Šlechtění rostlin na BAHAMARAMĚ! (2.4.2021) / Diskuse

Diskuze na fóru 'Archiv - Diskuze k akcím' zahájená uživatelem Hamoun Lasička, 1/4/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Hamoun Lasička

    Hamoun Lasička S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Ahoj farmáři a farmářky,

    Válejí se ti ve stodole zlaté banány a nevíš co s nimi? Tak připluj blíž a omrkni nový skleník na BAHAMARAMĚ nabízející spousty úžasných bonusů pro tvé tropické rostliny!

    [​IMG]

    Nový tropický skleník bude dostupný od 2.4.2021 14:00.

    Kde se nachází tropický skleník?
    • Do tropického skleníku je možné vstoupit pouze skrz starověký opičí chrám na Bahamaramě.
    • Přístup do skleníku lze odemknout za 1 000 zlatých banánů.

    Jak funguje šlechtění tropických rostlin?

    • Na Bahamaramě je k dispozici pouze jedna velikost skleníku.
    • Maximální kapacita skleníku je 10 000 kusů rostliny. Minimálně do něj lze vložit 1 000 kusů rostliny. V průběhu šlechtění je možné množství rostlin ve skleníku zvyšovat, ale není možné tyto rostliny vytáhnout.
    • Čím více rostlin do skleníku vložíte, tím větší bude šance na vyšlechtění bonusu. (Při maximálně naplněném skleníku je šance na zisk bonusu 100%.)
    • Základní doba šlechtění všech rostlin je 168 hodin. Dobu šlechtění lze zkrátit pouze pomocí zlatých banánů. (1 zlatý banán zkrátí dobu šlechtění o 1 hodinu.)
    • U každé rostliny je možné vyšlechtit 10 různých bonusů.
    • Jakmile je skleník připraven ke sklizni, stačí odkliknout tlačítko Sklidit a poté se vám objeví výsledek šlechtění.

    Jak může dopadnout šlechtění?

    • Pokud naplníte skleník 10 000 kusy rostliny, máte 100% šanci, že výsledkem šlechtěmí bude nový bonus pro danou rostlinu.
    • Pokud skleník nebude maximálně naplněn, tak se šance na zisk bonusu bude odvíjet od počtu dodaných rostlin.
    • Pokud se vám nepodaří vyšlechtit nový bonus, tak získáte jednu z těchto odměn:
      • Kupón na pomocníky na 24 hodin (1-4 kusy)
      • Superhnojivo (10-100 kusů)
      • Zuzino superhnojivo (5-50 kusů)
      • Superkrmivo (5-50 kusů)

    Jak a kdy je možné využít získané bonusy?
    • Každý bonus má vlastní slot, který specifikuje, v jakou dobu lze daný bonus využít.
    • Prvních 7 slotů je rozděleno podle dní (pondělí až neděle) a každý bonus z této kategorie platí pouze v daný den.
    • Další 2 sloty obsahují bonusy, které nejsou časově omezeny a od okamžiku jejich získání platí pořád.
    • Poslední slot je limitovaný a jeho bonus platí pouze během akce Slavnostní dny tropických rostlin.
    • Rozdělení bonusů do jednotlivých slotů se u různých druhů rostlin liší.

    Přehled všech bonusů pro tropické rostliny
    U každé rostliny je k dispozici pouze 10 z nich a jejich umístění v jednotlivých slotech se liší.

    Láska k vodě
    • Zvýší efektivitu vody o 15%

    Láska k hnojivu
    • Zvýší efektivitu hnojiva o 10%

    Sluneční svit

    • O 10% rychlejší růst během dne. (8:00-20:00) - bonus je uplatněn na celou dobu růstu, pokud je rostlina zasazena v daném časovém rozmezí

    Měsíční svit
    • O 10% rychlejší růst během noci (20:00-8:00) - bonus je uplatněn na celou dobu růstu, pokud je rostlina zasazena v daném časovém rozmezí

    Zázračné semínko
    • Vyšší výnos při sklizni +1 kus z pole

    Zlatý déšť
    • Šance na zisk florenů při sklizni komfortního pole

    Zelený zázrak
    • Šance na zisk superhnojiva při sklizni

    Zuzino posílení
    • Šance na zisk zuzina superhnojiva při sklizni

    Rychlý start
    • Šance na zisk zuzina ultrahnojiva při sklizni

    Luxusní krmivo
    • Šance na zisk superkrmiva při sklizni

    Hodnotné haraburdí
    • Vyšší šance na vyskočení akčních předmětů při sklizni o 25% (neplatí pro nářadí a řemeslné přísady)

    Hodnotné haraburdí II
    • Vyšší šance na vyskočení nářadí při sklizni o 25% (neplatí pro akční předměty a řemeslné přísady)

    Hodnotné haraburdí III
    • Vyšší šance na vyskočení řemeslných přísad při sklizni o 25% (neplatí pro akční předměty a nářadí)

    Hodnotné haraburdí IV
    • Vyšší šance na vyskočení všech předmětů při sklizni o 10%

    Písky času
    • Zkrácení času růstu o 20% při pěstování na plantáži

    Mocné kořeny
    • Zkrácení času růstu o 20% při pěstování v deštném pralese

    Síla vodopádu
    • Zkrácení času růstu o 20% při pěstování u křišťálových vodopádů

    Velbloudí kouzlo
    • Vyšší šance na vyskočení všech předmětů při sklizni na plantáži o 10%

    Lenochodí kouzlo
    • Vyšší šance na vyskočení všech předmětů při sklizni v deštném pralese o 10%

    Papouščí kouzlo
    • Vyšší šance na vyskočení všech předmětů při sklizni u křišťálových vodopádů o 10%


    Tak hurá do skleníku!

    [​IMG]
     
  2. kaolín11

    kaolín11 Živoucí legenda fóra

    Škoda,že je dneska 1.4.o_O
    Ale jinak dobrý!8)


    [​IMG]
     
  3. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Ale pobavili ste ma a to riadne :) Odomknutie za 1 000 zlatých banánov? Hmm už vidím ako to tí slabší farmári hneď odomknú :) a tie vaše vypečené bonusy k tomu sa radšej nebudem vyjadrovať. RT dobre vie ako na hráčov :D Za mňa osobne Vám na nejaký skleník kašlem. Nepotrebujem to, iba lákadlo na hráčov pričom už dopredu viem, že to, čo by hráči chceli aby im vypadlo im nikdy nevypadne. Na baha už nepestujem veky ani to nemám v pláne takže :D :D ach bože RT, RTTTTT :D :D čo ste si tam dali v tom Nemecku? :D


    [​IMG]
     
    Mylanco tohle ocenil(a).
  4. tenista99

    tenista99 Hrabě fóra


    [​IMG] [​IMG]
    Já jsem spokojený ZB mám 3600ks takže konečně je někde uplatnim :)

    @tronaldo55 -----> Vidíš o tom jsme se jednou bavili né každý může mít hned všechno aspoň toto je pro hráče v menším levelu motivace nikdy tu nebylo vše zadarmo nebo bys to dal za 50 ZB? Nevidím na tom nic hrozného ovšem vyskočení bonusu kterého se bude hráč přát tam to vidím bledě no. Uvidíme
     
    raddre a evainfo tohle ocenili.
  5. jan.svatek

    jan.svatek Titán fóra

    Konečně něco opravdu pozitivního od RT! Kvituji s povděkem a doufám, že to bude stát za to!
    Jen aby to nebyl apríl, jak tu psal kaolín11...

    EDIT: Na apríl poukazuje i to, že se mi dole objevila "čmáranice", jejíž autorem skutečně nejsem (ale je hezká, to jo)...



    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 1/4/21
  6. Pitrýsek47

    Pitrýsek47 Živoucí legenda fóra

    Banánů 4 117 ks, počkáme do pátku, to se otevírají poklady, tak to snad klapne ;).

    [​IMG]
     
    k.vitek, raddre a evainfo tohle ocenili.
  7. Čmáral

    Čmáral Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    jan.svatek hádej, kdo je jejím autorem. :p
     
  8. Hamoun Lasička

    Hamoun Lasička S-Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Tak to jsi ty kdo tady maluje po fóru, latr sakr nechej toho -.-


    [​IMG] [​IMG]

    Tak ty toho nenecháš, počkej až tě chytnu tak ti vypráším kožich.
     
    Naposledy upraveno: 1/4/21
  9. Čmáral

    Čmáral Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    To bys mě musel první chytit. :p
     
  10. evoku57

    evoku57 Živoucí legenda fóra

    Také mi to přijde jako apríl a kdyby nebyl, tak není proč chodit do skleníku :sleepy:, když bychom zase potřebovali Lásku k SH, aby byla okamžitá sklizeň. To tam není, tak bohužel se toho nezúčastním
     
  11. Štika

    Štika Mistr fóra

    O banány nejde, co hrají delší dobu, u mě v liště je 5262 a vyhodit je za skleník by mě nijak nemrzelo, ale větička Jak může dopadnout šlechtění? Co kdy a kde je budu aktivovat to je zajímavé hlavně na čas na farmě a jaké bonusy vypadnou to je ve hvězdách.
    A nacpat tam 10 000 rostlin a čekat,že mi vypadne 10 SH nebo 5 ZS ?
    Nevím jak si kdo pamatuje,ale na farmě nikdy nebylo vše úplně zadara ale dalo se hrát jak akce tak farma bez větších investicí,aspoň pro začínající hráče,pomalu ale jistě a co teď? Že nejsou schopni dojet pomalu žádnou akci do konce a když moc chtějí musí sahnout do peněženky? To je pro ně moc pěkná motivace.
    Zamyslel se někdo proč je skleník na Baha naprosto jiný než na Farmě?
    A docela by mě zajímal důvod proč je jiný.
     
  12. Hamoun Lasička

    Hamoun Lasička S-Moderator Team Farmerama CZ & SK


    Však se neboj, mám už políčeno 8)
     
    evainfo tohle ocenil(a).
  13. Čmáral

    Čmáral Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Tak to hodně štěstí. :music: Radši si běž za Borstym pro zlaté banány. Beztak jich nemáš dost. :p
     
  14. dinoalesi

    dinoalesi Dozorce fóra

    Ahoj Čmárale, ta tvá akce vloni byla zábavná, neplánuješ něco podobného :p:D
     
  15. Čmáral

    Čmáral Forum Moderator Team Farmerama CZ & SK

    Nene, letos máte na farmě Vráťu, který se může konečně pořádně proletět. :p
     
    evainfo, dinoalesi a DANKA722 tohle ocenili.
  16. tronaldo55

    tronaldo55 Hrabě fóra

    Sa pozri ešte raz ako to tam je napísané a potom mi napíš niečo :D Veď toto nie je žiadna výhoda pre nás čo to dlho hráme. Len ďalší pokus RT. Ako ja chápem, že konečne je šľachtenie aj na baha dlho sme na to čakali ale toto ma akurát tak rozosmialo. Bonusy dané presne na to čo každý hráč chce a padanie bude mizéria. Ja si to odomknem beztak mam tie zlaté banány iba na okrasu ale :D Je to smiešne ako sa RT snaží

    [​IMG]
     
    evainfo a tenista99 tohle ocenili.
  17. .macca.

    .macca. Hrabě fóra

    Mě tento skleník vůbec neoslovil, takže jde zatím mimo mě, možná časem uvidím jestli se to vyplatí, na baha rostliny ani nepěstuju tak k čemu mi to bude.

    [​IMG]
     
    rosnička007, modro.ocko22 a evainfo tohle ocenili.
  18. webmarian

    webmarian Rádoby autor

    Inak Čmáral čmára veľmi pekne, má talent !! :)

    [​IMG]
     
    raddre a evainfo tohle ocenili.
  19. Trepifajksl

    Trepifajksl Polobůh fóra

    Až naprší a uschne! Tolik rostlin, aby vypadlo něco kloudného, nedávám ani na farmě! A tenhle aprílový? Humbuk! ;)
    Ale nebyl by špatný, to zase jo...:p
    [​IMG]
     
    evainfo a -Jara05- tohle ocenili.
  20. petaM2001

    petaM2001 Titán fóra

    banán§ dost když to nebude april tak tam prdnu saguaro stejnak se ho valí v liště tunyxD
    [​IMG]
     
    evainfo tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.