor: tomokoco

    Ve městě by se vybudovala nová budova. Jmenovala by se obchodní středisko a byla by na hodně věcí.

    1. Hračkářství
    2.Solná jeskyně
    3.Papírnictví
    4.Brigáda
    5.Samoobsluha
    6.Laboratoř
    7.Meteorologická stanice (observatoř)

    A bylo by to na toto:
    1. hračkářstí:
    Hráči by dodávali zvířátka jako vzorky na hračky. (Něco podobného jsem dával jako návrh na úkol, ale to zavřeli. Sem by se to možná hodilo více!

    1.úkol - Dřevěné slepice
    Děti si chtějí nakoupit nějaké dřevěné slepice, ale v hračkářství došly! Nemají již ani vzor na udělání této hračky! Pomož hračkářům!

    Dodat: 500Slepic

    Odměna: Dřevěná slepice - dekorace co dává 1krejcar za hodinu.

    2.úkol Plastoví králíci.
    Maminky s miminky chtějí pro svá miminka plastové kousací zajíčky. Jenže hračkářům všechny došly a vzory už také nemají! Potřebují tvoji pomoc!

    Dodat: 500Králíků

    Odměna: Plastový králík - co hodina to 1BZ.

    3.Úkol Kovové kozy
    Úředníci potřebují pěkná těžítka s vzorkem nějakého zvířátka. Hračkáři se rozhodli pro kozy, ale žádné nemají. Dodej jim nějaké!

    Dodat: 500Koz

    Odměna: Kovová koza - co hodina to 2KR.

    4. Plyšové kachny
    Děti mají rády plyšáčky, ale hlavně zvířátka! Chtějí pěkné kachničky, ty se jim budou líbit.

    Dodat: 500Kachen

    Odměna: Plyšová kachna - co hodina to 2BZ.

    5. Kožení krocani.
    Někdo si objednal pěknou várku kožených krocanů - dodej je rychle!

    Dodat: 500Krocanů

    Odměna: Kožený krocan - co hodina to 3KR.

    6. Kamenné ovce
    Maminky chtějí pěkný kámen se vzorkem ovce na zahrádku. Jenže hračkáři nemají dostatek vzorů - dodej ovce!

    Dodat: 500Ovcí

    Odměna: Kamenná ovce - co hodina to 3BZ.

    7.Kreslená prasata
    Pozor! Dnes se hodně lidí ptá na malby prasat! Musíme honem nějaké vyrobit!

    Dodat: 500prasat.

    Odměna: Obraz prasete - co hodina to 4KR.

    8. Bučící kráva
    Děti si oblíbili hračky s provázkem, za který zatáhou a spustí se zvuk kravičky. Rychle vyrábět!

    Dodat: 500krav.

    Odměna: Bučící kráva - co hodina to 4BZ.

    9. Kostka s koněm.
    Děti si hrají s kostkou, na které je ze všech stran nakreslen kůň a každý v jiné pozici. Moc je baví házení touto kostkou!

    Dodat: 500koní.

    Odměna: Kostka koně - co hodina to 5KR.

    10. Sklenéná ryba.
    Nová hračka! Velká skleněná kapka vody, ve které je skleněná rybička - to je pěkná hračka!

    Dodat: 500ryb.

    Odměna: Kapka ryby - co hodina to 5BZ.

    11. Magnetická včela
    Maminky si magnetickou včelou připínají důležité vzkazy na ledničku, moc se jim ty včelky líbí!

    Dodat: 500včel.

    Odměna: Magnetická včela - co hodina to 6KR.

    12. Keramický pštros
    Keramický pštros - tak nádherná hračka! Děti se na ni dívají, než jdou spát a těší se na ráno, kdy si s ní budou hrát!

    Dodat: 500pštrosů.

    Odměna: Keramický pštros - co hodina to 6BZ.

    13. Cinkací osel
    Osel se zvonkem, tím volají maminky děti k obědu. Jenom lehce zacinkají a děti se řítí!

    Dodat: 500oslů.

    Odměna: Cinkací osel - co hodina to 7KR.

    14. Zlatý bobr
    Zlatá napodobenina bobra - tak oblíbená. Všichni si ji prohlížejí a zjistí, že je to opravdu zlato! No toto!

    Dodat: 500bobrů

    Odměna: Zlatý bobr - co hodina to 7BZ.

    15. Speciální úkol - diamantové zvíře!
    Toto je netopýr, který sedí losovi na hlavě! Nádhera pohledět na pravý diamant!

    Dodat: 100netopýrů a 100losů

    Odměna: Diamantové zvíře - co hodina to 10KR.

    2.Solná jeskyně
    Solná jeskyně by šla aktivovat navždy za 40FL, ale kdo by měl Premium balíček, mohl by ji využívat po dobu trvání jeho balíčku.

    Na co to je: Zde by si každý farmář mohl lehnout a každý den by mu to přineslo 20BZ.

    3.Papírnictví
    Zde by šli pouze dvě věci

    1. Nůžky
    Hráči by mohli věnovat za 1.000 kr papírnictví svoje nůžky.

    2. Pytle
    Pytle, ba byly potřeba na namíchání krmiva! Např na namíchání krmiva pro slepice by bylo třeba: 2 x pšenice + 1 x pytel, do kterého by se krmivo zabalilo. Pytel by se nakupoval za 20KR kus.

    4.Brigáda
    Zde by si mohl hráč vzít brigádu. Např. okopávat brambory, sázet jahody a za to by si vydělal krejcary. Každý den by mohl vzít jednu brigádu. Další na dokoupení za FLoreny. Hráč by ty brambory nebo jahody atd. okopával, sázel atd. samozřejmě na svém poli! Pozor! O víkendu by byly dostupné 2 brigády a s premium balíčkem bychom měli dvojnásobek brigád.
    Což znamená : Ve všední dny 2 brigády, o víkendu 4brigády.

    5.Samoobsluha
    Samoobsluha by sloužila jako něco mezi trhem a semenářstvím. Šlo by tam nakoupit krmení pro zvěř, ale o 50% dráž, než je protihodnota krmiva.

    To znamená: Králičí krmivo - protihodnota 72KR, v samoobsluze 108KR, na trhu asi za 11,70KR.

    Výhody: Můžeme si nakoupit určitý počet krmiva

    Nevýhody: Je to příliš drahé.

    6. Laboratoř

    Zde by se daly mixovat produkty a již namixované produkty!
    Např. Kraví mléko + Včelí med = Medomléko.
    Ovčí vlna + Vejce = Zachumlané vajíčko
    Prachové peří + Angor.vlna = Polštář
    Kraví mléko + Kozí mléko = Čokoláda*
    Čokoláda + bejce = Velikonoční čokoládové vajíčko
    Čokoláda + Pštrosí vejce = obří čokoládové vejce
    atd.
    (*= jak jinak by se čokoláda udělala z produktů co máme?)

    Výhody: Mixováním produktů docílíme k lepšímu produktu a tím zvýšíme jeho protihodnotu.

    Nevýhody:
    Nepatří to moc na farmu.

    7.Meteorologická stanice (observatoř)
    Pokud bychom sem dali 10FL, tak bychom mli obsetrvatoř na měsíc aktivovanou. Na co by byla:
    Hlásila by: Dnes bude pršet od 12:00 do 12:43. Prosím, pohnojte si pole.
    Nebo: Dnes máte šťastný den! Vidím, že pršet nebude a pokud si zasadíte brambory, najete dárky které ztratil Daffson Červeňák...

    --

    Celkové shrnutí Obchodního střediska:

    Výhody: Na více zajímavých návrhů a možná na nějaký z mých návrhů nahoře by bylo místo v tomto Obchodním středisku.

    Nevýhody: Ve městě na to není místo!

    --

    Prosím, vyjádřete se, co si o tomto myslíte (upřímně...)
     
    borec225 tohle ocenil(a).
  19. haník30

    haník30 Guest

    Město: Nový vzhled

    autor: Syrda

    NOVÝ VZHLED MĚSTA
    2.12.2010


    Zlepšující návrh se týká celého prostoru - Město.
    [​IMG]

    Často se zde objevují různé návrhy na nové budovy ve městě. Já jsem se nad tím více zamyslel a vzal jsem to úplně z druhé strany.

    Ve městě máme 17 budov:
    Letiště, Posílání dárků, Nákup FL, Strážní věž, Svět farmáře, Ovocná školka, "Akční" budova, Dílna, Farmářský obchod, Kolo štěstí, Turistické centrum, Banku, Poštu, Trh, Tesařství, Semenářství a Družstvo.

    Bohužel více nových budov do hry vložit nelze při stávající formě. Vzhledem na to, že město má otevřené funkce od prvního LVL (mimo trhu a dílny), je to ještě více komplikované.
    Před nějakým časem jsem navrhoval, že by se stávající město změnilo ve vesnici a do města by jsme se dostali jako zkušenější farmář s vyšším LVL. Ale jak jsem říkal, je problém budovy rozdělit do vesnice a města, s ohledem na to, že městské budovy jsou nutné od začátku.

    Proto navrhuji několik nových budov a nějaké možnosti pro sloučení budov (pro verzi jednoho města - omezená kapacita cca 17 budov):

    Sloučené budovy:
    • Budova pošty+ balík - vytvoření seznamy přátel a sousedů, spojená možnost posílání soukromých zpráv a posílání dárků
    • Hobby centrum - sloučení dílny a tesařství
    • Finanční centrum - sloučení banky a nákup FL (budova nad balíkem)
    • Zahradnické centrum - sloučení semenářství a ovocné školky
    Nové budovy:
    • Radnice - na radnici by se ohlašovali novinky a podobná funkce jako je na fóru oficiální oznámení
    • Knihovna - mohla by obsahovat velkou nápovědu ke hře , encyklopedii plodin, stromů a zvířat. možnost odkázat na fórum F.A.Q. Dosavadní nápověda, která je ve hře pod tlačítkem Pomoc je zcela nedostačující (vyjma fóra)
    • Škola / Univerzita - možnost tutoriálu, možnost vylepšení dovedností farmáře, možnost farmářského kvízu
    • Obchodní centrum / Supermarket - dalo by se říci, že OC rozšiřovalo funkce Družstva.
      • Květinářství - dodávka čerstvých květin
      • Bio lékárna - dodávka surovin pro výrobu léčivých mastí, krémů, čajů, atd.
      • Pekářství - dodávání surovin pro výrobu pečiva
      • Zelinářství - dodávka ovoce a zeleniny
      • Restaurace - podobné jak u úkolu v družstvu
      • Prodejna - (inspirace od tomokoco) - možnost pořízení plodin, krmiv, produktů podle počtu ks. Ale je nutné ještě domyslet cenové podmínky tak, aby na tom nedoplatil trh
    Stávající budovy:
    • Letiště
    • Trh
    • "Akční" budova
    • Družstvo
    • Turistické centrum
    • Strážní věž
    • Kolo štěstí
    • Svět farmáře
    • Farmářský obchod
    Ve výsledném stavu máme i s novými budovami 17 staveb.

    [​IMG] Výhody:
    + nové budovy = víc možností
    + větší informovanost o hře
    + zpestření = farmář se nenudí a může se vzdělávat hrou

    [​IMG] Nevýhody:
    - největší problém je pro vývojáře - zcela nové zobrazení města
    - u sjednocených budov může být menší komplikací delší cesta pro cílové vyhledávání

     
  20. haník30

    haník30 Guest

    Funkce: Časomíra u cedulí

    autor: dvorakh1997

    Jak jistě víte, někdy prostě se člověk zapomene podívat na hodiny, když vyhraje +50% BZ, + 200%BZ, +100% do stodoly ........... A potom neví, jak si všechno rozplánovat tak, aby ještě sklízel s bonusem. U těchto cedulí by mohla být časomíra, která by udávala, kolik hodin, minut a vteřin nám zbývá do vypršení tohoto bonusu.

    Mohlo by to být asi takhle :


    [​IMG]

    Vím, že je to jen drobnost, ale určitě to někomu moc pomůže.
     
    Janka79 a notes72 tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.